Publikācijas  

.

 

.

Iecere par dokumentālo filmu pārtop seriālā

.

 

 

2008. gada vasarā Kolliju portāls uzsāka darbu pie dokumentālās filmas “Mans draugs kollijs” uzņemšanas. Pirmie kadri tika uzņemti Iecavā, bet vēlāk filmēšana turpinājās Plakanciemā un Rīgā. Taču ar filmēšanu un safilmētā materiāla montāžu neveicās tik gludi, kā bija iecerēts sākumā.

“Iespējams, no vienas puses tas ir labi, jo filma netika sasteigta,” atceras ieceres autors Vecais Kollijs. “Taču jutu, ka radošās pauzes pārlieku ievelkas.”

 

 

Filmēšana Iecavā.

.

Safilmētā materiāla ir ļoti daudz, tādēļ Vecais Kollijs nolēmis filmu pārvērst jaunā seriālā par kollijiem ar tādu pašu nosaukumu. “Esmu daudz filmējis, ir fiksētas ļoti interesantas lietas. Tādēļ kļuva žēl safilmētā materiāla, turklāt laika gaitā radās vēl vairākas idejas, kuras man šķita interesantas. Vienā pilnmetrāžas dokumentālajā filmā to visu parādīt ir nereāli, jo filmas formāts ir aptuveni 50 minūtes. Kolliju entuziasts Mārtiņš Vērdiņš ierosināja ideju par kolliju seriālu, tādēļ nolēmu safilmēto materiālu pārvērst seriālā “Mans draugs kollijs”. Pēc sarunas ar Mārtiņu man dažās minūtēs tapa skaidra jaunā seriāla koncepcija. Šobrīd ir sagatavotas pirmās 9 sērijas, ir ieceres vēl apmēram 30 sērijām.”

 

 

Filmēšana Rīgas Latviešu biedrības namā.

.

Jaunais seriāls aptvers dažādus tematus – būs gan īpašnieku stāsti par saviem kollijiem, gan sports un apmācība, gan suņu sagatavošana izstādēm, tiks skartas arī aktuālākās veterinārās tēmas, tāpat vairāki cilvēki rosīsies virtuvē un nodemonstrēs mums dažādas receptes pašu gatavotiem suņu ēdieniem. Paši kolliji, cerams, arī kaut ko nofilmēs, jo Vecais Kollijs ASV iegādājies īpašu mini videokameru un fotoaparātu, kuri piestiprināmi dzīvniekiem. “Tās varētu būt lauku kolliju piezīmes,” atklāj režisors. “No kolliju vidus par galveno operatoru esmu izraudzījis RomeoRomeo Elitime Solar Wind filmēšanas praksi uzsākšot pavasarī, pieneņu ziedēšanas laikā. Iespējams, ka arī kāda no “Straumēnu” ganāmpulka aitām tiks aprīkota ar video kameru. “Nofilmēt ganu suņus no aitu redzes punkta man šķiet ļoti interesanti. Tāpat mēs varēsim ar kameru palīdzību izsekot līdzi kollija ikdienai lauku vidē.”

Seriālā piedalīsies arī kinoloģe un dzīvnieku TV raidījumu zvaigzne Jūlija Bogomolova un “Dzīvnieku veselības centra” speciālisti. Ar laiku Straujups iecerējis izveidot arī speciālu filmēšanas paviljonu ar dekorācijām, gaismām un citiem tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Seriāls “Mans draugs kollijs” tiks demonstrēts Kolliju portālā, tā ierakstus iespējams iegādāties arī DVD formātā.

 
  Izlasi arī
.  
Kolliju saiets Iecavā

Kolliji pulcējas Rīgas Latviešu biedrības namā
 

 

 

0


 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0