Publikācijas  

.

.

Abijas kucēniem 10

.

..

No kreisās: Abija, Līzīte, Elfis un Errons ar bumbiņu mutē.

Ievads
.
.
Bija sniegots un auksts 2006. gada 25. februāra rīts. Abi ar Ievu cerējām šajā dienā sagaidīt Abijas kucēnus. Uztraucāmies, jo vajadzīgās pieredzes mums toreiz vēl nebija. Pirmais piedzima Elfis (7:45) un šis kucēns pasaulē ieradās diezgan kuriozā veidā - Ieva ar Abiju pastaigājās dārzā un kucēns gandrīz "izkrita kupenā" - Ieva noķēra viņu rokās un nesa mājās. Pēc tam istabā piedzima vienīgā metiena kucīte Līzīte (9:45), bet trešais un pēdējais -
Errons (9:55). Viņam bija balts deguns, bet Līzīti, kurai vārdu vēlāk deva Ieva, jau iepriekš bija nolēmuši paturēt sev. 

Elfīša svars piedzimstot bija - 314 g, Līzītes - 348 g, bet Errona - 328 g. Kucēnu metiens tika novērtēts kā teicams, tam tika piešķirts burtiņš "E", t.i., visu kucēnu vārdiem jāsākas ar burtu "E".

.

..

Ieva ar kucēniem (no kreisās): Elfis, Līzīte, Errons un Abija.

.

Erronu sev izvēlējās Ilāna Lisagora un Aleksandrs Blumšteins no Rīgas, bet par Elfīti ļoti sapņoja Rihards Bernhards un Sigita Muķele-Bernharde no Alojas. Abu puiku vārdus - Errone un Elfish - izdomāja jaunie saimnieki paši, bet Ieva deva metiena vārdu Solar Wind (saules vējš).

Vēlāk visiem Abijas kucēniem izveidojās ļoti veiksmīga izstāžu un sporta karjera. Šis ir vienīgais kolliju metiens Latvijā, kura visi suņi, mammu ieskaitot, saņēmuši Latvijā tik reto Grand CH titulu.

.

.

Kucēni atpūšas: Errone uzlicis galvu brālim Elfim, aiz viņiem abiem - Līzīte.

.

Priecājos, ka mūsu kucēni nokļuva labās rokās, tādēļ gribu pateikt paldies Ilānai, Sašam, Rihardam un Sigitai! Abijas kucēniem ļoti paveicās.

Šis raksts tiks papildināts ar vairākām iepriekš nekur nepublicētām bildēm.

..

Abbey Golden Sunlight

.

.

Abija 2005. gada vasarā Plakanciemā.

..

Abija ir dzimusi 2003. gada 21. novembrī Ogrē trīs kucēnu metienā, tēvs - no Anglijas atvestais Irisas Stepes suns Danfrebek Drill Sergeant jeb Seržiks, māte - Okeira Favorīts. Viņas svars piedzimstot bija 308 g. Vēl Abijai ir brālis Ventspilī Aron Golden Sunlight un māsa Gulbenē Adelfa Golden Sunlight.

.

.

Abijas mamma Okeira Favorīts.

.

Kucēnu metienu Latvijas Kolliju klubs novērtēja kā teicamu un piešķīra burtu "A" un tas nozīmē, ka visu vārdiem jāsākas ar šādu pašu rakstu zīmi. Vārdu Abija izdomāju es, tāpat mans ir arī metiena vārds Golden Sunligth (zeltainā saules gaisma), jo abu rudo māsiņu krāsa man nez kāpēc lika iedomāties tieši par saulīti. Brālim Āronam un māsai Adelfai vārdus deva jaunie īpašnieki. Irisa Stepe nosprieda, ka melnu suni - Āronu - nevar saukt par "zeltaino saules gaismu" un vārds "golden" viņam tika aizstāts ar "black". Sanāca diezgan kuriozi, jo melnu saules gaismu diez vai kāds būs redzējis...

.

.

Abija un viņas tēvs Seržiks (pa kreisi) starptautiskajā CACIB izstādē Varšavā 2005. gada vasarā.

.

Abija ir piedalījusies 39 izstādēs un vismaz 30 no tām saņēmusi pirmās vietas atbilstoši savai klasei. Latvijas izstāžu čempiona (LV CH) titula īpašniece trīs gadus pēc kārtas - 2005., 2006., 2007., līdz ar to 2008. gadā kļuva par Latvijā ļoti retā Grand čempiona (Grand CH) sertifikāta īpašnieci, šajā pašā gadā Abija saņēma arī Baltijas izstāžu čempiona (Balt CH) titulu, bet 2005. gadā viņai tiek Lietuvas izstāžu čempiona (LT CH) tituls.

