Publikācijas  

 

.

Vecgada vakaru fotoalbums

.

.

Līzīte un Abija.

.

Ievads

 

Gada pēdējā diena visbiežāk tiek pavadīta, iztopot dažādām jaunām un jau izkoptām tradīcijām. Vieni, piemēram, dodas uz pirti kopā ar draugiem mazgāties, kā tas katru gadu notiek iemīļotajā Eldara Rjazanova filmā "Likteņa ironija jeb Vieglu garu!" (1975), citi gatavojas ugunīgam troksnim debesīs, nedomājot par tiem, kam tas sagādās ļoti rūgtus brīžus. Vēl citi tradicionāli cauri dzērienu pudelēm skatās rosola bļodā un priecājas par kažokā ietērpto siļķi.

Arī Kolliju portālam ir sava Vecgada tradīcija. Tā ir mūsu kolliju fotosesija. Tādēļ nolēmu apkopot mūsu Vecgada bildes vienkopus un tās parādīt jums. Bildes ar parakstiem tiks izvietotas hronoloģiski.

2010. un 2012. gados fotosesijas, acīmredzot, ir izpalikušas, jo šādas bildes neatradu. Šī publikācija ar jaunām bildēm un skaidrojumiem turpmāk tiks papildināta katru gadu. Ērtības labad tā sadalīta vairākās daļās. Savukārt, visas mūsu kolliju fotogaleriju bildes varat atrast sadaļā Mūsu kolliji.

.

1  2  3  4  5  6

.

  2007

.

.

2007. gadā ar šo bildi aizsākās mūsu ilggadējā tradīcija fotografēt mūsu kollijus Vecgada vakarā. Uz audumu veikalā speciāli meklētā un pirktā zaļā auduma fona, kurš uzklāts jaunajam un lielajam stūra dīvānam, sēž mūsu tā brīža abi kolliji - Abija un Līzīte, kurai fotografēšanas brīdī vēl nav pat pilni divi gadi.

.

.

Dīvāns tika apgaismots ar diviem primitīviem halogēna prožektoriem un lustrā ieskrūvētu 150 w kvēlspuldzi vēl no padomju laikiem. Skaidrs, ka šāds apgaismojums ir nepietiekams, un šobrīd pats nesaprotu, kā toreiz ar tādu varējām iztikt un vēl kaut ko uzbildēt. Iespējams, par to brīnās arī Abija.

.

.

Fotosesijā tika izmantotas dažādas egļu mantiņas, spīguļu virtenes, čiekuri, svece un pīts groziņš. Pati bildēšana notika ar "Canon" digitālo fotoaparātu - tolaik ļoti modernu un dārgu. Šajā bildē redzama Līzīte.

.

  2008

.

.

2008. gada fotosesija, tāpat kā iepriekš, notiek mūsu toreizējā dzīvesvietā Plakanciemā. Abija un Līzīte paklausīgi guļ uz jau zināmā zaļā fona un gaida, kad atnesīs rekvizītus. Fons uzklāts nule iegādātajam jaunajam dīvānam.

.

.

Šī Vecgada vakara fotosesija man palikusi atmiņā kā visapjomīgākā, ilgākā un arī veiksmīgākā. Abija uz dīvāna skatās virtuvē, kur Ieva griež gabaliņos kārumus - sieru, bet gandrīz divus gadus jaunā Justīne nes vienu no lielajām bumbām - eglīšu mantiņām, kuras speciāli tika iegādātas šim notikumam.

.

.

Abija un Līzīte paklausīgi gaida kārumus.

.

.

Arī spīguļu virtenes un no čiekuriem salīmētā piramīda tika speciāli pirktas Vecgada fotosesijai. Kaut kas man šajo kompozīcijā tomēr nepatīk... Laikam krāsas.

.

.

Šī ir viena no, manuprāt, visveiksmīgākajām fotosesijas bildēm.

.

.

Abijai (pa kreisi) ļoti garšoja visvisādi augļi un dārzeņi, sevišķi kāra viņa bija uz mandarīniem un apelsīniem. Tādēļ šajā bildē viņām abām ar Līzīti priekšā ir katrai sava mandarīnu kaudzīte, kurus, fotografēšanas laikā, protams, nevar ēst. Arī Līzītei garšo mjandarīni, tādēļ pa mandarīnam abas dabūs pēc bildēšanās. Man vairs īsti nepatīk sarkanās cepures. Tagad, skatoties bildēs, domāju, ka labāk būtu bijis bez šiem aksesuāriem.

.

.

Man ļoti patīk šī Līzītes bilde ar lielajām un mazajām bumbām un zaļo spīguļu virteni.

.

.

Mēģināsim abām iedot pa savai bumbai.

.

.

Abija tiek arī pie mazajiem bumbuļiem.

.

.

Suņi tiek noguldīti.

.

.

Uz tā rezultātā top viena, manuprāt, visveiksmīgākā pilnīgi visu mūsu Vecgada fotosesiju bilde. Tā man ir ļoti mīļa un šis attēls vēlāk tiks izmantots arī apsveikumiem ar uzrakstu augšā "Priecīgus svētkus!". Jāpiebilst, ka, tāpat kā gadu iepriekš, tiek izmantoti vienīgi divi halogēna celtniecības prožektori un tas pats "Canon" fotoaparāts.

.

  2009

.

.

Diemžēl tagad vairs neatceros, kādēļ 2009. gadā Vecgada bildes tika nolemts taisīt ārā. Šis skats ar Abiju un Līzīti tapa Plakanciema mājas dārzā.

.

.

Starp citu, attēlā redzamā apsnigusī egle ir īsta dekorācija. Protams, ka mēs dārzā egles neaudzējām. Tā tika nolūkota tuvējā mežā, nozāģēta, atnesta un papildus nostiprināta ar stieplēm pie aizmugurē esošā drāšu pinuma žoga. Sniegs uz skujām tika uzbirdināts ar lāpstu.

.


.

1  2  3  4  5  6

.

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0