Vajadzīgo lietu saraksts  

.

.

 
  Izvelc savu instrumentu!

.

.
  DOSAAF kolliju sanitārais un sakaru dienests

 ..


 

Lai arī nākotnē mēs varētu turpināt "Kolliju kino ®" studijas īsfimu uzņemšanu, mums ir ļoti nepieciešami dažādi rekvizīti un materiāli. Tādēļ zemāk ir sastādīts to lietu saraksts, kas mums visu laiku ir ļoti vajadzīgas.
Ja jums kaut kas no tā visa ir un pašam vairs nebūs vajadzīgs, ar pateicību pieņemsim jūsu dāvinājumus.
Kontaktiem, lūdzu, izmantojiet e-pastu: kolliji@inbox.lv.
Ja vēlaties mums palīdzēt iegādāties tās veikalos, ar pateicību pieņemsim arī nelielus naudas ziedojumus.

.

.

Paldies visiem mūsu labvēļiem!

Esam izveidojuši Labo cilvēku sarakstu, ar kuru varat iepazīties mūsu sadaļā Pateicības.

 

.

  Mēs priecāsimies par

   
Jebkuru modeļu veļasmašīnas "Rīga" (var nebūt darba kārtībā), to aksesuāri (gumijas caurules, veltņi, lielie koka knaģi) un centrifūgas "Centa", to daļas, veļas katli, emaljētās bļodas, koka knaģi,  mazgājamie (beržamie) dēļi, veļas grozi, žāvētāji,  u.c. ar veļas mazgāšanu saistītas ierīces un priekšmeti.
Dažāda tilpuma un formas degvielas kannas (var būt mazliet aprūsējušas - pārkrāsosim).
Dažāda izmēra kartona koferus. Ļoti noderēs arī kāds padomju laika ādas "diplomāts" (krāsai nav nozīmes).
Dažāda pielietojuma, izmēra un konstrukcijas mehāniskie svari, atsvari ("svara bumbas") un citas mehāniskās mērierīces.
Dažāda izmēra un pielietojuma padomju laika elektriskie un senlaicīgie ogļu gludekļi, gludināmie dēļi.

Videomagnetafoni, to pultis, VHS video kameras (novietojamas uz pleca), to akumulatori un lādētāji, videokasetes (gan tukšas, gan ar ierakstiem - varam nevajadzīgo izdzēst), vadi un kabeļi, barošanas ierīces.

Dažādu diametru velosipēdu vai mopēdu riteņi. Var būt bez riepām (nav nepieciešamas).
Elektromehāniskie voltmetri, ampērmetri, ommetri. Dažādas citas mērīšanas ierīces.
Paketslēdži, svirslēdži, tumbleri, galaslēdži, mikroslēdži u.c. pagājušā gadsimta ražojumi, karbolīta klemmes, vecā parauga elektroenerģijas skaitītāji, porcelāna drošinātāji un to patronas, spuldžu patronas (gan lielajiem, gan mazajiem cokoliem)
Lenšu magnetafoni (var nebūt darba kārtībā).
Stacionārie kasešu magnetafoni (var nebūt darba kārtībā). Īpaši priecāšos par bildē redzamo "Vilmu".
Pārnēsājamie jeb portatīvie kasešu magnetafoni (var nebūt darba kārtībā). Īpaši priecāšos par attēlā redzamo "Vesnu" .
Skaņuplašu atskaņotāji (var nebūt darba kārtībā).
Vinila skaņuplates, magnetafona lentes un kasetes (ar vai bez ierakstiem), tukšās spoles.
Pastiprinātāji, akustiskās sistēmas (tautā dēvētas par "tumbām"). Īpaši priecāšos par "Radiotehnikas" produkciju.
Padomju laika grafiskie ekvalaizeri, piemēram, "Korvet" vai "Elektronika".
Seni radioaparāti un radiolas, kā arī pārnēsājamie radioaparāti. Ļoti priecāšos par jebkura modeļa "VEF-Spīdolu" (var nebūt darba kārtībā) un "Radiotehnikas" ražojumiem.
Kinoprojektori un to 8 mm filmiņas (bērnu multenes). Īpaši priecāšos par "Rusj" ar sinhronizatoru.
Padomju laika galda un sienas lampas un galda ventilatori. Ļoti nepieciešama arī stāvlampa ar abažūru.
Padomju laika putekļusūcēji. Sevišķi priecāšos par apaļo lietuviešu "Saturnas" (attēlā), kas tika ražots dažādās krāsās. Interesē arī grīdas bonierējamās mašīnas.
Ļoti, ļoti vajadzīgs vismaz viens vai labāk divi padomju laika taksofoni (ar vai bez telefona būdiņas un divkapeikām!) (var nebūt darba kārtībā).
Siena šķūņa civilās aizsardzības štāba radiomezglam nepieciešamas āra skaļrunis - rupors. Reiz dažādos stabos un rūpnīcās pie sienām to bija ļoti daudz...
Nepieciešami arī dažādi padomju laika telefona aparāti ar ripu, kā arī "vadības" un "valdības" aparāti / selektori ar pogām (var nebūt darba kārtībā). Modeļiem un aparātu krāsai nav nozīmes. Visvairāk priecāsimies par VEF ražojumiem.
Siena šķūnī ļoti noderētu arī lielais elektromehāniskais zvans, kuru labi atceramies kā "skolas zvanu". Tādi visai plaši tika lietoti arī citur. Ļoti daudz skolu šobrīd ir jau slēgtas, bet rūpnīcas likvidētas...
Līdz 1990. gadam PSRS ražots ar pedāļu palīdzību darbināms bērnu auto (modelim un tehniskajam stāvoklim nav nozīmes - restaurēsim).
Dažāda izmēra koka un saplākšņa kastes, ar vākiem un bez. Varam kastes izgatavot paši, bet tam mums nepieciešami taras dēlīši.
Dažāda garuma, resnuma un vijuma virves no kokvilnas, pakulām vai kaņepēm laso veidošanai un dažāda garuma un platuma ādas un brezenta siksnas.
Mūsu bērnībā pagājušā gadsimta 70-tajos gados gāzētā ūdens sifoni mājās bija ļoti ierasta un izplatīta lieta. Gan tādi, kā šajā attēlā, kurus, izmantojot zemāk attēlā redzamos baloniņus, varējām uzpildīt mājās paši; gan no stikla veidoti un lielāki, kurus pildīt vajadzēja vest uz speciālu pildīšanas punktu Āgenskalnā. Priecāsimies par jebkura tilpuma, krāsas un konstrukcijas sifoniem un to rezerves daļām.
Amatieru kinokameras (piemēram, "Aurora", "Kijeva" u.c.).
Filmoskopi un diaprojektori diafilmu un diapozitīvu demonstrēšanai (piemēram, "Svetļačok", "Znaika", "Skazka" u.c.), diafilmas.
Bērnu rotaļlieta un mūzikas instruments - koka klavierītes. Padomju laikā bija sastopami un visai izplatīti dažādi klavierīšu modeļi un konstrukcijas (gan pianīns, gan flīģelis). Priecāsimies par jebkuru.
Meklējam padomju laikā gandrīz katrā mājā esošo mēbeli - spoguļa galdiņu jeb trimo. Krāsai, modelim un konstrukcijai nav nozīmes. Ļoti vajadzīgas arī citas padomju laika miniatūrās mēbeles - naktsskapīši ("tumbočkas"), žurnālu galdiņi, taburetes u.c.

.

0

 


 
 
 
 

2000-2021 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0