Kērlings  

.

0.

.

Līzīte spēlē kērlingu īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā?" uzņemšanā.

 .

Jāatzīst, ka gandrīz nejauši "Laimīgo kolliju zemē ®" ir sākusies mana aizraušanās ar kērlingu. Skatoties oficiālās kērlinga sacensības, tās, iespējams, pat garlaiko, bet man, kā jau ierasts, gribējās mazliet vairāk atraktivitātes un oriģinālitātes, tādēļ mūsu fermā kērlings ir ienācis kā pavisam neparastos veidos, kurus izdomāju un realizēju es pats. Neskatoties uz to, ka man arī pašam patīk slidināt akmeņus pa "Straumēnu" lielezera ledu, visvairāk šajā spēlē vēlējos iesaistīt dzīvniekus.

.

.

Tūlīt Romeo slidinās "akmeņus" āžiem Olimpam un Žigulītim. Mūsu spēlei nebija pat izstrādāti kaut kādi noteikumi, notika vienkārša akmeņu stumdīšana pa ledu, filmā imitējot, ka to dara kolliji un āži paši. Ragainajiem kā parodiju aizslidinājām arī bļodā ieliktu kāpostgalvu, kurā roktura vietā iesprausts burkāns.

.

.

Mani pirmie kērlinga "akmeņi". Tos gatavoju pavisam vienkārši un no tā, kas bija pie rokas. Trijām pieclitrīgajām ūdens pudelēm nogriezu apakšas, ielēju tajās ūdenī, pievienojot pārtikas krāsvielas, iestiprināju centrā kociņu kā rokturi un noliku ārā pie mājas sasaldēt. Akmeņi pa ledu slīdēja labi un vienreizējam pasākumam - pāris stundu filmēšanai - izrādījās apmierinoši. Lielākās bažas radīja tas, vai ledus sasals un vai mani ledus "akmeņi" neizšķīdīs filmas uzņemšanas laikā, ja ar vienu trāpīs pa otru. Taču pirmais eksperiments izdevās. Nolēmu nākotnē šādai vajadzībai izgatavot akmeņus ar metāla korpusu, nopērkot nelielas nerūsējošā tērauda bļodiņas un piepildot tās ar cementa maisījumu.

.

.

Hosento, Keisija un Lociņš sapulcējušies "Mini kērlinga" spēlei.

.

Par cik bieži izgudroju jaunas un jaunas interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām, nolēmu izveidot arī īpašu interaktīvo "Mini kērlinga" galdu. To ērti uzstādīt jebkurā vietā ārā un snigšanas gadījumā var apklāt ar plēvi.

"Mini kērlings" tika radīts kā trešā spēle, kuru kolliji ar āžiem spēlēs īsfilmā "Ko kollii dara ziemā? 3: Rančo āzis". Spēles uzdevums ir nogrūst / noslidināt četrus "akmeņus", zem kuriem novietoti kārumi, tā lai tie galda galā apstātos sektoros ar dažādu punktu vērtību. Tie tiek summēti un uzvar spēlētājs, kurš ieguvis vislielāko punktu summu. Papildus tiek veikta arī laika kontrole, tā svarīga gadījumā, ja divi vai vairāki spēlētāji ieguvuši vienādu punktu skaitu. Šadā gadījumā uzvar tas spēlētājs, kurš uzdevumu izpildījis īsākā laikā.

"Mini kērlinga" divdaļīgais galds izgatavots no divām veca skapja durvīm, tas pārklāts ar metālisku siltumizolācijas plēvi, bet borti izgatavoti no apdares dēlīšiem ("vagonkas"). Sektoru iezīmēšanai izmantotas dažādu krāsu līmplēves, bet akmeņiem izmatotas mazās tunča konservbundžas, kurās iepildīts cementa maisījums. Augšējās galda daļas slīpumu iespējams regulēt.

Pirms spēlēšanas galds obligāti "jāsasaldē", proti, tā virsmā jāpārklāj ar plānu ledus kārtiņu, to darot pakāpeniski. Šim nolūkāma var izmantot gan smidzinātāju, gan vienkārši vienmērīgi lejot virsū ūdeni no kāda trauka, taču tas jādara ļoti uzmanīgi, sevišķu vērību pievēršot galda daļu savienojuma vietai.

.

.

Keisija pie "Mini kērlinga" galda.

.

Šoziem esam sarīkojuši pasaulē pirmās "Mini kērlinga sacensības kollijiem un āžiem 2021", kurās savus spēkus izmēģinās kolliji Hosento, Keisija, Lociņš, āži Olimps, Žigulītis, Plampačs un pat auns Dadzītis. Ja vien būs iespējas (būs ziemas!), centīsimies "Mini kērlinga" sacensības sarīkot katru gadu. Tāpat domāju izgatavot savādāku "Mini kērlinga" galdu speciāli mūsu gulbjiem.

 

.

  Video
.

Īsfilma "Ko kolliji dara ziemā?" (2018) "How collies have fun in the winter?"

» Izlasīt rakstu "Ko kolliji dara ziemā?"


Īsfilma "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis" (2018) "How collies have fun in the winter? 3: Ranch goat" 

 

 

 

 

 

 


 

0.

0.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0