Publikācijas  

.

.

Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

.

Informācija pirms lasīšanas

 

Sākums šim garajam pārskatam te:

1) Slavenības izvēlas kollijus

2) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

3) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

4) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

5) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

6) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

7) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

.

Karaliskās personas un politiķi

.

.

Princese Beaktrise 12 gadu vecumā ar savu kollija kucēnu pils dārzā.

.

Ne tikai britu un krievu monarhi pagātnē par saviem mīluļiem izvēlējās kollijus. Arī mazā Nīderlandes princese Beaktrise Vilhelmīna Armgarda 12 gadu vecumā saviem vecākiem karalienei Juliānai un princim Bernhardam izlūdzās kucēnu. Šī bilde tapusi ap 1950. gadu pils dārzā. Sunīša vārds un liktenis nav zināms, bet pati Beaktrise, kura dzimusi 1938. gadā, 1980. gada 30. aprīlī kļuva par Nīderlandes karalieni, kad viņas māte Juliāna atteicās no troņa. Šī laikam ir ģimenes tradīcija, jo 2013. gadā arī Beaktrise paziņoja par troņa pamešanu par labu savam dēlam Orānijas princim Vilemam Aleksandram. Vai pēc tam, esot "pensijā", viņa interesējās par kollijiem, nav kļuvis zināms.

.

.

Šajā senajā nobildējumā iemūžināts britu politiķis - misters Deivids Loids Džordžs no Liberālās partijas. Interneta arhīvos apgalvots, ka bilde tapusi šī vīra mājas pagalmā un viņš tajā redzams ar saviem suņiem - rudo kolliju un mopsi. Suņu vārdi līdz mūsdienām nav nonākuši.

.

Aktieri, aktrises un režisori

.

.

Kevins un Šeila.

.

Beidzot man izdevās noskaidrot, kādēļ slavenais "miesassargs" un "dejotājs ar vilkiem" Kevins Kostners ir nobildēts sēžam rudenī uz trotuāra kopā ar rudu kolliju. Tā ir viņa Šeila!

Kevins Maikls Kostners šai pasaulē ieradās Kalifornijā 1955. gada 18. janvāra siltā rītā. Viņš ģimenē bija trešais bērns. Kevina mamma strādāja veselības aprūpes departamentā, bet tēvs - komunālajā saimniecībā. Bērnībā zēns sapņoja kļūt par profesionālu beisbolistu un daudz laika pavadīja treniņos, bet vecāku ietekmē Fūlertonas universitātē apguva mārketingu un finanses. Pirmajā kursā jaunais censonis sāka darboties arī šīs mācību iestādes teātra studijā. Savu pirmo kino lomu Kevins Kostners nospēlēja 1981. gada mazpazīstamā filmā "Savvaļas pludmale", bet vispasaules slavu sasniedza ar lomām filmās "Neaizskaramie", "Dejas ar vilkiem", "Miesassargs" (ar Vitniju Hjūstoni), "Vaijats Ērps" un "Ūdenspasaule". Ar tām Kevins sapelnījis sev arī "Oskaru", "Zelta globusu", "Emmi", "Bafta" un citas balvas. Ikdienā "skarbais vīrs" daudz laika pavadīja kopā ar savu kolliju Šeilu.

.

.

Brendans lasa priekšā Glenam jauno scenāriju, bet kollijs tikai smejas...

.

Brendans Hīlijs bija vīrs, kuru daudzi dēvēja vienkārši par "izklaidētāju". Kādreizējais mūziķis, kas spēlējis taustiņinstrumentus un trombonu, strādāja televīzijā gan kā aktieris un lugu autors, gan kā producents un, visbeidzot, komiķis. Visu šo viņam palīdzēja apgūt rudais kollijs Glens, kurš bija pirmais, kam Brendans lasīja priekšā savus sacerējumus. Ja kollijs smējās, tie bija izdevušies, ja nē - vajadzēja pārrakstīt. Šis vīrs piedzima 1956. gadā un šajā saulē mita līdz 2016. gada 18. februārim.

.

.

Mazais Džons un mazais Ruds.

.

