Publikācijas  

.

.

Dankans izvelk laimīgo lozi

.

.

Dankans tiek stādīts priekšā kā viens no 2020. gada "Kucēnu kausa" spēlētājiem.

.

Ievads

 

Man bija liels pārsteigums, kad nejauši pamanīju starp "Kucēnu kausa 2020" deviņdesmit sešiem dalībniekiem rudu kollija kucēnu. Togad "Kucēnu kauss" notika jau sešpadsmito reizi un agrāk nekad neviens kollijs tajā nav piedalījies. To zinu pavisam droši, jo esmu šai spēlei sekojis līdzi un pat atbalstījis, reizēm iegādājoties oficiālos DVD diskus ar raidījuma ierakstiem.

 

Kas ir "Kucēnu kauss"?

 

Vispirms sāksim ar skaidrojumu, kas ir "Superkauss" (jeb "Super Bowl").

Teorētiski tā ir amerikāņu futbola finālspēle un pirmo reizi par ASV nacionālā čempionu nosaukumu sportisti sāka cīnīties 1967. gada 15. janvārī. Taču faktiski tas ir pats, pats, pats skatītākais ASV televīzijas raidījums ne tikai reizi gadā, bet pat visā televīzijas vēsturē. Tādēļ ietekmīgākie reklāmdevēji sacenšas savā starpā par tiesībām spēles ētera laikā translēt savus reklāmu rullīšus. Notiek pat sacensības, kura kompānija izgatavos visiespaidīgāko reklāmu. Arī reklāmas laiks ir visdārgākais. 30 sekunžu rullīša translācijas cena no sākotnējiem 850 000 dolāriem jau uzkāpusi līdz 6 miljoniem.

.

.

Savukārt, "Kucēnu kausa" ("Puppy Bowl") ideja radās 2005. gadā, kad kanāls "Animal Planet" paralēli ikgadējam "Superkausam" sāka translēt kaut ko līdzīgu un neparastu - īpašā spēles laukumā devās dažādu šķirņu un bezšķirnes kucēni, lai jautri padauzītos un "uzspēlētu" savu futbolu. Pati ideja ir ļoti cēla, jo visi dalībnieki tiek izvēlēti no ļoti daudzām ASV un arīdzan Kanādas dzīvnieku patversmēm, tādējādi pievēršot uzmanību suņu adopcijai.

Ar katru gadu "Kucēnu kauss" tiek veidots arvien atraktīvāks, reizēm tajā piedalās kaķēni, bet pavisam nesen spēli vēroja arī kazlēni, kuri bija "karsējmeiteņu" lomā. Kucēnu spēlē ir arī pavisam īsti noteikumi un tās dalībnieki tiek sadalīti divās komandās. Uzvar tā komanda, kuras locekļi sanesuši visvairāk dažādu rotaļlietu noteiktā zonā. Te jāpiebilst, ka tā, protams, ir nejaušība. Kucēnus šādām darbībām neviens neapmāca un viņiem netiek izvirzītas nekādas prasības, tā ir tikai rotaļa, kuras iznākumu nezina neviens.

Žēl vienīgi tas, ka šis raidījums tiešsaistē nav pieejams Eiropā, tostarp Latvijā, un reizēm nākas pat lietot dažādas viltības, lai iegūtu informāciju par spēli.

Bet, kas attiecas, uz "Kucēnu kausu", kas notika 2020. gada 2. februārī, jāatzīmē, ka 96 dažādi kucēni pārstāvēja 61 patversmi no 25 ASV štatiem un Kanādas.

.

No patversmes līdz TV ekrāniem

.

Kollija kucēns Dankans bija viens no 130 izņemtajiem suņiem, kuri tika atrasti nelegālā audzētavā - "kucēnu fermā". Tās īpašniece Donna Noiza tika apsūdzēta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Suņi bija neaprūpēti, tiem nepietika barības un trūka jelkādas veterinārās aprūpes.

.

