Publikācijas  

.

 

.

Penelope, kas pavadīja pastnieku

.

.

Jau iepriekš savos rakstos, piemēram, Brīnumsuns Bobijs no Oregonas un Meitene ar kolliju sagaida un pavada kuģus esam pievērsušies tēmai, kad reāliem kollijiem pateicīgie pilsētas iedzīvotāji ir uzcēluši pieminekļus. Šoreiz esmu atradis informāciju par kolliju Penelopi.

.

.

Nezināma mākslinieka piemineklis - strūklaka kollijam Penelopei Inglvudā (Kalifornija, ASV) tika uzstādīts 1939. gada 25. novembrī. Uz granīta postamenta novietoto bronzas kollija figūriņu pilsētiņas iedzīvotāji veltīja te kādreiz dzīvojošajam kollijam.

.

.

Penelope pilsētiņas iedzīvotāju ievērību iemantoja kā uzticamais suns - kompanjons, kas visu savu mūžu katru dienu sekoja vietējam pastniekam un izstaigāja līdz ar viņu visu maršrutu.

.

.

Uz bronzas plāksnes uzrakstīti šādi vārdi: " Uzticamais suns, kurš katru dienu sekoja pastniekam Inglvudas Piecpadsmitajā šosejā vairāk nekā trīspadsmit gadus. Šī strūklaka tika uzbūvēta, pateicoties iedzīvotāju un dzīvnieku draugu parakstiem."

Jāpiebilst, ka dažos avotos šī skulptūra nez kāpēc tiek dēvēta arī par Reksi ("Rex"), lai gan skaidri zināms, ka kollija vārds bija Penelope un tas arī ierakstīts bronzas plāksnē. Tiek arī baumots, ka zem strūklakas apraksts pats kollijs, taču viņa apbedījuma vieta nav zināma.

Tāpat mēs nezinām, vai Penelope piederējusi pašam pastniekam vai kādam citam Inglvudas iemītniekam un ir ļoti žēl, ka nav saglabājusies neviena šī kollija fotogrāfija.

.

.

.

.

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0