Publikācijas  

.

 

Fermas suņus neizkonkurēt!

.

.

Lociņš, Hosento un Keisija ar "Kaziņu".

..

Aizskart varot maz ar ko, bet, kad gada sākumā tehnoloģiju milzis "Boston Dynamics" nāca klajā ar paziņojumu, ka izgatavots robots, kas itin labi spēšot aizstāt visus fermas suņus (un neesot taču tāds arī jābaro!), mērs bijis pilns, un "Laimīgo kolliju zemē ®" tapa atbilde. Proti, Tukuma novada Variebā, "Straumēnu" darbnīcā, tika uzmeistarota robotkaza - gauži neveikls lops, kurš fermas darbos tikai traucējums, ne palīgs.

.

Ražīgs filmēšanas cēliens

.

Nedienas, kas piemeklējušas robotkazu, kura uzbūvēta plus, mīnus divu dienu laikā, uzmeistarojot karkasu, kas piepildīts ar elektroniku, kas aizgūta no citām ierīcēm, protams, nofilmētas. Tā ir jau 74. sērija seriālā "Fermas kolliju piedzīvojumi", un kopumā šī sezona, atzīst seriāla autors un kolliju saimnieks Vecais Kollijs, ir bijusi ļoti ražīga - gada laikā tapušas 18 filmiņas.

.

  Video
.  

74. sērija "Robotkaza" (2022) "Go robot goat!"


73. sērija "Hosento un ķirbento" (2022) "Hosento and kirbento"


..

Galvenās zvaigznes, protams, ir fermas suņi, kuru spējas un varēšana tiek demonstrēta un popularizēta visā pasaulē. Taču esam jau vēstījuši, ka par ekrānlaiku ar kollijiem tikpat labi sacenšas saimniecības attapīgākās kazas un aitas, kā arī citi fermas iemītnieki un pat savvaļas viesi, piemēram, eži, vaboles un citi kustoņi. Sižetu uz priekšu bieži vien virza kāda tehnikas vienības - saimnieka jaunmeistarojums vai, piemēram, veļasmašīna "Rīga", kuru "Straumēnos" jau arī ir vesels pulciņš.

.

.

Hosento uz "piena ceļa".

.

Lai ripo tomāti!

.

Tas, vai "Straumēnu" saimes asprātīgo komentāru tehnoloģiju uzņēmums "Boston Dynamics" arī sadzirdēs (filma gan tam nosūtīta), vēl pāragri spriest. Bet pa to laiku fermas suņi turpina savu darbu un arī filmēšanos, kas vienlaikus ir labs treniņš. Kā esam jau vēstījuši, Variebā tapušās spēles, treniņi novērtēti arī starptautiskā līmenī. Piemēram, uz sadarbību saimniekus aicinājusi "Skotu kolliju saglabāšanas biedrība" Amerikas Savienotajās Valstīs, kas tāpat tur rūpi par fermas suņiem. Pēdējā un sezonālā suņu attapības treniņu spēle ir... tomātu ripināšana, kas arī pārtapusi filmā. "Mēģinājām arī, piemēram, kabaču filmēšanu, bet izrādījās, ka... tie tā neripo," atzīst Vecais Kollijs.

Gan filmas par fermas kolliju piedzīvojumiem, gan izsmeļoša informācija, kā parasti, meklējama portālā kolliji.lv.

 

.

0

[Liena Trēde, "Neatkarīgās Tukuma ziņas", 2022. gada 13. septembris]

.

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0