Rakstot par slavenajiem aktieriem, gandrīz vai aizmirsu savu draugu Džonu Provostu. Viņš pasaulē slavens kļuva kā Lesijas puisēns Timmijs Mārtins no pirmā seriāla "Lesija", taču ne visiem ir zināms, ka viņš arī pats ir bijis kollija īpašnieks. Astotajā dzimšanas dienā par labu uzvedību Lesijas kucēnu zēnam uzdāvināja pats Lesijas treneris un īpašnieks Ruds Vēdervokss. Par šo atgadījumu varat izlasīt manā intervijā ar Džonu Provostu Es nedrīkstēju vilkt Lesiju aiz astes!

.

.

Džons ar savu poniju un kolliju Rudu. Suni viņš nosauca dāvinātāja vārdā.

.

Džonatans Bions Provosts piedzima Losandželosā 1950. gada 12. martā trīs bērnu ģimenē un filmēšanas laukumā atrodas jau no mazām dienām. Četru gadu vecumā mazais Džons saņēma savu pirmo lomu filmā "Lauku meitene" un darbojās kopā ar tādām slavenībām kā Bings Krosbijs un Greisa Kellija. Bija vēl dažas nelielas lomas, bet 1957. gadā Provosts tika apstipriprināts savai galvenajai lomai - Timmijam Mārtinam. "Lesijas" seriālā zēns filmējās septiņas sezonas (1957-1964) un tās kopā bija 249 sērijas. Taču Džons "izauga" un viņam apnika būt Lesijas pavadonim. Viņam gribējās ko vairāk - spēlēt citās filmās un kļūt par tīņu elku.

.

.

Timmijs un Lesija.

.

Man neizdodas uzzināt, vai Džons vēlāk šo izvēli nožēloja. Patiesībā esmu korekts un man ir neērti viņam pašam šo pajautāt reizēs, kad mēs sarakstāmies innternetā. Domāju, ka nožēlo gan, jo nekādas spožas kino karjeras viņam nebija. Pāris otršķirīgas lomas gandrīz bez teksta un tas arī viss, piemēram, filmā "Kompjūters tenisčībās" (1969). Laikam arī Džons saprata, ka kļūdījies un tādēļ vēlāk aktiera karjeru nomainīja pret nekustamā īpašuma māklera amatu, kurā esot darbojies visai veiksmīgi. Jāpiebilst, ka Džonam Provostam Holivudas Slavas alejā ir pašam sava zvaigzne.

Tāpat man neizdevās no Džona paša izdibināt viņa kollija Ruda likteni. Nez kāpēc viņš par to runā nelabprāt. Teica tikai, ka Ruds neesot nekad filmējies, bet bijis mājas suns.

.

.

Karans ar kucēnu.

.

Visai skopa informācija atrodama par indiešu režisoru un kino producentu Karanu Bulani.

.

.

Šajās bildēs viņš redzams kopā ar savu sievu Reu Kapūru un ģimenes suņiem - kolliju Lemonu (Citronu!) un dekoratīvo šuneli vārdā Rasels. Noskaidrots ir vienīgi tas, ka kollijs ir Karana suns, bet dekoratīvais - sievas īpašums.

.

.

Normens Vūlends piedzima Diseldorfā (Vācija) 1905. gada 16. martā britu vecākiem. Vēlāk ģimene atgriezusies Lielbritānijā. Otrā pasaules kara laikā viņš strādāja "BBC" radio kā ziņu reportieris, vēlāk kļuvis par kino aktieri ar diezgan bagātīgu filmogrāfiju, no kurām vairākas filmas bija Šekspīra darbu adaptācija.

No viņa filmām man ir pazīstama tikai viena - "International Velvet", kurā stāstīts par zirgu. Attēlā Normens iemūžināts kopā ar savu kolliju. Pasaules gaitas aktieris pārtrauca 84 gadu vecumā 1989. gadā Kentas grāfistē (Lielbritānija).

.

.

Itāliešu aktrise Pīra Angeli (1932-1971), īstajā vārdā Anna Marija Pīrangeli, kā populāra kino un televīzijas aktrise spēlēja lomas ne tikai itāļu kino, bet arī amerikāņu, britu un citu Eiropas valstu filmās. Nezinu, vai Sardīnijā (Itālija) dzimušās Annas Marijas dvīņu māsa aktrise Marisa Pavana arī bija kolliju cienītāja, bet bildē redzamais kollijs vārdā Djūks piederēja Pīrai pašai.

1952. gadā Anngeli ieguvusi "Zelta globusa" balvu kā jaunā aktrise par lomu filmā "Terēza", bet 1959. gadā nolēmusi iedziedāt vinila plati ar nosaukumu "Italia con Pier Anngeli".

