Publikācijas  

.

.

"Kollimpiādē ®" ganīsim aitas!

.

 

 

Lielu pārsteigumu “Kollimpiādes ® 2010” dalībniekiem ir sarūpējuši pasākuma organizētāji – šī gada pasākuma laikā notiks aitu ganīšanas seminārs, kuru vadīs šī suņu sporta veida entuziaste un pieredzējusī Latvijas kinoloģe Vladislava Akimova no suņu mācību centra “Inter Sport Canis”. “Kollimpiādes ® 2010” dalībnieki ne vien varēs iegūt teorētiskas zināšanas par ganīšanu, bet pārbaudīt savu kolliju ganīšanas instinktu un praktiskās nodarbībās iepazīstināt savus suņus ar aitām. Kompānija “Terra Virtuala” solījusi aktīvākajam ganītājam dāvināt robotu – putekļusūcēju “Roomba” (vairāk par šiem robotiem varat uzzināt www.irobot.lv). 

 


“Es jau sen esmu vēlējies atdot kollijiem to, kas viņiem atņemts – ganīšanas iespējas. Pateicoties Uguņciema “kollimpiskā centra” īpašnieka Andra Bīriņa atbalstam šogad jau varam šo ieceri realizēt,” ar lepnumu atzīst Kolliju portāla vadītājs Vecais Kollijs.
Ganīšanas sports (herding – angļu val.) ir ļoti populārs visā pasaulē, it sevišķi ASV, Austrālijā un Jaunzēlandē. Arī mūsu kaimiņi Igaunijā un Skandināvijas valstīs ir ķērušies pie šī sporta veida attīstīšanas un popularizēšanas. Ļoti nopietni šī nodarbe jau attīstīta mūsu kaimiņzemē Krievijā, kur apmācībās un sacensībās veiksmīgi startē arī vairāki garspalvainie un gludspalvainie kolliji.
“Mēs sāksim ar aitām. ASV sacensībās tradicionāli ir trīs disciplīnas – aitu, liellopu (parasti teļu) un pīļu ganīšana. Šīs sacensības ir ļoti atraktīvas un baudāmas,” skaidro Straujups.
Aitu ganīšana netiks iekļauta šī gada “Kollimpiādes ®” obligāto disciplīnu sarakstā, tās būs mācības un reizē interesanta izklaide. Sacensību kopvērtējumā, tāpat kā pērn, tiks ņemti vērā rezultāti, kas iegūti aportēšanas, šķēršļu joslas pārvarēšanas un piesaukšanas disciplīnās. 
Paredzētas izmaiņas arī dalībnieku vecumu grupās – tās tiks dalītas sekojoši: 1) sporta grupa – suņi līdz 8 gadu vecumam, 2) veterāni (no 8 gadu vecuma), 3) kucēni.
“Kucēni, kā jau ierasts, izmēģinās savus spēkus atsevišķi no pārējiem un viņu rezultāti kopvērtējumā iekļauti netiks. Vairāk nekā 90 valstīs suņu – veterānu vecums ir 8 gadi. Manuprāt, septiņu gadu vecumā “ierakstīt” suni “pensionāros” būtu pārsteidzīgi un netaisnīgi,” piebilst Agris Straujups.
Kolliju portāls ir uzsācis arī ziemas “Kollimpiādes ®” koncepcijas izstrādi, pirmo reizi tā varētu notikt 2012. gada janvārī vai februārī. Visi kolliju īpašnieki un “Kollimpiādes ®” dalībnieki tiek aicināti piedalīties koncepcijas apspriešanā un sūtīt mums savus ierosinājumus un priekšlikumus uz mūsu e-pastiem: kolliji@inbox.lv un kolliji@yahoo.com
Tiekamies Uguņciemā 10. jūlijā! Dalībnieku reģistrācija tiks uzsākta 2010. gada 1. maijā un ilgs līdz 3. jūlijam. Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai un iespējamajām izmaiņām mūsu “Kollimpiādes ® 2010” sadaļā.

Vairāk par ganīšanas sportu varat uzzināt sadaļā Aitu ganīšana.
Vairāk par “Kollimpiādi ® 2010” varat uzzināt šeit.

.

.  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0