Publikācijas  

.

.

Pirmssvētku rekviēms cilvēcībai

.

.

.

Ievads

.

Parasti izvairos lasīt ziņas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, jo pēc tam ir ļoti smagi un aug iekšējs naids pret apkārt esošajiem neliešiem. No šīs ziņas šoreiz izvairīties nevarēju un man nebija tiesību to darīt, jo cilvēku nelietīgas darbības un noziedzīgas bezdarbības rezultātā ļoti cietsirdīgos apstākļos ir gājis bojā kollijs Baltkrievijā.

Kad nolēmu rakstīt šo rakstu, man vaicāja: "Priekš kam? No tā taču tāpat nekas vairs nemainīsies." Rakstu bojā gājušā kollija piemiņai.

.

.

Stāsts par cilvēku dvēseles kroplību

.

Trīs dienas cilvēki vienaldzīgi staigāja garām dīķim, kurā bija ielūzis kollijs, līdz kāda sieviete lūdza palīdzību savam paziņam izglābt suni. Vecais, aklais kollijs nebija spējis saviem spēkiem tikt ārā no ūdens un naktī bija uznācis sals. Dīķi kopā ar līdz pusei ūdenī esošo suni pārklāja ledus. Dzīvs kollijs bija iesalis ledū un pavadījis šādā stāvoklī veselas trīs diennaktis!

Pēc sievietes sacītā, viņa bija mēģinājusi suni glābt, taču viņš izturējies agresīvi un kodis. Akls un bezpalīdzīgs būdams, viņš centās aizstāvēties. Kāds bija atnesis pat salmus, brezenta gabalu... un ēdienu, kuram sāpju pārņemtais suns pat nepieskārās. Puse viņa ķermeņa bija jau sasalusi.

.

.

Interneta vietnes tūlīt pārpludināja sašutuši komentāri un kollija saimnieka publiska nolādēšana. Es nesteigšos šeit to darīt, jo ir ļoti daudz neatbildētu jautājumu un pārsteidzīgu secinājumu no sabiedrības puses. Piemēram, nav zināms, vai vecais kollijs ticis iemests dīķī noslīkšanai paša saimnieka rokām, vai arī aklais un novārgušais suns ūdenī iekritis nejauši un viņam nav pieticis spēka tikt ārā. Zināms ir vien tas, ka cilvēki vienaldzīgi staigājuši garām nosalušajam (sasalušajam!) kollijam un neviens nav centies viņam palīdzēt. Satriec arī "labās sievietes" rīcība - trīs diennaktis nogaidīt un tad aicināt kādu palīgā.

Uzrunātais vīrietis Sergejs Juciks, kas strādā dzīvnieku patversmē, tūlīt steidzies palīgā. Kopā ar divām meitenēm viņi kolliju izcēluši no ūdens un ievietojuši mašīnā. Vīrietis suni nogādājis pie sevis mājās un sakostām rokām noguldījis kolliju pie krāsns.

.

.

Kopš atvešanas brīža nelaimīgais suns visu laiku izmisīgi smilkstējis, bet pēc divām stundām apklusis. Pavisam. Viņam vairs nesala un nesāpēja...

Nespēju pat iztēloties, kādas sāpes atsildams izcieta suns. Droši vien katrs no mums ir tik ļoti nosaldējis rokas, ka siltumā tās vienkārši sāk ļoti sāpēt. Bet kas jāizcieš tad, ja nosalusi puse ķermeņa, ieskaitot daļu no iekšējiem orgāniem?

Nav skaidrs arī, kāpēc glābējs neveda suni uz veterināro klīniku, bet uz savām mājām, taču mums nav tiesību kaut ko pārmest vienīgajam cilvēkam, kas centās veco kolliju glābt. Paldies tev, Sergej Jucik!

.

Dievs ir ļauns un elle ir tukša

.

Vecus suņus izmet no mašīnas, piesien mežā pie koka, aizsien purnu, atstāj vasarnīcā pie ķēdes, izmet pa 9. stāva logu, pakar vai nošauj. Visas cilvēku neģēlības pat nav iespējams uzskaitīt. Neiedomājami, bet cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, to pamešana un nogalināšana kā tradīcija ir aprakstīta pat folklorā un populārās pasakās. Pieminēsim kaut vai slavenos "Brēmenes muzikantus" vai pasaku / multeni "Reiz dzīvoja suns..."

Par latviešu Remarku dēvētais rakstnieks Egils Lukjanskis kādā no saviem romāniem pauda domu: ja dievs patiesībā arī pastāv, tad viņš ir ļoti ļauns, jo pieļauj visapkārt tik daudz ļaunuma.

No sevis gribu piebilst, ka elle ir tukša. Nav vairs šaubu, ka visi dēmoni dzīvo uz zemes tepat starp mums. Pēc dokumentiem viņus sauc par Cilvēkiem...

.

P.S. Nākamajā dienā pēc šeit aprakstītā kāds vīrs nejauši mežā atrod izmestus 20 kucēnus, lai tie nosaltu un nobeigtos no bada, vai arī kļūtu par ēdamo meža zvēriem. Daļa no kucēniem redzama zemāk esošajā bildē.

Priecīgus svētkus, ja varat!

.

 


 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0