Publikācijas  

.

.

Sveiciens olimpiešiem no "Laimīgo kolliju zemes"

.

.

Lociņš komentētāja lomā īsfilmā "Ko kolliji dara ziemā?".

.

Šodien, 5. februārī, Pekinā tiks atklātas XXIV ziemas olimpiskās spēles. Arī Variebā - "Laimīgo kolliju zemē ®" - tam ir gatavojušies, un ikdienas treniņos spēlēs iekļāvuši īpaši šim gadalaikam piemērotus atribūtus. Tā, piemēram, noorganizējuši atraktīvas pasaulē pirmās "Veļasmašīnu slēpošanas sacensības". Plašāks to apskats vērojams portālā www.kolliji.lv.

.

.

Kadrs no īsfilmas "Lielā veļas diena 4: Uz slēpēm". No kreisās: Lociņš, Hosento un Keisija.

.

Jau vairākkārt vēstīts par "Straumēniem", kur kollijiem ir iespēja augt un dzīvot tiem piemērotā vidē, tostarp - nodarboties ar ganīšanu. Laiku pa laikam, pateicoties saimnieku nenokausējamajam entuziasmam, kopā ar citā, saimniecības radībām tiek uzņemts pašmāju kino. Šajā gadījumā "pašmāju" ir tieši tas, pēc kā tas izklausās, - viss notiek pašu šķūnī, pašu sētā. Kas būtiski - par rekvizītiem kino, kā arī attīstošajās rotaļās kalpo ikdienišķas lietas, kurām saimnieks Vecais Kollijs piešķir jaunu elpu. Kā šajā gadījumā - veļasmašīnām, kas aprīkotas ar slēpēm.

.

.

Bilde no īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā?" aizkadriem. No kreisās: Līzīte, Lociņš un Keisija.

.

Un tieši tādēļ arvien aktuāls ir aicinājums ļaudīm, kam saimniecībā varbūt arvien "aizķērušās" padomju gadu veļasmašīnas "Rīga" (vai centrifūgas "Centa" un "Vija"), tās ziedot filmēšanas vajadzībām. Ziņas gaidīs: 29368975 vai atrakstīsiet uz kolliji@inbox.lv.

.

.

Šis īpašais sniegavīrs redzams īsfilmā "Lielā veļas diena 3: Ziema".

.

Patlaban veļasmašīnu ganāmpulkā ir 33 eksemplāri. Vecais Kollijs stāsta, ka papildus tiek pētīta "Rīgu" vēsture un, ļoti iespējams, Variebā tiks izveidots tām veltīts muzejs. Tāpat kā par saimniecības suņu treniņmetodēm, attīstošajām spēlēm, tā arī par šo aizraušanos ir sadzirdējuši aiz okeāna - Amerikas Savienotajās Valstīs. Proti, "veļasmašīnu filmu" novērtējis kolekcionāts Lī Maksvels. Savukārt slēpes, uz kurām "kāpušas" veļasmašīnas "Rīga", atceļojušas no Austrijas - tās atsūtījis kalnu slēpošanas čempions Elvis Opmanis. Un nu tapis kino īsteni olimpiskās noskaņās!

.

  Video
   

Īsfilma "Lielā veļas diena 4: Uz slēpēm" (2022) "Great laundry day 4: On skis"


..

[Liena Trēde, "Neatkarīgās Tukuma ziņas", 2022. gada 4. februāris]

.

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0