Publikācijas  

.

.

Kollijiem - pašiem savs elektriskais traktors

.

.

Hosento labprāt ar savu jauno traktoru pavizinās arī paša uzaudzināto aitiņu Hertu.

.

Par to, ka "Straumēnu" saimniecībā Variebas pusē valda īpašs radošais gars, sava laikraksta lappusēs esam vēstījuši jau vairākkārt. Ar apskaužamu regularitāti top atraktīvi video klipi, kur galvenajās lomās saimniecības četrkājainie iemītnieki, kā arī saimnieka Agra Straujupa jeb, kā pats sevi dēvē, Vecā Kollija īpašie meistarojumi. Jaunākais no tiem elektriskai traktors, ar ko pa "Laimīgo kolliju zemi ®" vizinās kollijs Hosento un aita Herta.

Saimnieks stāsta, ka iecerei neesot tiešas saistības ar pēdējā laika aktuālajām degvielas cenām. Plāns izgatavot elektrisku mini traktoru piedzimis jau pavasarī, un braucamais izveidots tā, lai pasažieri var galvenokārt baudīt apkārtnes skatus, jo braucamrīks ir vadāms no malas jeb ar pulti. Video ar to, kā šādi izbraucieni notiek, skatāmi portālā kolliji.lv.

Jāatgādina, ka saimnieks izgatavo ierīces un izgudro dažādas spēles ne tāpat vien - tās galvenokārt paredzētas, lai attīstītu ģimenes kolliju prasmes un iemaņas. Taču ne tikai. Bieži šai apmācībā iesaistās arī āži, aitas, pat gulbji, kas izauguši, pateicoties saimnieku līdzcietībai un gādībai. Un šie centieni ir pamanīti, to skaitā starptautiskā līmenī - par "Laimīgo kolliju zemi ®" zina un priecājas arī Amerikas Savienotajās Valstīs.

.

.

Vecais Kollijs ar Keisiju, Lociņu un Hosento pie savas veļasmašīnu "Rīga" kolekcijas.

.

Vēl viena pēdējā laika aizraušanās - padomju laika veļasmašīnas, kas arī tiek iesaistītas video klipu sižetā. Nu to "Straumēnos" ir kādi pāris desmit, bet, ja nu ikurāt kaut kur novadā kādam krājumos vēl aizķērusies "Rīga" vai centrifūga "Vija", ir iespēja to ziedot (29368975 vai rakstīt uz kolliji@inbox.lv).

.

  Video
   

64. sērija "Traktors 3: Elektrospēks" (2022) "Tractor 3: Electric power"


65. sērija "Traktors 4: Piekabe" (2022) "Tractor 4: The trailer"


..

[Liena Trēde, "Neatkarīgās Tukuma ziņas", 2022. gada 29. jūlijs]

.

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0