Publikācijas  

.

.

Lai nodarbināta miesa un gars

.

.

Daudzi brīnišķīgi zvēru stāsti laika gaitā uz redakciju ir atceļojuši tieši no Vānes pagasta Variebas jeb saimniecības "Straumēni". Te vasarās notiek atraktīvas sacensības suņiem un pat meistarklases-treniņi topošajiem ganu suņiem. Bet tāpat te ir mājas Kolliju portālam, kas regulāri tiek papildināts ar atraktīvām, turpat saimniecībā uzņemtām filmiņām, kuru varoņi ir ne tikai kolliji, bet arī citi saimniecības iemītnieki, aitas un kazas ieskaitot.

.

Vienam - maizīti, otram - cīsiņu

.

Ziema un sniegs nav bijis šķērslis, lai taptu atkal jauns saturs, un šoreiz no saimniecības un autora Vecā Kollija atceļojusi filmiņa, kurā redzamas sacensības. Un tajās suņi sacenšas ar... āžiem. Uzdevums vienkāršs - nogāzt bumbiņu no sniega vīriem (tie gan nav no sniega, bet konservu kārbām). Balviņa par labi un ātri paveiktu uzdevumu gan ir katram sava, jo ja kolliju var pierunāt ar cīsiņu gabaliņiem, tad saimniecības āži ir cieši pārliecināti veģetārieši un sacensībās ir gatavi piedalīties tikai tad, ja ir cerības uzgrauzt kādu maizes riku. Šīs un citas sacensības skatāmas Kolliju portālā: kolliji.lv, kā arī youtube kanālā.

.

.

Pašu gatavoti

.

Tieši tādi ir šajā un citās filmās izmantotie atribūti. Autors arī atgādina, cik svarīgi, lai suņi tiktu nodarbināti arī ziemā - kā telpās, tā arī ārpus tām. Ir, protams, iegādājamas dažādas ierīces, kas palīdz trenēt suņa prātu, kā arī liek izkustēties arī telpās. Tomēr ar salīdzinoši nelielu piepūli un gana lielu iztēli daudz ko iespējams, radīt pašam. Tā, piemēram, šoziem "Straumēnos" tapusi "Sniegavīru armija ®" jeb interaktīvo, košu rotaļlietu komplekts suņiem. Tas, ļoti iespējams, iedvesmos arī citus suņu īpašniekus - ja ne gluži rotaļlietas gatavot, tad vismaz darboties kopā ar saviem mīluļiem.

.

 

..

[Liena Trēde, "Neatkarīgās Tukuma ziņas", 2021. gada 2. marts]

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0