Publikācijas  

.

.

"Laimīgo kolliju zeme ®"

.

 

.

.

Superkomandas "MēBē Sports ®" āzis Olimps.

..

Kolliju rančo jeb "Laimīgo kolliju zeme ®", kā to sauc saimniece Ieva Līpīte, meklējama Kandavas novada Vānes pagasta "Straumēnos" un šo nosaukumu ieguvusi tāpēc, ka kolliji šeit nevis laiski guļ uz paklājiem, bet dara seno šīs šķirnes suņu darbu - gana aitas. Izņemot gudro aitu princesi Dolliju, kura nepakļaujas suņu noteiktajai kārtībai. Saimniecībā mājo arī zirgi un kazas, taču tās vispār jūtas ārpus konkurences, jo atšķirībā no aitām ir gudras un slīpētas, piemēram āzis Olimps, kurš labprāt spēlē biljardu. Vasarā saimniecībā tiek rīkotas gan vietējās sacīkstes, kurās piedalās gandrīz visi mājdzīvnieki, tostarp aitas un vistas, kas sacenšas šķēršļu trases pārvarēšanā, gan pat starptautiskas kolliju sacensības.

"Tūristu uzņemšanā mums pieredzes nav tikpat kā nekādas, taču centīsimies ar saviem dzīvniekiem un viņu trikiem apmeklētājiem sagādāt jautrus mirkļus," sola saimniece. Iepriekš jāpiesakās pa tālruni.

Starp citu, dažus kolliju zemes iemītniekus varēsiet satikt jau pavisam drīz 28. aprīlī Kuldīgā, festivāla "Lido zivis" laikā.

 

[Zigmunds Bekmanis, "Mājas viesis", 2018. gada aprīlis]

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0