Publikācijas  

.

 

.

Mugursomā un uz motorollera

.

.

Kovidpandēmijas ierobežojumu laikā dzimst dažādas neparastas idejas. Vieniem radies daudz laika, lai domātu, kā izklaidēt sevi, citi, izdomājot ko jaunu, meklē izeju no depresijas. Piemēram, amerikānis Deivs Kaningems no Ziemeļkarolīnas (ASV), to atradis ar adoptēta kollija un sarkana motorollera "Vespa" palīdzību.

Kad karonavīrusa pandēmijas dēļ štatā tika slēgti visi bāri un kafejnīcas, bārdainais bārmenis Deivs jutās vientuļš un pamests. Viņš reti kad piecēlās no sava dīvāna un gandrīz nekad nepameta savu mitekli. Pie sabiedrības pieradušo cilvēku bija pārņēmusi depresija.

"Ar manu psihisko veselību nebja labi, biju bezcerības pārņemts," skaidro 43 gadus vecais vīrs. "Es gulēju un neko nedarīju, pieauga liekais svars. Es neko negribēju," sacīja viņš.

.

.

Viss mainījās, kad kāds Deiva draugs palūdza viņam vienu nedēļu pieskatīt savu suni. Bijušā bārmeņa dzīve pēkšņi izmainījās un viņam ļoti patika doties ārpus mājas kopīgās pastaigās ar savu aizbilstamo. Neviļus viņš atcerējās savu bērnību Ohaio, kad viņam tik ļoti bija paticis pavadīt laiku kopā ar suņiem.

Nostaļģija pieņēmās spēkā un vairs nepameta Deivu. Viņš internetā sāka meklēt informāciju par savu mīļāko šķirni - kolliju, un jau pāris nedēļas vēlāk devās uz Leksingtonu, lai adoptētu vienu no tiem. Vēlāk šis Deiva lēmums abus padarīja par vietējām slavenībām.

.

.

Deivs Kaningems nosauca kolliju par Betiju Vaitu - par godu televīzijas zvaigznei -, un abi uzsāka kopīgus izbraucienus ar sarkano motorolleru. Zemāk pievienotajā video redzams, kā Betija tiek pa pusei ielikta mugursomā, viņai uzliktas brilles, lai pasargātu acis no putekļiem, bet mugursona ar visu kolliju tiek uzcelta Deiva plecos.

Šādi skati padara pāri ļoti neparastu un piesaista cilvēku uzmanību ielās. Ikkatrs tūlīt meklē kabatās telefonu, lai paspētu iemūžināt "motociklistus".

.
  Video
 
"The News & Observer" sižets par kolliju uz motorollera (2021)

.

Betijai Vaitai ļoti patīk gan braukšana šādā veidā, gan apkārtējo gājēju pastiprinātā uzmanība. Arī pats depresīvais vīrs tagad ir apmierināts. "Es esmu ticis laukā no savas čaulas," atklāj Deivs. "Man ļoti patīk pavadīt laiku kopā ar Betiju."

Tagad abi ne tikai dodas kopīgos izbraucienos pa mazpilsētas ielām, bet dodas uz tuvējiem parkiem un skvēriem piknikos, apmeklē kafejnīcas, kur kollijam tiek pasniegts īpašs saldējums.

.

.

"Mēs atpūšamies no briesmīgā pandēmijas gada un liekam uz brīdi aizmirsties un pasmaidīt arī citiem," saka Deivs. "Viņa izglāba manu dzīvi."

Bijušais bārmenis nav vienīgais, kas pandēmijas laikā, lai glābtos no vientulības un uzlabotu savu sašķobījušos psihisko veselību, adoptējis suni. Tā rīkojušies ir daudzi cilvēki it visur pasaulē, taču nākas atzīt, ka, pandēmijas ierobežojumu atcelšana daudzus no šiem suņiem ir atgriezusi patversmēs vai uz ielas, jo tie vairs nav vajadzīgi. Ceram, ka šis nebūs gadījums ar Deivu un Betiju.

.

Kolliju portāls gribēja nointervēt Deivu un uzzināt, kādēļ tieši kollijs ir viņa mīļākais suns, taču diemžēl viņa kontaktus sociālajos tīklos neatradu. Bet varbūt viņiem vairs nemaz nav laika, lai sēdētu pie datora?

.

P.S. Betija Marione Vaita Ludena (1922-2021) bija amerikāņu aktrise un komiķe, kura plašāk kļuva pazīstama ar lomām vairākos komēdijas seriālos un filmās. Savas karjeras laikā Vaita ir saņēmusi astoņas Emmy balvas, trīs Amerikas Komēdijas balvas, trīs Ekrāna aktieru ģildes balvas un vienu Grammy balvu.
Vaitas karjera izklaides jomā ilga vairāk nekā deviņas dekādes, pirmoreiz parādoties radio programmā Empire Builders, 1930. gadā astoņu gadu vecumā. Vairākus gadus vēlāk Vaita no radio izklaides programmām pārgāja uz televīziju. Viņai ir veltīta zvaigzne Holivudas Slavas alejā un 1985. gadā viņa tika iekļauta ASV televīzijas slavas zālē.

.

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0