Publikācijas  

.

.

Kolliju pasākumi 2012. gadā

.

 

 

 

Ziemassvētku piparkūkas apēstas, no mandarīniem palikušas tikai mizas. Suņi nerej, ir bezvējš. Ir sācies jauns gads ar jaunām cerībām un iespējām...
Šogad kollijiem un viņu īpašniekiem rīkosim trīs lielus pasākumus: specializēto izstādi, “Kollimpiādi ® 2012” un “Rančo kolliju
® 2012”.
.
Izstāde
.
26. maijā Variebā Latvijas Kolliju klubs rīkos specializēto garspalvaino kolliju izstādi. Pēc ringiem notiks “Kolliju portāla kaniboulinga kauss 2012”. Esam uzlabojuši un papildinājuši šo sacensību noteikumus. Pēc apbalvošanas visi pasākuma dalībnieki tiks aicināti uz saviesīgo daļu lielajā siena šķūnī. Papildinformācija par izstādi tiks publicēta www.kolliji.lv/?varieba2012.html

 


.
“Kollimpiāde ® 2012”
.
30. jūnijā Uguņciemā ceturto gadu pēc kārtas notiks “Kollimpiāde ® 2012”. Pasākuma norisē tiks ieviestas dažas korekcijas. Turpmāk “Kollimpiādē ®” vairs nebūs aitu ganīšanas aploka. Šī nodarbe tiek pārcelta uz “Rančo kolliju
®”. Šķēršļu josla tiek plānota divreiz garāka – līdz pat 20 šķēršļiem (agrāko 11 vietā).
“Esam auguši un sasnieguši tādu līmeni, lai šķēršļu joslas pārvarēšanas sacensības pietuvinātu starptautiskajiem adžiliti sacensību standartiem,” skaidro “Kollimpiādes ®” galvenais rīkotājs Vecais Kollijs. “Šķēršļu joslas sacensības sastāvēs no diviem etapiem. Viens šķēršļu komplekts tiks izvietots tajā pašā laukumā, kur parasti, otrs – aitu ganīšanas aploka vietā. Šķēršļu josla būs ne vien garāka, bet arī sarežģītāka.”
Lai dalībnieki savlaicīgi varētu sagatavoties sacensībām, nedaudz pastāstīsim par jaunumiem šķēršļu joslā.
Pēc vairāku “Kollimpiādes ®” dalībnieku ierosinājuma šķēršļu joslā tiks iekļauts arī tunelis. Tiltiņš būs divdaļīgs, ar pārtraukumu vidū. Tajā atradīsies vienkārša barjera, kura būs jāpārvar lecot. Maršrutā tiks iekļautas arī divas trīskāršas vēdekļveida barjeras (konkūra sacensībās tā dēvētie “itāļi”), viena jauna divkārša barjera jeb “okseris”, viena divkārša barjera ar baseinu (tā dēvētā “peļķe”). Slaloms tiks pagarināts no 6 mietiņiem uz 12, vēl viens jauns apļveida slaloma elements tiks uzstādīts otrajā šķēršļu joslas maršrutā.
Abu šķēršļu joslas etapu rezultāti tiks summēti vienā.
Pēc šķēršļu joslas pārvarēšanas sacensībām notiks piesaukšanas un pitch & go aportēšanas sacensības.
Pasākumu vadīs un vērtēs Jūlija Bogomolova un Dāvis Muižnieks.
Lai raiti apkopotu sacensību rezultātus un apbalvošanas ceremonija neievilktos līdz vēlai naktij, šim darbam īpaši tiks piesaistīts cilvēks, kura uzdevums būs tikai un vienīgi rezultātu ievadīšana datorā un datu apstrāde.
Pēc apbalvošanas ceremonijas, kā jau allaž, sāksies pasākuma saviesīgā daļa pie ugunskura.
Pateicoties “Kollimpiādes ® 2011” publicitātei, esam izraisījuši arī nopietnu interesi Krievijā. Iespējams, “Kollimpiāde ® 2012” kļūs par starptautiska mēroga pasākumu. Papildinformācija par pasākumu meklējama www.kollimpiade.lv

.

