Publikācijas  

.

.

Rudais kucēns zem eglītes

.

.

 

.

Elisy Abnet Solar Wind un Abbey Golden Sunlight.

...

Man ir sanācis kādu laiku darboties arī reklāmas un mārketinga jomā, tādēļ zinu, ka bērnu vēlmju apmierināšana un bieži arī vecāku izdabāšana savām atvasēm mēdz ļoti ietekmēt (lasi – veicināt) preču vai pakalpojumu pārdošanu. Šī iemesla dēļ arī reklāmās bieži tiek izmantoti bērni un mājdzīvnieki, visbiežāk to mazuļi, piemēram, kucēni, kurus dažās valstīs slengā nez kāpēc dēvē par “mi-mi-mi”.

Nav nodoma jums klāstīt mārketinga teorēmas un apspriest TV reklāmu trikus, šoreiz pieskaršos tām vēlmēm, kuras bērni ir izteikuši Salatētiem, Ģedmoroziem un Santaklausiem adresētajās pirmssvētku drudžainajā laikā rakstītajās vēstulēs gan astoņdesmitajos gados, gan mūsdienās.

.

.

Par kājminamo "Moskviču" vairākus gadus sapņo arī "Kolliju kino ®" studija. Ļoti meklējam jebkura modeļa padomju bērnu pedāļauto!

.

Par cik pats esmu 80-to gadu fans, apmeklēju vairākas interneta vietnes, kuras sastāv no nostalģiskiem tekstiem, bildēm un pētījumiem par sen aizgājušajiem laikiem un arī Padomju Savienību to starpā. Pavisam nejauši uzdūros pētījumam / aptaujai, kurā cilvēki, kas astoņdesmitajos bija skolnieki, pēc ilga laika atklāj savu vēlmju / dāvanu sarakstu, kuras ļoti lūguši un cerējuši atrast zem Jaungada eglītes. Arī pats esmu tā laika bērns un mani nepārsteidz bērnu vēlmes pēc daudzkrāsainiem flomāsteriem, kuru vienkārši nebija, elektromehānisko rotaļlietu “Lunahod”, diplomātu (portfeli), ārzemju košļenēm, vācu vilcieniņu modelīšiem, galda hokeja spēles vai kasešu magnetafona “Elektronika” vai “Vesna”.

Pārsteidza fakts, ka starp tik ļoti kārotām lietām / mantām bija rakstīts “kollijs” un ievietota bilde! Kollijs bija viens no padomju skolnieku sapņiem! Ne Šariks no “Četriem tankistiem un suņa”, ne Bims, ne slavenais Muhtars, Džulbars un pat Sāļais, bet gan kollijs!

.

.

Nē, tas nav sens grīdu uzkopšanas robots, bet gan ļoti kārotā un deficītā padomju laika rotaļlieta "Lunņik" jeb (kā teiktu Armands Lācis) "dikti labs "Lunahods"!

.

Kad atguvos no pārsteiguma, izjutu pienākumu tūlīt meklēt arī līdzīgas mūsdienu bērnu aptaujas. Kaut gan jau iepriekš zināju, ko tajās atradīšu, uzrakstītajam materiālam iespēju robežās jābūt objektīvam.

Uzreiz teikšu, ka mūsdienu bērni vairs nelūdz pasniegt dāvanās mājdzīvniekus, bet visi kā viens murgo par “aifoniem” un citām “glaudāmām” ierīcēm. Savam rakstam izmantoju pētījumu, kurā 2015. gada nogalē tika apkopotas 150 000 bērnu vēstules. Viedtālruņi un planšetdatori par izbrīnu pētījuma autoriem izstūmuši no topa pat kādreiz tik kārotās Bārbijas un nobīdījušas uz zemāko pakāpienu “Lego” konstruktorus. Tālāk vēlmju sarakstā seko portatīvie datori, digitālie fotoaparāti, mp3 atskaņotāji. Vismaz piektā daļa jeb 20% aptaujāto bērnu vispār “nevēlas neko” – tikai aploksnē ieliktu naudu.

.

.

Par dažādiem konstruktoriem bērnībā sapņoju arī es.

.

Mūsdienu bērni ir nomainījuši vēlmi rūpēties par mājdzīvniekiem pret vēlmi komunicēt var saviem vienaudžiem sociālajos tīklos caur “ai” ierīcēm, filmas par Lesiju neskatās, to vietā izvēlas “transformerus” un citus “gadžetfrīkus”.

Droši vien arī šis viss aprakstītais ir viens no iemesliem kolliju popularitātes kritumam, jo nav noslēpums, ka suņa iegādi ģimenē bieži vien ietekmē bērnu vēlme un solījums kucēna iegādes gadījumā rūpēties par savu draugu, labi mācīties, priekšzīmīgi uzvesties un palīdzēt mammai veikt mājas soli.

Bērni vairs kollijus vecākiem neprasa...

.

 

 


 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0