Publikācijas  

.

.

Iespējamās nodarbes ar kollijiem "Straumēnos"

.

 

 

 

Šī gada “Kollimpiāde ®” pierādīja, ka, strādājot ar saviem kollijiem, ir iespējams panākt labus rezultātus. Daudzi bija pacentušies patrenēt savus suņus pirms pasākuma. Piemēram, šķēršļu josla (tāpat kā pērn – 11 šķēršļi, trases garums – tāds pats) šogad tika izieta divas reizes ātrāk nekā pērn. Tāpat vairāk saimnieku startēja ar saviem suņiem bez pavadas. Citiem “Kollimpiāde ®” ir atpūta un tikšanās ar domubiedriem, bet citi cenšas sasniegt labus rezultātus sportā. Īpaši gribu izcelt Mārtiņu Vērdiņu ar Tefiju, kas šogad “Kollimpiādes ®” kopvērtējumā ieņēma otro vietu (pērn – tikai septītie) un sudraba medaļu, un “Rančo kollijā ® 2011” kļuva par absolūtu līderi ar vislielāko balsu skaitu, kā arī sacensību disciplīnās ieņēma pirmās pozīcijas. Tādēļ Kolliju portāls vēlas piedāvāt iespēju visiem kolliju īpašniekiem nākamgad piedalīties dažādās treniņnodarbēs un praktiskajos semināros “Straumēnos”.

Aitu ganīšana

Gada laikā kollijiem un to īpašniekiem ir bijusi iespēja piecas reizes izmēģināt aitu ganīšanu un izvērtēt savu suņu aitu ganīšanas instinktu. Pa šo laiku ar aitām ir tikuši iepazīstināti vairāk nekā 20 kolliji. Esmu uzmanīgi vērojis nodarbības un to video ierakstus. Visspēcīgāk izteikts ganīšanas instinkts piemīt sešiem kollijiem: Tefijai (Tiffani Lesthard Sherbon), Līzītei (Elisy Abnet Solar Wind), Megai (Godlike Dolphin Happy Dream Girl), Redai, Elsai un Sonorai (Rējējs Northerns Lights). Domāju, ka šie kolliji ir perspektīvi aitu ganītāji, ja vien piedalītos praktiskajā apmācībā turpmāk. Tādēļ arī nākamgad “Straumēnos” turpināsies aitu ganīšanas nodarbības.

Apmācība

Daži no kolliju īpašniekiem sacensībās startē, vedot suni pavadā. Visticamāk tas ir tādēļ, ka ir novērotas uzvedības problēmas un cilvēks nejūtas par sevi un savu kolliju pārliecināts. Intereses gadījumā esam gatavi nākamgad “Straumēnos” noorganizēt nodarbības un praktiskos seminārus, piemēram, “Uzvedības problēmas un to korekcija”, “Vispārējā paklausība un pozitīvās apmācības metodes”. Savukārt, ja kāds vēlas patrenēt savu suni šķēršļu joslas pārvarēšanā, varam nodrošināt arī šāda veida apmācību. Iespējams izmēģināt arī frīsbiju un flaibolu. Latvijas labākie treneri ir ar mieru apmācīt gan mūsu suņus, gan cilvēkus. 
Dažreiz izstādēs var novērot, ka dažiem kolliju īpašniekiem nav izpratnes par pareizu suņa izstādīšanu ringā, tādēļ varam piedāvāt noorganizēt hendlinga nodarbības.

Veselība

Ļoti svarīga vaislas darbā ir suņu reproduktīvā fizioloģija un veselība. Pats esmu piedalījies vairākos šai tēmai veltītos semināros un uzfilmējis dažus interesantus video. Ļoti noderīga ir arī informācija par kucēnu pieņemšanu dzemdībās un to aprūpi neonatālajā attīstības posmā. Tādēļ varam noorganizēt lekcijas un seminārus par šīm un arī citām veselības tēmām. Dzīvnieku veselības centra labākie speciālisti būtu ar mieru tikties ar mums “Straumēnos”.

Nobeigumā

Mēs varam uzņemties šādu aktivitāšu organizēšanu un nodrošināšanu ar labiem speciālistiem tikai tajā gadījumā, ja kolliju īpašniekiem šāda vēlme ir. Lai šādi izglītojoši pasākumi varētu notikt, jāpiesakās vismaz 10 suņu īpašniekiem. Ja jums ir vēlme nodarboties ar savu kolliju un izglītoties arī pašam, lūdzu, rakstiet uz mūsu e-pastu – kolliji@inbox.lv, piesakieties un izstāstiet savas vēlmes.
P.S. Pēc praktiskajām un teorētiskajām nodarbībām iespējami saviesīgi pasākumi lielajā siena šķūnī, kā arī dažādas sacensības, piemēram, kaniboulings ®.

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0