Publikācijas  

.

.

Kolliji nokļūst nelaimēs

.

.

Diemžēl neviens nav pasargāts no nelaimēm, pat mūsu kolliji. Piemēram, šogad (2017) vien ir notikušas divas ķibeles ar kollijiem, par kurām ziņoja daudzi un dažādi mediji visur pasaulē. Kucei vārdā Siri paveicās, bet Seibera dzīve traģiski aprāvās.

.

"Izglābj Lesiju no bedres!"

.

.

Šāds virsraksts aplidoja vispasaules tīmekļa ziņu portālus. 14. maijā plkst. 11:50 Merilendas (ASV) glābšanas dienests saņēma ziņu, ka apmēram divus metrus dziļā pamestā kanalizācijas šahtā iekritis un dubļos iestidzis kollijs. Kuces Siri glābšana ilga pusotru stundu un beidzās veiksmīgi. Kolēģiem asistēja arī Anapoles ugunsdzēsēji. Kollijs nebija ievainots, tikai izmircis dubļos.

.

.

"Cerams, ka Lesija atdos parādu, ja kāds cits būs iekritis akā," jokoja glābēji, citēdami ļoti populāro joku par Lesiju un Timmiju, kas iekritis akā.

.

Lācis saplosa kolliju

.

.

Neviens nav pasargāts no tā, ka viņa mīļoto suni vai citu mājdzīvnieku var saplosīt un pat apēst savvaļas zvēri, un pēc zemāk redzamā video sižeta uzzinām, ka lācis pašu mājas garāžā saplosījis kolliju vārdā Seibers.

Suņa īpašniece Patija Bērensa stāsta, ka pulksten 3:30 naktī izdzirdusi dīvainus trokšņus, tostarp skrāpēšanos, kas nākusi no garāžas. Viņa zvanīja uz 911 un izsauca palīdzību. Kad tika atvērta garāža, tajā atradās lācis, kas bija sagrābis kolliju aiz kakla. Par to, vai lācis tika nošauts, skaidrības no TV sižeta nav, bet kollijs Seibers nomira neilgi pēc palīdzības ierašanās no noasiņošanas..

Tiek lēsts, ka klaiņojošs lācis ielauzies garāžā, lai izrevidētu atkritumu tvertnes, bet mājas īpašniece apgalvo, ka tās bijušas tukšas.

Štatos visai bieži lāči vandās pa māju pagalmiem, izrevidē atkritumus un stāvošās automašīnas, pat izpeldas piemājas baseinos.

Saudzējiet sevi un savus kollijus!

.
  Video
 
ASV TV kanāla "CBSLA2" sižets par kolliju, kuru saplosīja lācis

.

Izglābtie no apēšanas

.

.

Man ir grūti pat aptvert, kā var ienākt prātā apēst... Lesiju. Ar kādām psihiskām novirzēm vispār ir jābūt cilvēkiem, kuri gatavi apēst pat labākos draugus? Kuri vispār gatavi aprīt jebko, kas kustas?

Es nezinu un neesmu interesējies, cik maksā suņu gaļa, man labāk gribētos uzzināt, cik maksā cilvēku sirdsapziņa?

.

.

Dažiem kollijiem paveicās. Aizkustinājuma asaras raud kollija Magnāra saimniece, jo viņas mīluli suņu glābēji burtiski pēdējā brīdī kopā ar citiem kollijiem izpestīja no necilvēkiem, kas tos būros transportēja uz ķīniešu gaļas tirgu.

.

.

Šī no apēšanas izglabtā kollija saimnieks vēl nav atrasts.

.

Ik gadus uz ķīniešu, korejiešu, krievu un uz tiem līdzīgo galdiem un viņu vēderos nonāk tūkstošiem suņi, tostarp arī kolliji, kurus šī rūpala nelietīgie darboņi vienkārši notver uz ielas vai nolaupa no privātīpašumiem.

Arī krievu okupanti Ukrainā internetā lielās ar nogalinātiem suņiem, kurus tie pagatavoši sev maltītei. Nesen skatījos video sižetu, tajā bija iespējams noklausīties kāda krievu zaldāta - marodiera un slepkavas - telefonsarunu, kurā viņš savai sievai vai draugaļai liek minēt, ko viņš ēdis šodien. Vēlāk nelietis ar lepnumu atklāj savas pusdienas: "Tas bija Jorkšīras terjers!"

Jāpiebilst, ka Ukrainā ir arī bojāgājušie kolliji, kuri nošauti. Par tiem lasiet publikācijā Voltika un Šērlijas piemiņai.

.
  Video
 
Glābēju video par kolliju Magnāru, kuru izglāba no apēšanas (2021)

.

Nosalušais Makss diemžēl neizdzīvo...

.

.

Stāsts par Jekaterinburgas nosalušo kolliju zibenīgi aplidoja pasauli. Cilvēki pārdzīvoja un sajūsminājās par policistu Maksimu Bikbajevu, kas nebija vienaldzīgs un nepagāja cietušajam garām. Arī es pats sekoju līdzi šim notikumam un ļoti cerēju, ka stāsta iznākums būs pozitīvs.

