Vecā kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām

.

0

Rotaļlietas neparastai izklaidei

.

"Saldējums"

.

.

Hosento ir gatavs apēst daudz krāsaina saldējuma. Viņam ziemā patīk grauzt arī ledu.

.

Lai notiesātu saldējumu, prāts nav īpaši jāliek lietā, taču nolēmu šo sadaļu izveidot, lai iepazīstinātu interesentus arī ar šādu un citām līdzīgām izklaidēm. Saldējuma statīvs izgatavots pavisam vienkārši - viena "kāja" no preču koka paliktņa ("padona"), kurai stabilitātes pēc abos galos tik pieskrūvēti horizontāli dēlīši. Par cik bija paredzams, ka karstā vasaras dienā saldējums kusīs, statīva augšdaļa apvilkta ar metālisku siltumizolācijas plēvi. Statīvā izurbti pieci caurumi, lai tajos ievietotu saldējuma kociņus.

Paša saldējuma recepte ir gana vienkārša - caurspīdīgās vienreizlietojamās glēzēs tika ielietas dažādas augļu un ogu sulas vai cukurūdens un attiecīgu pārtikas krāsvielu. Uz glāzēm tika uzlikti iepriekš sagatavoti burku plastmasas vāciņi, kuros pa vidu iestiprināts nepieciešamā garuma kociņš. Kad saldēšanas process pabeigts, glāzītes tiek noņemtas un saldējums ar kociņu un vāciņu iestiprināts statīvā.

Šis saldējuma statīvs tika izgatavots īsfilmas "Kva-kvārijs" filmēšanai. Vērojot, cik ļoti dzīvniekiem patika mans saldējuma statīvs, radās ideja nākotnē uzņemt īsfilmu "Saldējuma mašīna".

.

"Peldošās bundžas"

.

.

Hosento meklē kārumus un slīcina bundžas.

.

Par cik īsfilmā "Kva-kvārijs" bija skats ar mūsu mazajiem gulbēniem, kuri peld starp krāsainajām baseina bumbām un ēd no peldošiem trauciņiem, izdomāju, ka arī Hosento varētu šādi iepriecināt. Desmit plakanās konservbundžās ievietoju desas gabaliņus un laidu tās ūdenī. Pēc tam tika pieaicināts Hosento. Viņš brida ūdenī, cītīgi meklēja kārumus un ik pa laikam noslīcināja kādu bundžu.

Šī ir meklēšanas spēle ūdenī ar slapju desu...

.

"Veļas statīvs"

.

.

Hertas uzdevums šajā reizē bija raut drēbju gabalus no striķa. Pie tiem bija piesprausti maizes gabaliņi.

.

Šī ir kārtējā ideja, kas radusies filmēšanas laikā. Uzņemot īsfilmu "Mazā veļas diena", tika izgatavots 3 m garš veļas statīvs izmazgāto apģērba gabalu izžaušanai. Pēc scenārija kollijiem vajadzēja imitēt drēbju knaģēšanu pie striķa, ar purnu bakstot knaģus. Tas tika panākts ar plānu cīsiņa ripiņu palīdzību, kas tika pieknaģētas starp drēbēm. Kad šo skatu filmēju, sapratu, ka šis statīvs var kalpot arī kā ļoti neparasta interaktīvā rotaļlieta. Pieknaģējamo cīsiņa ripu skaits var variēt pēc izvēles. Kollijiem ļoti patika šāda darbošanās!

.

"Tomātu ripināšana"

.

.

Aitas pa gabalu noskatās, kā Hosento ripina tomātus.

.

Sērijas "Hosento un ķirbento" uzņemšanai radītās rudens spēles galds ir 6 m garš, tas no sāniem norobežots ar apmalēm. Galda apakšējā daļa sadalīta vairākos dažāda lieluma sektoros un katram no tiem ir piešķirta dažādu punktu vērtība. Spēlētāja uzdevums - nogrūst 6 tomātus no trauciņiem, kuri izgatavoti no mērču pudeļu korķiem, un apēst kārumus. Uzvar tas spēlētājs, kurš iegūst lielāko punktu skaitu un īsākā laika periodā, ja punktu summas ir vienādas. Papildus punktus iespējams iegūt, ar tomātu notriecot iezīmētajos sektoros arī vienu vai vairākus patisonus.

.

"Grand amigo centrafugo"

.

.

Lociņš ir visrezultatīvākais "centrifūgu" spēlētājs.

.

Spēle radīta "Lielajai veļas dienai 8: Veļasskrējiens". Centrifūgu "Centa" malās ar divpusēju līmlenti piestiprināti mērču pudeļu vāciņi, tajos ievietoti kārumi, uz kuriem, kā jau ierasts, tenisa bumbiņas. Spēlētāja uzdevums ir, meklējot kārumus, ieripināt tenisa bumbiņas centrifūgu bunduļos. Katra ieripinātā bumbiņa - 1 punkts, bet tās, kas nokritušas garām, netiek ieskaitītas. Mašīnas var izkārtot taisnā vai liektā līnijā. Spēles nosaukums radies, izmantojot frāzi no senas latviešu filmas "Kapteiņa Enriko pulkstenis".

.

"Telefoni"

.

.

Hosento gaida svarīgu zvanu.

.

Par interaktīvu rotaļlietu uz soliņa sarindotie 11 telefona aparāti ar ripu kļuva nejauši. Šāds skats bija iecerēts pēc sērijas "Telefonu centrāle" scenārija - Hosento gaidīs zvanu no Doro, kas māžojas telefonu centrālē un zvana uz visiem aparātiem pēc kārtas. Krāmējot aparātus uz soliņa, izdomāju, ka zem klausulēm vajag palikt mazus sardeles gabaliņus un, tos meklējot, Hosento ar purnu grūdīs nost klausules no krāsainajiem telefoniem. Te gan jāpiebilst, ka, skatoties sēriju "Telefonu centrāle", var rasties nepareizs priekšstats. Telefonu zvanu skaņa tika pievienota tikai montāžā, patiesībā tie, spēlējot spēli, nezvanīja un Hosis necentās nocelt tā telefona klausuli, kurš tobrīs "zvana". Klausules viņš nogrūda tādā secībā, kādu pats bija izvēlējies. Taču, ja ir vēlēšanās un prasmes, var izgatavot speciālu pulti, kuru savienot ar telefona aparātiem un tad likt tiem zvanīt tādā secībā, kādu izvēlēsieties jūs.

.

 

.


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0