.

.

Abija ar kucēniem uz dīvāna: priekšplānā Elfis, pa kreisi Līzīte, stūrī paslēpies Errons.

.

Aktīvi sportojusi un piedalījusies pilnīgi visos Kolliju portāla organizētajos pasākumos, taču līdz ļoti lielām uzvarām vienmēr nedaudz pietrūcis. Abijas vārds ierakstīts Latvijas kolliju Slavas alejā. Viņa ir pēdējās desmitgades Latvijas kolliju vizītkarte.

Ar visiem viņas pasākumu panākumiem varat iepazīties sadaļā Abbey Golden Sunlight.

.

.

Abija un Vecais Kollijs 2004. gada pavasarī  Plakanciemā.

.

.

Abija un Vecais Kollijs 2004. gada vasarā Plakanciemā.

.

..

Abija 2005. gadā DSK Kolliju sekcijas specializētajā garspalvaino kolliju izstādē Rīgā ar nopelnītajiem LV JCH,  LV CH un BOO tituliem. Tā bija viena no viņas triumfa dienām.

.

.

Par godu Abijas 10 gadu jubilejai 2014. gadā tika sarīkota fotosesija ar visiem viņas nopelnītajiem kausiem. Medaļu un rozešu ir tik daudz, ka nebija iespējams tās izstādīt tā, lai visas varētu parādīt. Līzītei šāda fotosesija tiks rīkota 2016. gada pavasarī.

..

.

Abija savu kucēnu desmitajā dzimšanas dienā 2016. gada 25. februārī "Straumēnos". Sarunājām, ka visi savus suņus nobildēsim tieši šajā datumā. Abijai pašai te 12,5 gadi.

...

Steadwyn Black Signet

..

..

Abijas kucēnu tēvs Steadwyn Black Signet.

..

Abijas kucēnu tēvs tika izvēlēts no Zviedrijas ievests un Igaunijā dzīvojošs ļoti skaists trīskrāsu kollijs Steadwyn Black Signet, kuru mājās viņas saimniece Ingrīda Heina dēvē vienkārši par Sidi jeb Siģiku. Suns dzimis 2003. gadā un arī šobrīd, rakstot šīs rindas, zinu, ka viņš ir pie labas veselības. Šajos gados Siģiks kļuvis par Latvijas (LV CH), Igaunijas (EE CH), Lietuvas (LT CH), Krievijas (RU CH), Baltijas (Balt CH) izstāžu čempionu un Interčempionu jeb Starptautisko izstāžu čempionu (Int CH). Sportojis gan nav.

..

Errone Abnet Solar Wind

.

.

Errons ar balto degunu 2006. gadā Plakanciemā.

..

Errons manā atmiņā iespiedies ar iesauku "Baltais deguns", turklāt viņš bija vienīgais no mūsu kucēniem, kas grauza mēbelēm rokturus un citas noderīgas lietas.

Arī Erronam ir izveidojusies ļoti veiksmīga izstāžu karjera. Par Latvijas izstāžu čempionu (LV CH) viņš kļūst trīs gadus pēc kārtas - 2007., 2008., 2009., pēdējā no tiem saņemot arī Grand čempiona (Grand CH) titulu. Bez tam Errons var lepoties ar Igaunijas izstāžu čempiona (EE CH) titulu 2009. gadā; ar Lietuvas izstāžu čempiona (LT CH) titulu 2007. gadā; Baltijas izstāžu čempiona (Balt CH) titulu 2008. gadā, visbeidzot saņemot arī Interčempiona (Int CH) nosaukumu 2010. gadā. Bieži piedalījies mūsu rīkotajos pasākumos, taču augstus sporta rezultātus nav izdevies sasniegt.

.

.

Errons savā desmitgadu dzimšanas dienā 2016. gada 25. februārī Rīgā.

.

Eksterjera ziņā Erronu varu nodēvēt par vienu no labākajiem pēdējās desmitgades suņiem, taču diemžēl viņš nav pienācīgi ticis izmantots vaislas darbā. Šobrīd viens no redzamākajiem un retajiem Errona pēcnācējiem ir Sherlock Of Blue Hills, kurš no tēva mantojis savu izcilo ārieni, ikdienā gana aitas un ar panākumiem startē sacensībās.

.

.

Errons ar savu dēļu Lociņu un Veco Kolliju "Straumēnos" 2014. gada rudenī.

.

Ar visiem Errona panākumiem varat iepazīties sadaļā Errone Abnet Solar Wind.

...

Elisy Abnet Solar Wind

.

.

Līzīte 2006. gadā Plakanciemā.

..