1971. gada 10. septembrī 39 gadus vecā Pīra Angeli tika atrasta mirusi savā mājā Beverlihilzā. Viņa bija tīši vai nejauši pārdozējusi medikamentus. Kollija liktenis nav zināms.

.

.

Mazā Šārona Teita ar savu kolliju mājās Dallasā 1949. gadā.

.

Ne vien Nīderlandes princesei Beaktrisei bērnībā bija savs kollijs. 1943. gadā dzimusī meitene izprasīja sunīti saviem vecākiem Polam Džeimsam Teitam un mammai Dorisai Gvenndolīnai Teitai. Par kollija dzīvi nekas nav zināms, taču Šārona Marija Teita (vēlāk arī Poļanska) izauga un kļuva par modeli un televīzijas un kino aktrisi. Jau no bērnības meitene piedalījās daudzos skaistumkonkursos un regulāri tika bildēta dažādu žurnālu vākiem. Savā astoņus gadus īsajā aktrises karjerā Šārona paguva nospēlēt divpadsmit lomas. 1969. gada 9. augustā visai mīklainos apstākļos Teita kopā ar saviem draugiem tika noslepkavota restorānā "El Coyote". Varas darbus it kā pastrādājusi bēdīgi slavenā Mensona banda.

.

.

Amerikāņnu kino un televīzijas aktrise Terija Mūra piedzima 1929. gada 7. jannvārī un dzimšanas apliecībā tika reģistrēta kā Helēna Luella Koforda. Dzimusi un augusi Kalifornijā, jau bērnībā meitene kļuva par modeli un uz kino ekrāniem debitēja 1940. gada filmā "Merilenda". Tad viņa sevi dēvēja par Džūdiju Fordu, Džeinu Fordu un Dženuāriju Fordu. No 1948. gada viņa kļuva par Teriju Mūru. Starp citu, ar skatuves vārdu Helēna Koforda viņa parādījās epizodē arī 1945. gada filmā "Lesijas dēls" ("Sonn of Lassie").

.

.

Kas zina, varbūt tieši filmēšanās kopā ar Lesiju un iepazīšanās ar Lesijas treneri Rudu Vēdervoksu radīja meitenē interesi par kollijiem. Terijas Mūras kolliju sauca "Sunnny Lad", latviski - Saulainais puika.

Mūra šobrīd ir vēl viena no dzīvajām "Holivudas zelta laikmeta aktrisēm".

.

.

Ursula Andresa ir šveiciešu aktrise un bijusī modele, kas pazīstama no amerikāņu, britu un itāļu kino filmām. Spēlējusi arī Džeimsa Bonda meiteni pirmajā "bondiādes" filmā. Dzimusi 1936. gada 19. martā Ostermundigenā (Šveice) Annas un Rolfa Andresu ģimenē. Mācījusies Bernē un pārvalda vairākas valodas, tai skaitā franču, vācu un itāļu. Vēlāk gadu studējusi mākslu Parīzē, tad devusies uz Romu, kur stādājusi par bērnu aukli.

Pēc pāris Itālijā nospēlētajām lomām kino, 1955. gadā devusies uz Holivudu. Viņas nospēlēto lomu saraksts ir ļoti garš, bet mūs vairāk interesē fakts, ka arī Ursula ir bijusi ruda kollija īpašniece. Suni sauca Svānijs.

.

.

Lourenss Norvuds Trimbls (1885-1954) bija amerikāņu rakstnieks, aktieris un mēmā kino režisors, kino kollija Džīnas īpašnieks un treneris. Džīna kļuva slavena ekrāna zvaigzne, viņa bija tā dēvētais "Vitagrāfa suns". Pēc Džīnas nāves 1914. gadā Lourenss Trimbls neveiksmīgi centās strādāt ar citu "Vitagrāfa suni" Šepu, bet pēc tam darbojās ar citu vēlāko 20-to gadu ekrāna lielzvaigzni - vācu aitu suni Stronghārtu. Vairāk par Džīnu un viņas saimnieku varat uzzināt, izlasot rakstu Blērs, Šeps un Džīna (tur arī var noskatīties dažas filmas), kā arī apmeklējot sadaļu Kolliji uz ekrāniem. Piebildīšu vēl tikai, ka gan Lourensam Trimblam, gan viņa skolniekam Stronghārtam abiem Holivudas Slavas alejā ir savas zvaigznes.

..

Mūziķi un komponisti

.

