Publikācijas  

.

.

Ne tikai gana, bet arī auklē

.

.

Kāds aizkustinošs stāsts atkal atceļojis no "Laimīgo kolliju zemes ®", kas, kā esam vēstījuši, iekārtojusies Variebas puses "Straumēnos". Te saganīt plašo saimi, kurā ietilpst aitas, kazas, zirgi, mājputni un pat gulbji, allaž saimniekiem ir palīdzejuši kolliji, kas šim darbam ir kā radīti. Bet, kā izrādās, - arī auklēt mazuļus tiem itin labi padodas.

Proti, kādā marta rītā kūtī uzradies tikko dzimis jēriņš. Neviena aita par jaundzimušo interesi nav izrādījusi, un arī saimniekiem - Agrim un Ievai - nav izdevies atšifrēt, kura tad īsti ir mazuļa mamma. Nolemts, ka tas acīmredzot būs pudeļjērs jeb par viņa barošanu nāksies parūpēties cilvēkiem. Jēriņu ienesuši istabā, bet te necerētu interesi par mazuli izrādījis viens no kollijiem - Hosento. Tā pēc paša vēlēšanās Hosento kļuvis par jēriņa aukli, kas to pieskatījis un uzmanījis, lai ar viņu tikpat uzmanīgi apietos arī citi saimniecības suņi.

.

.

Kā liecina jaunākie ieraksti un video Kolliju portālā, jēriņš, kurš pateicoties savai auklei, ieguvis vārdu Herta, nu jūtas pavisam droši suņu bariņā - teju kā pilnvērtīgs bara loceklis. Sekot līdzi Hosento, Hertas un citu "Straumēnu" iemītnieku gaitām, kā allaž, iespējams: www.kolliji.lv.

 

..

[Liena Trēde, "Neatkarīgās Tukuma ziņas", 2021. gada 6. aprīlis]

.

  Iesakām izlasīt arī
  .

» Kolliji adoptē citus dzīvniekus
   

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0