Šķēršļu dragreiss ®  

.

0.

 

Rējējs Original Dark Chocolate vs. Carnoustie's Marble Moon.

 

Šķēršļu dragreiss ® ir ļoti atraktīvas sacensības, kurās divas komandas vienlaicīgi cenšas pārvarēt paralēlus un pilnīgi identiskus šķēršļu maršrutus uz laiku. Uzvar tā komanda, kura šķērso finiša līniju pirmā. Sacensību dalībnieki un šķēršļu maršruti (labais / kreisais) tiek izlozēti pirms starta. Dalībniekiem svarīgi ne vien ātri finišēt, bet arī iziet šķēršļus pareizi un bez soda punktiem. Par katru neizietu vai nogāztu kārtiņu vai citu objektu, komandai tiek piešķirti 2 soda punkti (sekundes), kas tiek pieskaitītas maršrutā pavadītajam laikam. Šķēršļu maršruti ir īsi - katrā joslā izvietotas 5-7 barjeras.

Sacensības turpinās ar tā dēvēto "izslēgšanas metodi" - skrējienos zaudējošās komandas izstājas no sacensībām, bet uzvarējušās pēc nākamās starta izlozes turpina sacensties savā starpā, kamēr finālskrējienā tiek noskaidrots galvenais uzvarētājs. Starts tiek paziņots ar "starta luksoforu", bet maršrutā pavadītais laiks parasti nepārsniedz 6-7 sekundes.

 

 

Starta tiesnese Justīne.

 

 

Šķēršļu dragreisa ® noteikumi

1. Visi šķēršļi maršrutā pārvarami secīgi.
2. Laika limits netiek noteikts.
3. Maršruta sastādītājam ir tiesības šķēršļu skaitu vai secību mainīt pēc saviem ieskatiem līdz starta sākumam.
4. Visu barjeru pārlēkšanas platums – 120 cm, horizontālo kārtiņu augstums nepārsniedz 45 cm. Attālums starp šķēršļiem – 5 m (divi tempi starpā). Abos paralēlajos maršrutos šķēršļi un to skaits identiski.
5. Dalībnieki pēc tiesneša signāla šķērso starta līniju un uzsāk šķēršļu joslas pārvarēšanu. Laika skaitīšana tiek uzsākta, sunim šķērsojot starta līniju.

6. Par starta signālu kalpo starta luksofora un starta tiesneša mutiski signāli (dzeltenā bākuguns - "Uzmanību!", sarkanais lukturis - "Gatavību!", baltais lukturis - "Starts!").
7. Par katra šķēršļa nepārvarēšanu, kārtiņas vai citu izmantojamo priekšmetu nogāšanu dalībnieks saņem 2 soda punktus (sekunžu skaits, kas tiek pievienots laikam, ko dalībnieks pavadīja trasē).
8. Šķēršļu josla tiek uzskatīta par pārvarētu brīdī, kad suns šķērso finiša līniju. Laika skaitīšana šajā brīdī tiek pārtraukta.

9. Pirms sacensību sākuma notiek dalībnieku izloze, kuru veic sacensību tiesneši.

10. Sacensības notiek ar "izslēgšanas metodi", proti, skrējienos zaudējošās komandas izstājas no sacensībām, bet uzvarējušās pēc nākamās starta izlozes turpina sacensties savā starpā, kamēr finālskrējienā tiek noskaidrots galvenais uzvarētājs.

 

Piezīme. Šķēršļu dragreiss ® radīts Latvijā 2015. gadā. Tā autors ir Kolliju portāla dibinātājs Vecais Kollijs.

.

  Noderīgi
 

» Šķēršļu pārvarēšanas iemaņas
.
  Sacensības
.

» Šķēršļu dragreisa sacensības "Kollimpiādē ® 2016"


» Šķēršļu dragreisa sacensības "Kollimpiādē ® 2015"

   

 

 

 

 

 

 

 


 

0.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0