.

Abi Ofarims (1937-2018), īstajā vārdā Avrahams Reihstads, bija izraēliešu dziedātājs un dejotājs. Pēc Izraēlas neatkarības iegūšanas zēns 1948. gadā absolvēja Haifas baleta skolu un 18 gadu vecumā jau nodibināja pats savu deju studiju. Pagājušā gadsimta 60-to gadu sākumā kopā ar savu sievu Esteri izveidoja duetu "Esther & Abi Ofarim", spēlēja arī ģitāru. Vēlāk pāris pārcēlās uz dzīvi Šveicē, vēl pēc brīža apmetās Vācijā. Slavenākā Abi izpildītā dziesma ir "Morning of my life", kuru sarakstīja grupa "Bee Gees". 70-tajos gados Abi Ofarims nodibināja pats savu ierakstu studiju "Prom Music" un uzsāka solo karjeru. Pēc šķiršanās no sievas viņš sirga ar alkoholsimu un narkomāniju, bet no dzīves aizgāja tikai 80 gadu vecumā no pneimonijas. Varbūt tieši viņa rudais kollijs palīdzēja vīram atrast dzīves jēgu un atteikties no kaitīgajiem ieradumiem, taču suņa vārds nav noskaidrots.

.

.

Gilberts O'Salivans ar savu kolliju dārzā.

.

.

1946. gadā dzimušais Gilberts O'Salivans, precīzāk -  Reimonds Edvards O'Salivans ir īru mūziķis un dziesmu autors, dziedātājs un pianists. No mūzikas kritiķiem novērtēts kā ļoti "neparasts, "bītliska" veidola dziesminieks, kuram ir interese par vecmodīgiem mūzikas žanriem". Viens no populārākajiem pagājušā gadsimta 70-to gadu pirmās puses izpildītājiem, kuru 1972. gadā žurnāls "Record Mirror" nodēvējis par Lielbritānijas labāko dziedātāju.

Īru talants izglītojies arī Svindonas Mākslas koledžā, kurā aktīvi darbojies dažādos mūzikas kolektīvos, piemēram, "The Doodles", "The Prefects" u.c.

Kurā brīdī Reimondam Edvardam radās interese par kollijiem, nav zināms. Iespējams, viņš bērnībā bija skatījies kādu no 40-to gadu filmām par Lesiju. Attēlā redzamā kollija vārdu neizdevās noskaidrot.

.

.

Kopā arī uz skatuves.

.

Pols un Mērija Forda bija labi pazīstams ģimenes duets, kas ar savu dziedāšanu priecēja ļaudis laika posmā no 1945. līdz 1963. gadam. Viņi ne tikai koncertēja, bet bija arī bieži viesi radio un televīzijas raidījumos. 2009. gadā duets uzņemts hītparāžu Slavas zālē. Kā redzams fotoattēlā, viņus pat uz skatuves pavadīja rudais kollijs, kura vārds man nav zināms.

Mērija Forda, 1924. gada 7. jūlijā dzimusi kā Irisa Kolīna Sammersa, nodzīvoja līdz 1977. gadam, bet Pola (pēc dokumentiem - Lestera Viljamsa Polfusa) mūžs bija garāks - no 1915. gada līdz 2009. gadam

.

.

Grieķu dziedātāja Nana Mouskouri nāca pasaulē 1934. gada 13. oktobrī. Lai gan es neko par viņu nebiju dzirdējis, enciklopēdijās sacīts, ka viņa ir bijusi ārkārtīgi populāra un savas karjeras laikā izdevusi apmēram 200 albumu grieķu, franču, angļu, vācu, holandiešu, itāļu, portugāļu, spāņu, ķīniešu (mandarīnu dialektā) valodās un vēl citās. 1963. gadā dziedātāja pārstāvējusi Luksemburgu "Eirovīzijas" dziesmu konkursā. Viņa iedziedājusi arī dziesmu "Oskara" balvu saņēmušajai filmai "Šērburgas lietussargi". Laika posmā no 1968. līdz 1976. gadam vadījusi savu personīgo TV šovu kanālā "BBC". Nav kļuvis skaidrs, vai kādā no šiem raidījumiem ir piedalījies arī Nanas rudais kollijs, arī tā vārds nav noskaidrots.

.

.

.