Līzīte ir "Straumēnu" saimniecīte un mūsu kolliju Pati Galvenā. Viņu respektē arī visi blējēji un mekšķētāji, kas mīt mūsu saimniecībā. Piemīt ļoti labi izteikts ganīšanas instinkts, kuru nejauši pamanījām jau agrā bērnībā (mums toreiz vēl nebija lopu). To viņa kopā ar savu dēlu Romeo un brāļa Errona dēlu Lociņu liek lietā ikdienas gaitās, valdot apmēram 100 galvu lielo ganāmpulku un noliekot "pie vietas" pat vissmagāko aitu (ap 70 kg), ja tā izdomājusi iebadīt - ar veiklu kustību smalkā Līzīte zibenīgi var lopiņu satvert aiz kakla un apgāzt uz muguras, nekad to nesavainojot.

.

.

Vecais Kollijs ar Līzīti 2006. gadā Plakanciemā.

.

Līzīte ir piedalījusies 23 izstādēs, taču iegūto titulu ziņā neatpaliek no Abijas - trīs gadus pēc kārtas - 2007., 2008., 2009., kļūstot par Latvijas izstāžu čempioni (LV CH) un jau 2009. gadā saņem reto Grand čempiones (Grand CH) titulu, tāpat kā mamma Abija. 2010. gadā Līzīte izcīna arī Baltijas izstāžu čempiona (Balt CH) un Interčempiona (Int CH) nosaukumus.

Arī Līzīte ir aktīvi sportojusi un piedalījusies pilnīgi visos Kolliju portāla rīkotajos pasākumos. 2009. gadā viņa kļūst par "Kollimpiādes ® 2009" bronzas medaļas īpašnieci, bet "Kollimpiādē ® 2014" izcīna sudrabu. Līzīte var lepoties arī ar "Rančo kollija ® 2012" nosaukumu un trešo vietu "Kolliju portāla Superkausā 2015". Azartiska un veiksmīga aportētāja, kura gūst uzvaras arī nelielās minisacensībās. Līzīte no visiem Abijas kucēniem ir izrādījusies panākumiem visbagātākā, arī viņas vārds ir ierakstīts Latvijas kolliju Slavas alejā.

.

.

Līzīte savā desmitajā dzimšanas dienā 2016. gada 25. februārī "Straumēnos"

.

Ar visiem viņas pasākumu panākumiem varat iepazīties sadaļā Elisy Abnet Solar Wind.

2016. gada pavasarī tika uzņemta seriāla "Mans draugs kollijs" sērija "Līzītei 10", kuru varat noskatīties zemāk.

.
  Video
.  
 

"Mans draugs kollijs" 34. sērija "Līzītei - 10"

 

.

..

Elfish Abnet Solar Wind

.

.

Elfītis (toreiz manis saukts par Fifīti) 2006. gadā Plakanciemā.

..

Arī alojnieks Elfis izstāžu panākumu ziņā ne par mata tiesu nav atpalicis no Līzītes un Errona. Viņš atkārto visu to pašu "komplektu" - par Latvijas izstāžu čempionu (LV CH) kļūstot trīs gadus - 2007., 2008., 2009. - pēc kārtas, pēdējā no tiem izcīnot arī Latvijā tik reto Grand čempiona (Grand CH) titulu. 2008. gadā Elfis kļūst par Lietuvas izstāžu čempionu (LT CH) un Baltijas izstāžu čempionu (Balt CH), bet jau nākamajā - 2009. gadā - par Vācijas izstāžu čempionu (DE CH) un Interčempionu (Int CH). Bieži piedalījies arī mūsu rīkotajos pasākumos, taču augstus sporta rezultātus nav izdevies sasniegt.

Ar visiem viņa panākumiem varat iepazīties sadaļā Elfish Abnet Solar Wind.

.

.

Elfis savā desmitajā dzimšanas dienā 2016. gada 25. februārī Alojā.

..

  Fotogalerijas
.
» Abbey Golden Sunlight
» Errone Abnet Solar Wind
» Elisy Abnet Solar Wind
» Elfish Abnet Solar Wind
.

Abiju, Erronu, Līzīti un Elfi varat ieraudzīt arī ļoti daudzos citos izstāžu un sacensību video.

.

  Video
 

Abija, Līzīte un Ieva Jūrmalas TV raidījumā "Ģimenes sarunas" (tiešraide, 25.02.2008)  


 

"Mans draugs kollijs" 3. sērija "Ieva, Abija un Līzīte" 


 

"Mans draugs kollijs" 4. sērija "Ilāna un Ronijs"


 

"Mans draugs kollijs" 12. sērija "Abijai - 10"


 
 

 


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0