Publikācijas  

.

 

.

Adelfai garšo šokolāde  

 

Galgauskas pagasta "Zīlītēs" cēli saimnieko garspalvainais kollijs, kam ciltsrakstu grāmatā dots aristokrātisks vārds - Adelfa Golden Sunlight. Latviski tas skanētu Adelfa Zeltītā Saulesgaisma. Mājās viņu visi mīļi sauc par Delfiņu.

Adelfa ir 2 gadus un 2 mēnešus veca. Jau kopš četru mēnešu vecuma viņa piedalās dažādās suņu izstādēs. Vērtējums viņai vienmēr bijis teicams, un šobrīd Adelfa ir čempiona kandidāte.

"Gribējās mājās mierīgu un labu sunīti. Pirms tam neko īpaši nezinājām par kollijiem, vienkārši viņi patika. Adelfa ir gudra meitene, saprot pilnīgi visu. Atnākam mājās 

Ina Iļjučonoka saka, ka pietiek tikai ar vienu kopā nodzīvotu dienu, lai iemīlētu kolliju. Adelfa ir viņu sirds pavēlniece. Foto - Gatis Bogdanovs

no darba, un viņa runājas, stāsta dienas notikumus. Žēl, ka mēs nemākam viņu saprast līdz galam. Kolliji ir paklausīgi, bet Delfiņa reizēm paspītējas, ja ir piekususi. Patīk arī dauzīties - spēlēties ar bumbu un rotaļlietām, rausta mājas ļaudis aiz piedurknes, tā aicinot spēlēties," par mīluli stāsta Adelfas saimniece Ina Iļjučonoka.

Adelfa esot kā Inas trešais bērns, tieši tādēļ, pajautājot Delfai, kur ir mamma, viņa meklēs Inu. Ar Delfas dresūru nodarbojas Inas meita, 15 gadus vecā Rūta. Viņa sagatavo kolliju izstādēm. Adelfas lielākais mīlulis mājās tomēr ir Inas vīrs Viktors. Adelfa viņu uzskata par tēti. "Viņa tiešām uzvedas kā bērns. To esam novērojuši arī izstādēs. Jo skatītāju rindās mazāk savējo - mājinieku, jo Delfa uzvedas labāk. Pamanot skatītājos mammu vai tēti, sāk rādīt visādus niķus. Katru reizi pēc izstādes sakām, ka tā bija pēdējā, bet tomēr dodamies atkal un atkal. Grūti savu mīluli nodot svešu acu vērtējumam. Savs taču ir vismīļākais, visskaistākais un visgudrākais," saka Ina.

Delfai ļoti garšo šokolāde. Lai arī pēc našķošanās viņai uz degungala uzmetas pumpas, kas niez, no šīs sievišķīgās kaprīzes Adelfu nespēj atturēt. "Delfiņa ir jaunkundze, nedaudz palutināta," smejas Ina.

Dzirdot, ka Ina (mamma) stāsta par viņas niķiem, Adelfa uzreiz vēlas ierausties klēpī, lai samīlētos. Tas nekas, ka Adelfa jau ir liela.

"Šis ir Suņa gads. Tam būtu jābūt labam gadam, jo suņi ir labākie draugi, kas nekad nenodos un būs uzticami. Ja kolliju iemīl, tad līdz mūža galam," saka Ina.

 

Aija Pupila, 2006

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0