.


.
“Rančo kollijs
® 2012”
.
Lauku idille Variebā šogad atgriezīsies 25. augustā. Galvenā “Rančo kollija
®” atrakcija šoreiz būs īpašā šķēršļu josla, kas izveidota no laukos lietojamiem sadzīves priekšmetiem, piemēram, zirgu ratiem, piena kannām, spaiņiem, siena statiņiem utt. “Siena labirintu šogad nebūvēsim,” atklāj Vecais Kollijs. “Negribas otru gadu pēc kārtas atkārtot to pašu. Ar salmu ķīpu labirintu, iespējams, atgriezīsimies pēc gada. Tad labirints varētu būt lielāks un sarežģītāks.” Kā otrās sacensības tiks piedāvāts kaniboulings ®. Lai nedublētu “Kollimpiādes ®” un “Rančo kollija ®” norisi, pitch & go aportēšanas sacensības turpmāk notiks tikai “Kollimpiādē ®”, bet aitu ganīšanas nodarbības tiek pārceltas uz “Rančo kolliju ®”. Aitu ganīšanu vadīs Ģirts Eldmanis, bet “Rančo kollija ® 2012” galvenie eksperti būs Jūlija Bogomolova un Dāvis Muižnieks.
Kā jau pērn, “Rančo kollija
®” tituls tiks piešķirts tikai vienam sunim. Pasākuma galveno “varoni” noteiksim aizklātā balsošanā. Tajā varēs piedalīties visi pasākuma dalībnieki un to ģimenes locekļi.
Pēc apbalvošanas ceremonijas aicināsim visus uz pasākuma saviesīgo daļu lielajā siena šķūnī. “Iespējams, būs arī muzikāli pārsteigumi,” atklāj Vecais Kollijs.
Papildinformācija par pasākumu meklējama www.rancokollijs.lv
.
Balvu fonds
.
Visticamāk, ka milzīgā balvu fonda šogad nebūs. “Lielā dalībnieku apdāvināšana šogad izpaliks, neviens vairs balvas prom no laukuma ar minitraktoru nevedīs. Vairākkārt no pasākumu dalībniekiem esmu dzirdējis frāzi “Uz “Kollimpiādi ®” ir ļoti izdevīgi braukt. Pēc tam pusgadu nav jāpērk ēdamais suņiem!” Manuprāt, tas degradē “Kollimpiādes ®” ideju, kuras pamatdoma ir sports un kopā būšana,” skaidro Vecais Kollijs. Bez tam jāņem vērā arī vispārējā krīze Latvijas zooindustrijā.
.
Dalība pasākumos
.
“Pasākumu izmaksas ir lielas. Šogad vairs nevarēsim piedāvāt dalību pasākumos bez maksas,” atklāj Vecais Kollijs. “Gribas cerēt, ka pasākumu dalībnieki būs saprotoši un atsaucīgi, jo tikai kopīgi šogad mēs varēsim tos nodrošināt.” Plānots, ka dalības maksa “Kollimpiādē ® 2012” un “Rančo kollijā
® 2012” būs Ls 10, par katru īpašnieka nākamo suni – Ls 5. Par atsevišķu samaksu būs iespējams iegādāties iepriekšējo pasākumu DVD ierakstus, tos iepriekš pasūtinot. Arī šie līdzekļi tiks novirzīti mūsu pasākumu finansēšanai.
.
Nobeigumā
.
Gribas atgādināt, ka 2012. gada vasarā ir iespēja “Straumēnos” noorganizēt dažādus interesantu seminārus gan par suņu apmācību un uzvedību, gan veterinārajām tēmām. Viss atkarīgs no kolliju īpašnieku atsaucības un vēlmes šādos izglītojošos pasākumos piedalīties. “Seminārus iespējams apvienot gan ar kaniboulinga ® sacensībām, gan aitu ganīšanu, gan saviesīgiem pasākumiem vakarā,” piebilst Vecais Kollijs. “Neskatoties uz dažādām likstām, ļoti ceram, ka mums šogad viss ieplānotais izdosies.”
Uz tikšanos!


0

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0