Sers Tomass Hiks, kas pazīstams ar skatuves vārdu Tommijs Stīls, ļoti priecājās par sievas Annas Donnahjū dāvanu dzimšanas dienā. Jā, bildēs augstāk ir iemūžināts šis brīdis, kad kādreizējais angļu tīņu elks un rokenrola izpildītājs ticis pie tik ļoti gaidītā kollija kucēna. Šī bilde tapusi 1963. gada 18. decembrī, bet kollijs tiks pie vārda Kips.

.

.

Tommijs Stīls savas karjeras laikā ierakstījis daudzus albumus un, sākot ar 1957. gadu filmējies vairāk nekā padsmit filmās. Kad rakstīju šo rakstu, sameklēju un noskatījos autobiogrāfisko "The Tommy Steele story".

.

.

Kā var noprast pēc bildēm, Kips ar savu saimnieku ir pavadījis kopā daudz laika.

1981. gadā Tommijs Stīls pievēršas arī rakstniecībai un sekmīgi rada pāris noveles, pēc vienas no tām tiek uzņemta televīzijas filma.

Karaliene viņam piešķīrusi Sera titulu.

.

.

Arī Deivijam Džonsam ļoti patika kolliji un bildē viņš redzams ar savu suni Saimonu. Deivids Tomass Džons piedzima 1945. gada 30. decembrī Mančesterā (Anglija) un viņam bija trīs māsas - Heizela, Linda un Berila. Savu karjeru viņš sāka kā televīzijas ziepju operu otrā plāna aktieris, bet pasaulei pazīstams kļuva kā grupas "The Monkees" dalībnieks un dziedātājs. Pēc aiziešanas no grupas izdevis arī dažus solo albumus, taču pārāk plašu ievērību nav guvis. Šim vīram patika ne tikai kolliji, bet arī zirgi un kādu laiku jaunībā viņš pat trenējās un uzstājās kā žokejs, bet līdz pat nāves dienai savā rančo Indianataunā (Florida, ASV) dienas vadījis kopā ar saviem 14 zirgiem. Miris no sirdstriekas 2012. gadā 66 gadu vecumā.

.

Modes mākslinieki un izdevēji

.

.

.

Pjetro Konstante Kardino nāca pasaulē 1922. gada 22. jūlijā Itālijā. Ne zēna vecāki, ne viņš pats pat nenojauta, ka paies laiks un pasaule viņu iepazīs kā slaveno franču modes mākslinieku Pjēru Kardēnu. 1950. gadā viņš atvēra savu modes namu un slavu iemantoja ar avangardisko stilu un futūristiskajiem dizainiem pagājušā gadsimta 60-tajos un 70-tajos gados.

Pjērs uzauga Francijas rūpniecības pilsētā Sentetjēnē un 17 gadu vecumā sāka strādāt par mācekli pie drēbnieka Višī, kur specializējās sieviešu apģērbu radīšanā. Pēc Otrā pasaules kara viņš pārcēlās uz Parīzi.

Kardēns tiek dēvēts par vienu no "augstās modes" pionieriem, kas būtiski ir ietekmējis visu modes pasauli. Viņa atpazīstamākie darbi ir leģendārā burbuļkleita un žaketes bez apkaklītes, kuras nēsāja grupas "The Beatles" dalībnieki.

2011. gadā Kardēns mēģināja pārdot savu bizensu par vienu miljardu eiro, lai gan tika lēsts, ka tā patiesā vērtība ir tikai piektā daļa no prasītās summas. Darījums neizdevās un Pjērs no šīs idejas atteicās.

Saņēmis daudzus ordeņus no Francijas, Itālijas, Japānas, Monako, Krievijas un pat Baltkrievijas līderiem.

Jauniem tērpiem viņu pavisam noteikti iedvesmoja arī četru kolliju eksterjers. Bildēs viņš ar saviem trīs melnajiem un vienu rudo kolliju iemūžināts atpūtas brīdī savā īpašumā.

No šīs pasaules Pjērs Kardēns šķīrās 98 gadu vecumā 2020. gada 29. decembrī. Kolliju liktenis nav zināms.

.

.

Šajā 1925. gadā tapušajā fotoattēlā pie mājas kopā ar savu kolliju redzams laikrakstu izdevējs un redaktors, poligrāfijas grands Roberts Lī Vans (1879-1940). Augumā lielā suņa vārds nav noskaidrojams.

.

Tēmas turpinājums rakstā Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5.

.

.

  Izlasi arī
.  

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

» Slavenības izvēlas kollijus
   

 

 


 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0