Aizmirsto lietu muzejs  

.

.

.

Par cik manu numuru neviens nezina, piezvanīt vairs man nav iespējams...

.

Lai uzņemtu "Kolliju kino ®" studijas seriālu "Fermas kolliju piedzīvojumi" tādu, kā to esmu iztēlojies, ainiņu jeb skatu vizualizēšanai bija nepieciešami visdažādākie rekvizīti, tādēļ daudzu gadu garumā lielajā siena šķūnī esmu centies izveidot arī sadzīves priekšmetu noliktavu, un lauku videi vispiemērotākie man kā māksliniekam - inscenētājam šķiet tieši rekvizīti no pagātnes, kas par vairākiem soļiem atpalikuši no mūsdienās lietotajām tehnoloģijām jeb "gadžetiem".

.

.

Hosento gaida rīta pienu.

.

Esmu sakrājis piena traukus - dažāda tilpuma un dizaina alumīnija kannas un kanniņas, separatorus un pat slaucamo aparātu, metāla degvielas kannas, dažādus svarus, papes koferus un citas lietas, taču īpaši gribu izcelt divas priekšmetu grupas - veļasmašīnas un kino aparātus.

.

Ja gribi redzēt Rīgu, brauc uz Variebu!

.

Kad veļasmašīnu "Rīga" skaits bija sasniedzis 55 mašīnas, biju izpētījis un aprakstījis to vēsturi, uzfilmējis neskaitāmas veļasdienas, gribēju tās šķūnī sakārtot un padarīt pieejamas apskatei interesentiem (ja tādi būtu). Uzbūvēju speciālas stalažas no egļu kārtiņām un saliku veļasmašīnas trijos stāvos. Ekspozīcijā skatāmas arī centrifūgas "Centa" un "Vija", miniveļasmašīnas "Maļutka" un "Feja", padomju laika elektriskie gludekļi, veļaskatli un bļodas.

.

.

.

.

Reizēm mašīnas iespējas aplūkot, ja par to iepriekš vienosieties. Sīkākas ziņas pa telefonu 29559338.

.

Personīgais kino muzejs kabinetā

.

Savā darba kabinetā, kurā glabāju mūsu kolliju lietas, Irisas Stepes veidoto kolliju arhīvu un visu ar Lesiju saistīto, esmu izveidojis personīgo kino muzeju, kurā atrodami dažādi 8 mm un 16 mm kino projektori, kameras un montāžas galdiņš, padomju laika filmiņu fotoaparāti, foto palielinātāji un dažādi sīkumi. Kolekcijā iederas arī divi seni lenšu magnetofoni "Aidas 9M" un ļoti retais "MAG8 II M".

.

.

.

.

Filmu scenārijus iespējams rakstīt ar portatīvo rakstāmmašīnu, bet vajadzīgo tāmi aprēķināt ar koka skaitīkļiem vai dažādiem aritmometriem un mehānisko kases aparātu.

.

.

N.B. Mans kabinets nav publiskai apskatei pieejams, bet ar Labo cilvēku sarakstu, kas ziedojuši mums dažādus priekšmetus un aparātus, varat iepazīties sadaļā Pateicības.

 

 
 
..

.
  "Retro 1: Veltījums Boney M" (2018)
.
 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0