Publikācijas  

.

.

2011. gadu Kolliju portāls pasludina par Kolliju gadu

.

 

Nule kā visi kopīgi nosvinējām Kolliju portāla 10 gadu jubileju, bet portāla īpašnieki ķērušies pie nākamā gada plānošanas. 2011. gadā kolliju īpašniekus sagaida ne mazums notikumu, tādēļ Kolliju portāla vadītājs Vecais Kollijs to nodēvējis par Kolliju gadu.

“Varam ieviest jaunu horoskopa zīmi – Kollijs,” smejas Vecais Kollijs. “Šajā zīmē pavadīsim visu nākamo gadu. Esam iecerējuši gan jaunu pasākumu, gan aitu ganīšanas nodarbes

Jau tradicionāli jūlija sākumā Uguņciema Kollimpiskajā centrā notiks “Kollimpiāde ® 2011”. Šis pasākums kļuvis par vienu no visatpazīstamākajiem suņu notikumiem Latvijā. Ne velti “Kollimpiādi ® 2010” atbalstīja 25 preču zīmes. Pēc Straujupa teiktā, tas ir absolūts rekords mūsu valstī, reklāmdevēju interese ir ļoti liela. Kas sagaida kolliju īpašniekus nākamajā "Kollimpiādē ®"?

 

 

Abbey Golden Sunlight.

.

“Pašos pamatprincipos "Kollimpiāde ®" netiks mainīta. Kā jau ierasts, kolliji un viņu īpašnieki sacentīsies trijās pamatdisciplīnās – šķēršļu joslas pārvarēšana, piesaukšana uz laiku un pitch & go aportēšanas sacensības. Šķēršļu joslā notiks nelielas izmaiņas, daļa šķēršļu tiks aizstāta ar jauniem,” atklāj Straujups.

“Izmaiņas skars vērtēšanas kritērijus, tiks ieviesti mazliet stingrāki noteikumi. Visās disciplīnās drīkstēs piedalīties tikai vienota komanda – konkrēts cilvēks un konkrēts kollijs. Šogad varējām vērot, ka šķēršļu joslā ar suni devās viens ģimenes loceklis, savukārt aportēšanas sacensībās ar šo pašu suni darbojās cits ģimenes loceklis. Komandas locekļus sacensību gaitā mainīt nedrīkstēs. Piesaukšanā uz laiku cilvēkam būs jāatrodas metru platā zonā. Suni piesaucot, cilvēks nedrīkstēs skriet prom, tādējādi mudinot suni sekot. Piesaukšana ir vispārējās paklausības komanda, nevis “noķer mani” spēle. Arī, sunim pieskrienot, nevarēs izmantot aporta izmešanas spēli. Šādu motivāciju izmanto apmācībās, nevis sacensībās. Visās disciplīnās papildpunktus saņems dalībnieki, kas startēs bez pavadas, tādējādi veicinot godīgu konkurenci.

Aitas ganīsim daudz plašākā teritorijā. Tie, kas piedalījās “Kollimpiādē ® 2010”, atceras izklaides laukumu blakus aitu aplokam, kurā tika demonstrētas interaktīvās rotaļlietas un citas novitātes. Nākamajā "Kollimpiādē ®" izklaides laukuma vietā turpināsies aitu aploks. Iespējams, “Kollimpiādes ® 2011” laikā notiks arī frīsbija un treibbola paraugdemonstrējumi.”

Elektroniskā pasākuma dalībnieku reģistrācija Kolliju portālā tiks uzsākta 2011. gada 1. maijā. Pasākums, kā allaž – bezmaksas. Vairāk informācijas par pasākumu varēs iegūt, apmeklējot www.kollimpiade.lv.

.

Bez tradicionālajām kolliju olimpiskajām spēlēm Kolliju portāls nākamgad ieplānojis arī kādu jaunu un Latvijā vēl nebijušu pasākumu “Rančo kollijs ® 2011”. Kā sola organizatori, šis pasākums ļoti atšķirsies no visiem jau redzētajiem suņu pasākumiem mūsu valstī. Lai gan “Rančo kollija ®” norise vēl tiek turēta slepenībā, Vecais Kollijs ir piekritis atklāt pasākuma pamatkoncepciju.

 

 

Elisy Abnet Solar Wind un Romeo Elitime Solar Wind.

.

