Publikācijas  

.

.

Astoņas paaudzes
.

..

Es ar Keisiju dienā, kad viņu atvedām.

.

Keisija jeb Kassandra Prokseny bija ļoti gaidīts kucēns. Daži iedomājas, ka mēs ar viņas palīdzību vēlējāmies pēc iespējas ātrāk aizstāt Abiju, taču viss bija pavisam savādāk. Vēl vairāk - ar kucēntiņa palīdzību vēlējos tieši iepriecināt Abiju, taču pietrūka vienas nedēļas, lai abi kolliji satiktos... Abijas un Keisijas tikšanās notiek tikai virtuāli īsfilmā "Brokastis" - abas filmējas viena notikuma ietvaros, lai gan viena otru nekad nav redzējušas. Gribēju, lai viņas abas it kā satiekas kaut vai manā īsfilmā.

Par plānoto kucēnu metienu Baltkrievijas kolliju audzētavā "Prokseny" zinājām jau pavasarī un cerējām, ka metienā būs kaut viena ruda meitene, kura tad dosies uz Variebu turpināt Latvijas kolliju līniju.

Kucēni piedzima 25. jūlijā un visu vasaru mēs sekojām līdzi viņu gaitām ar interneta starpniecību.

Keisijas ierašanās Variebā ir arī ļoti simboliska, jo pēc astoņām paaudzēm Latvijā atgriežas Irisas Stepes kollija Dorian z Trebeshinskego Rance (dzim. 1978) pēctece un esmu pārliecināts, ka šis fakts iepriecinātu arī pašu Irisu. Taču viņai, tāpat kā Abijai, sagaidīt Keisiju nebija lemts - abas mūsu pasauli pameta 2016. gadā.

Vēl viena interesanta sakritība - Abija mājās tika atvesta manā dzimšanas dienā 2003. gadā, bet Keisijai pakaļ kopā ar Ievu un Justīni uz Rīgu devāmies manā vārda dienā. Nekas nevienā no gadījumiem netika speciāli plānots, tā vienkārši sagadījās dažādu apstākļu dēļ.

Tiem, kam interesē Latvijas kolliju vēsture, zemāk piedāvāju iepazīties ar manis izveidotu astoņu kolliju paaudžu grafiku un aplūkot visas šo kolliju bildes. Divas intervijas ar Kassandras Prokseny audzētāju Kseniju Prohorovu varat izlasīt te - Apbrīnojamais, burvīgais un kosmiskais kollijs un Lesijas radītais stereotips ir nemainīgs laikā.

.
  Grafiks
.


.
  Bildes
.
.
Irisas Stepes kollijs Dorian z Trebeshinskego Rance (dzim. 1978).
.
.
Drolly Dorly (dzim. 1982) no Jūrmalas.
.
.

Ksenija Prohorova kopā ar Amberland's Golden Little Flower jeb Litu (dzim. 1989). Bilde no 1990. gada.

.
.
Revenger Prokseny (dzim. 1992).
.
.
Bloomy Cherry (dzim. 2001).
.
.
Intermezzo Prokseny (dzim. 2004).
.
.
Swarowski Crystals Prokseny (dzim. 2007).
.
.
Keisijas mamma Chisana Prokseny (dzim. 2010).
.
.

Keisijas vectētiņš - slavenais 2006. gada Pasaules čempions Rešs jeb Misty Dawn’s Ragged Tiger.

.
.
Keisija jeb Kassandra Prokseny Variebā 4 mēnešu vecumā.

 

  Audzētavas "Prokseny" kolliji dzīvo
.

Krievija: Maskava, Sanktpēterburga, Zeļenograda, Dedovska, Pavlovskij posad, Himki, Obinska, Opočka, Rjazaņa, Kaluga, Tjumeņa, Komsomoļska pie Amūras, Brjanska, Kazaņa, Tvera, Krasnodara.

Baltkrievija: Minska, Gomeļa, Mogiļova, Bresta, Vitebska, Grodno, Kopiļa, Rečica, Bereza, Molodečno, Iļja, Polocka, Novopolocka, Smorgona, Bobruiska.

Somija: Hämeenlinna.

Latvija: Varieba, Krāslava.

Lietuva: Sukuriai.

.

Kolliju portāla piezīme. Nākotnē centīsimies noorganizēt audzētavas "Prokseny" kolliju salidojumu kādā no mūsu lielajiem pasākumiem Variebā - "Kollimpiādē ®" un / vai "Rančo kollijā ®".


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0