.

Dankans pēc nonākšanas patversmes aprūpē.

.

Dankanam, gluži kā mūsu Hosento, paveicās. No šausmīgiem dzīves apstākļiem viņš nokļuva Heriku ģimenē. Viņa nākamā saimniece Alisone Herika ar Dankanu iepazinās vēl pirms viņš kļuva par ekrāna zvaigzni un slavenību. Heriku ģimenē jau dzīvoja suns Rasets un divi kaķi, taču viņi ļoti gribēja kolliju.

.

.

Šajā bildē Dankans ir sasniedzis deviņu mēnešu vecumu un lieliski iejuties savās jaunajās mājās.

.

"Man ļoti patīk kolliji, jo es ar tiem kopā esmu reiz uzaugusi," atklāja 44 gadus vecā Alisone. Viņi bieži dodas kopīgās pastaigās mežā un arī Heriku ģimenes trīs bērni ir Dankanam ļoti pieķērušies. Kad visi kopīgi skatījušies "Kucēnu kausu", ļoti pārdzīvojuši par Dankanu. Šis ir arī nebijis gadījums, kad kādu no spēlētājiem vēl pirms spēles ir adoptējuši jaunie saimnieki.

.

.

Dankanam ļoti patīk dauzīties sniega kupenās.

.

  Video
.
 
Kanāla "ABC8" sižets par kollija kucēniem, kuri izņemti no nelegālās audzētavas (arī Dankans)

 
Kanāla "Pet Pals TV" sižets par "Puppy Bowl 2020", kurā piedalās kollija kucēns Dankans

.

Stāsts, kas aizkustināja pasauli

.

Šis nebija vienīgais pārsteigums, kas saistīts ar 2020. gada "Superkausu". Nolēmu jums izstāstīt arī aizkustinošo stāstu par zeltaino retrīveru Skotu.

2019. gada vasarā septiņus gadus vecā Skota īpašnieks Deivids Maknīls uzzināja šokējošu jaunumu - viņa mīļotajam sunim tika atklāts ļaundabīgs audzējs. Suns tika novērtēts kā neizārstējams un veterinārārstu prognozes liecināja, ka Skotam dzīvot atlicis apmēram mēnesis.

.

.

Deivids atteicās no suņa iemidzināšanas un meklēja palīdzību Viskonsīnas universitātes klīnikā. Tās speciālisti nolēma cīnīties par Skota dzīvību un pēc dažādu procedūru veikšanas suņa audzējs samazinājās par 90%, bet vēlāk izzuda pavisam.

Skota saimnieks bija tik priecīgs un pateicīgs par sava suņa izglābšanu, ka izlēma izgatavot šai klīnikai reklāmas rullīti ar nosaukumu "Laimīgais suns", lai pavēstītu pasaulei par brīnumaino izveseļošanos. Viņš nopirka 30 sekunžu reklāmas laiku "Superkausa" laikā Viskonsīnas universitātes klīnikai par 6 miljoniem dolāru.

Šī ziņa par Skota brīnumaino izveseļošanos aplidoja pasauli un iedvesmoja cilvēkus nenolaist rokas smagu slimību gadījumā, bet cīnīties par savu mīluļu dzīvību. Retrīvers saņēma sveicienus un laba vēlējumus no cilvēkiem visā pasaulē. Tika nodibināts arī īpašs ziedojumu fonds, kurā katrs var atbalstīt inovatīvas ārstniecības metodes.

Taču mēnesi vēlāk slimība progresēja no jauna un Skots cīņā ar vēzi zaudēja. Deivids Maknīls par 6 miljoniem dolāru bija paildzinājis sava suņa dzīvi vēl par vienu mēnesi un viņš to nenožēlo. Taču pirmajiem veterinārārstiem izrādījās taisnība...

 

  Video
.
 
Reklāma "Lucky dog" ar zeltaino retrīveru Skotu (2020)

.

 

 

 

 

 

 


 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0