Publikācijas  

.

.

Krievijas pastu reklamēs kollijs un vācu aitu suns
.

..

Pastmarku bloks.

.

2016. gadā kollijs pēc ilgiem laikiem ir atgriezies uz Krievijas pastmarkām. Tagad katrs Krievijas iedzīvotājs par 19 rubļiem var uzlīmēt kolliju uz aploksnes, ja izmanto "gliemežpasta" pakalpojumus. Tiesa, pastmarku tirāža šīs valsts mērogiem gan nav liela - tikai 50 000.

Pats notikums nebija nejaušs - suņus uz pastmarkām vajadzēja uzlikt par godu starptautiski prestižajam pasākumam Maskavā, kas ilga 4 dienas - "Pasaules suņu izstādei 2016". Pārsteidzošs ir fakts, ka tika nolemts uz pastmarkām virsū likt tikai divu šķirņu pārstāvjus un vajadzēja ļoti rūpīgi izsvērt, kuri šo īpašo godu būtu pelnījuši visvairāk. Un rezultātā kā divi cienīgākie pretendenti, kuru portreti rotās Krievijas pasta sakarus, tiek nosaukti kollijs un vācu aitu suns. Pārsteigumi turpinās, jo no tik propagandētā patriotisma ne vēsts - uz markām būs vācu un skotu suņu šķirņu pārstāvji, bet pašmāju suņi, piemēram, krievu melnais terjers, Kaukāza aitu suns, Maskavas sargsuns u.c. paliek ārpus konkurences. Bet tagad par visu nedaudz plašāk.

.

.

Vispirms jāsaka, ka tika izlemts uz markām attēlot dienesta suņus un mani ļoti iepriecina fakts, ka Krievijā kolliju joprojām uzskata nevis vienkārši par dienesta (lasi - darba!) suni, bet vienu no diviem vislabākajiem. Krievijas pasts nācis klajā arī ar īsiem savas izvēles skaidrojumiem, proti, ka dienesta suņi ir spēcīgi, izturīgi, ar iedzimtām sargāšanas spējām apveltīti dzīvnieki, uz kuriem vienmēr var paļauties. Kollijs šajā skaidrojumā tiek raksturots kā saprātīgs un gudrs suns, kurš apveltīts ar iedzimtu intelektu, labu ožu un izcilu dzirdi, turklāt ļoti viegli apmācāms. Tālāk tiek pieminēti kolliju nopelni gan Krievijas-Japānas (1904-1905), gana Otrajā pasaules karā (1941-1945).

Savukārt, par vācu aitu suņa izmantošanas prototipu kļuvis kucēns Dobriņa, kuru 2015. gada decembrī Krievijas Iekšlietu ministra vietnieks I. Zubovs uzdāvināja Francijas vēstniekam Krievijā Žanam Morisam Ripēram. Tas bija īpašs žests, jo 2015. gada pretterorisma operācijā Francijā gāja bojā viens no šīs zemes dienesta suņiem vārdā Dīzelis, un Krievijas Iekšlietu ministrija, paužot solidaritāti Francijas kolēģiem, nolēma uzdāvināt viņiem vācu aitu suņa kucēnu, sakot, ka šīs šķirnes pārstāvji simbolizē spēku, labsirdību, nesavtīgu palīdzību un karavīra drosmi.

.

.

Ar dažiem vārdiem jāpiemin arī Krievijas pats galvenais suņu notikums 2016. gadā - vispasaules izstāde, kas pulcēja 25 000 suņu. Tie pārstāvēja 300 suņu šķirnes un bija ieradušies Maskavā no 35 valstīm. Starp dalībniekiem ringos izgāja arī 130 kolliji. Tiesības rīkot šo pasaulē lielāko suņu izstādi Krievija FCI Ģenerālajā asamblejā saņēma jau 2011. gadā, tā notika arī par godu FCI (Starptautiskā Kinoloģiskā federācija) simtgadei. Pasākuma logotipā, kuru redzat augstāk, attēlots stilizēts krievu vēja suns, kurš arī nez kāpēc uz pastmarkām nenokļuva.

Interesanti, vai kādreiz Latvijas pasts izdos pastmarku ar kolliju? Atbildi varat izdomāt katrs pats. Taču, ja jūs interesē citas pastmarkas, uz kurām attēloti kolliji, lūdzu, apmeklējiet sadaļu Markas.


  

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0