Publikācijas  

.

.

"Gana" savus mājiniekus

.

Andra un Daces ģimenē, kurā aug divi bērni Vineta un Matīss, vasaras sākumā ienāca kollija kucīte Mega. Andrim kādreiz jau bija kollijs un tāpēc viņš bija pārliecināts, ka šā suņa raksturs un uzvedība ir piemēroti ģimenei ar bērniem. "Kollijs izceļas ar savu aristokrātisko izskatu un izturēšanos. Nav problēmas savākt suņa garo apmatojumu. Dzīvnieks ir tīrīgs un akurāts. Ļauj sevi ķemmēt un suņa vilna nekur mājās nemētājas. Mūsdienās mājas mīluļi kolliji gana nevis aitas, bet savējos - savāc vienkopus visu ģimeni, dodoties garākās pastaigās. Arī Mega skraida no viena pie otra, kamēr visi apzināti. Kolliji ir drosmīgi suņi, var arī aizstāvēt savējos."

Andris arī stāsta, ka Mega labi apguvusi apmācības komandas un līdz ar to nav problēmu ar viņu doties dažādos izbraukumos brīvā dabā. Piemēram, viņa nemetīsies iekšā uzslietā teltī, bet klausīs un apstāsies, ja atskanēs komanda "Stop!".

Arī pirmoreiz dodoties izbraucienā ar laivu, Mega nebaidījās un neskraidīja pa to, bet mierīgi ar cieņu apsēdās laivas galā un izturējās tā, it kā šāda vizināšanās būtu ierasta lieta. Andris gan teic, ka reizēm viņa nedaudz izturas kā "neatkarīgais deputāts". Piemēram, sunenīti var apmīļot, kad viņa to vēlas.

 

"Latvijas Avīze", Dace Deksne, 2008

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0