“Galvenā “Rančo kollija ® 2011” disciplīna būs vides labirints, kas tiks būvēts no siena vai salmu ballītēm. Pasākumā tiks izmantots apmēram 8,5 tonnas siena. Dalībniekam ar suni būs jāšķērso labirints ar laika kontroli, uzmanības novēršanai tajā būs miniatūri aploki ar aitām, pīlēm un Kamerūnas pundurkaziņām vai sivēniem. Par labirinta vizualizāciju nestāstīšu, tas lai paliek pārsteigums. Otra disciplīna būs kolliju īpašnieku vidū tik iecienītās pitch & go aportēšanas sacensības. Arī šeit sacensību laukuma noformējums būs neierasts. Trešā nodarbe būs aitu ganīšana. Nākamā gada pavasarī “Straumēnos” tiks uzsāktas ganīšanas nodarbības, kas visiem kolliju īpašniekiem būs bez maksas. Šim nolūkam tiks būvēts speciāls mācību aploks un papildināts aitu ganāmpulks. Vairāk informācijas par iespēju ganīt aitas potenciālie interesenti varēs iegūt, apmeklējot mūsu aitu ganīšanas apmācības interneta lapu www.gani.lv.

Liels pārsteigums dalībniekiem būs arī pasākuma muzikālais noformējums. Apskaņošanai izmantosim sen aizmirstos lenšu magnetafonus, sen diskotēkās lietotos gaismas efektus un citas ierīces. Pēc pasākuma lielajā siena šķūnī notiks balle tiem, kas vēlēsies nakšņot “Straumēnos”.

Atšķirīga būs arī vērtēšanas sistēma. Katrā disciplīnā tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, bet “Rančo kollija ®” nosaukums tiks piešķirts tikai vienam sunim. “Ja jau iecerēts īsts lauku pasākums, tad nolēmām, ka galvenais suns pasākumā tiks ievēlēts, kā jau kādreiz lauku ballēs, piemēram, tika ievēlēta balles karaliene. To izdarīs pasākuma dalībnieki paši aizklātā balsojumā,” piebilst Kolliju portāla vadītājs.

Dalība pasākumā – viens arbūzs no katras komandas. Elektroniskā pasākuma dalībnieku reģistrācija Kolliju portālā tiks uzsākta 2011. gada 1. maijā. Vairāk informācijas par pasākumu varēs iegūt, apmeklējot www.rancokollijs.lv.

 

 

Irisa Stepe un Nyitramenti X-tra Spirit.

.

Augusta beigās Iecavas novadā tradicionāli notiks specializētā garspalvaino kolliju izstāde, kuras laikā notiks arī piesaukšanas sacensības un “Kolliju portāla pitch & go kauss 2011”.

Nākamā gada pavasarī dienasgaismu ieraudzīs arī Vecā Kollija veidotā dokumentālā filma “Mans draugs kollijs”, pie kuras filmēšanas tiek strādāts jau divus gadus. Gan dokumentālo filmu, gan “Kollimpiādes ®” un “Rančo Kollija ®” ierakstus varēs iegūt savā īpašumā DVD diskos. “Esam plānojuši izdot arī Kolliju portāla 10 gadu jubilejas izstādes ierakstu DVD versijā. Turklāt šobrīd apsveram iespēju izdot DVD versijās visu iepriekšējo gadu mūsu rīkoto specializēto kolliju izstāžu ierakstus – gan Mārupes, gan Plakanciema, gan Iecavas izstādes. Tiklīdz tas būs paveikts, Kolliju portālā tiks izveidota jauna sadaļa “Noliktava”, kurā ar visiem šiem produktiem varēs iepazīties,” atklāj Vecais Kollijs. “Tāpat visas mūsu aitu un pīļu ganīšanas nodarbības “Straumēnos” tiks fiksētas gan video, gan bildēs.”

Atgādināsim, ka “Kollimpiādē ®” un “Rančo kollijā ®” var piedalīties ikviens kollija īpašnieks ar savu suni vai suņiem, iepriekš reģistrējoties Kolliju portālā un pasākumos uzrādot vakcinācijas apliecību ar derīgām atzīmēm par vakcināciju. Šie pasākumi nav pakļauti nevienai kinoloģiskajai organizācijai, piedalīties var arī ar kollijiem, kuriem nav ciltsrakstu.

0


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0