Naktī uz 2021. gada 24. februāri Maksims nolēma apciemot māti, kura dzīvo Aptjarovkā. Netālu no ciemata viņš ceļa malā pamanīja guļam suni, kas burtiski bija sasalis ragā. Vīrs apstājās un izkāpa. Kad piegāja pie sasalušā kollija, nodomāja, ka tas ir pagalam, bet pēkšņi suns pakustināja galvu.

Vairākas dienas šajā apvidū esot bijis liels sniegputenis un nežēlīgs sals...

Maksims uzmanīgi iecēla kolliju mašīnā un devās uz ciematu. Izrādījās, ka neviens kolliju te nemeklē. Maksims ievietoja informāciju internetā un drīz vien atsaucās kolliju audzētāji. Suns, kuram iedeva vārdu Makss par godu viņa glābējam, tika aizvests uz Zlatoustu. Visu nakti veterinārārsti cīnījās par kollija dzīvību, bet brīvpratīgie tikmēr vāca ziedojumus medicīnisko izdevumu segšanai.

Suņa kažoks bija drausmīgi savēlies un sasalis, viņam bija daudzas kostas brūces. Tika lēsts, ka kollijam varētu būt apmēram desmit gadi.

.

.

Makss 2021. gada maijā.

.

Pa to laiku Maksu atpazina viņa audzētāja un sazinājās ar viņa īpašniekiem. Audzētāja atcerējās, ka kucēnu pārdevusi 6 mēnešu vecumā un pircēji šķituši adekvāti cilvēki. Esot suni mīlējuši, gājuši arī uz izstādēm, pēc tam no Jekaterinburgas pārcēlušies uz dzīvi laukos. Kas pa šo laiku ar šiem saimniekiem esot noticis, nav skaidrs, viņi esot pārvērtušies.

Vēlāk noskaidrojās, ka lauku ciematā dienu iepriekš esot noticis liels suņu kautiņš, kurā it kā esot bijuši iesaistīti astoņi kaimiņu suņi, tostarp kollijs, kas regulāri mēdzis klīst pa ciematu nepieskatīts. Saimnieki, kad audzētāja ar tiem sazinājās telefoniski, apgalvoja, ka pēc kautiņa esot savu kolliju meklējuši, taču nesekmīgi. Piebilduši arī, ka esot gribējuši atrast sunim citas mājas, jo netikuši ar viņu vairs galā. Uzzinājuši, ka Makss kritiskā stāvoklī patlaban atrodas klīnikā, īpašnieki no viņa pavisam atteicās.

.

.

Ieraksts, kas veikts 2021. gada 3. augustā: "Šorīt no rīta Makss nomira, guļot uz Lūcijas rokām..."

.

Izskatījās, ka Makss pamazām atkopjas. Tagad par viņu ļoti rūpējās Lūcija Muhamethanova un visi līdzjutēji, tostarp es, atviegloti nopūtās, taču 3. augustā mūs satrieca ziņa, ka Makss tomēr ir zaudējis cīņu un nomiris savai jaunajai saimniecei uz rokām... Visiem asaras bira, tikai kollija bijušajiem saimniekiem par to bija nospļauties!

.
  Video
 
Krievijas TV ziņu kanāla "Izvestija" sižets par nosalušo kolliju Maksu (2021)

 
Krievijas TV kanāla "Vestnik" sižets par nosalušo kolliju Maksu un viņa tikšanos ar savu glābēju (2021)

.

Sētas gūstā

.

.

Ko darīt, ja uz tevi visiem uzspļaut? Arī tiem, kam par tevi jārūpējas? Kā izdzīvot, kad tev nav, ko ēst, kad sasniedzamā attālumā ir tikai zāle un plika zeme? Un nemaz nav ūdens...

Iet stundas un dienas, līdz Sanija, īstajā vārdā Solar Bliss Platina, nolemj izrauties brīvībā un parūpēties par sevi pati. Vēl tikai lēciens pāri žogam... Varbūt izdosies!

.

.

Neiedomājama un neaptverami cietsirdīga situācija - veselu diennakti garāmgājēji mierīgi noskatījās, kā sētā ir vispirms pakāries, pēc tam iesprūdis kollijs! Tomēr baisajā vienaldzībā atradās sieviete, kas izsauca papildspēkus. Kollijs smagā stāvoklī tika nogādāts veterinārajā klīnikā.

.

.

Arī šis suns vēlāk ar interneta starpniecību tika audzētājas atpazīts, taču viņa nevarēja atcerēties, kam to pārdevusi.

Kad kollijs tika izopretēts, saplēstais sāns sašūts, apkopts, atlika vienīgi cerēt, ka Sanija spēs atgūties. It kā iekšējo orgānu bojājumi netika konstatēti, taču Ņuņa (kā viņu tagad nosauca), necēlās. Atlabšana notika ilgi, kollija acis bija kā apdzisušas, bez dzīvotgribas, ēstgriba slikta, taču mazpamazām veselība uzlabojās. Tagad Ņuņa dzīvo pie Aņas, kas viņu izglāba, taču pavadas kollijam arvien vēl rada šausmas.

.
  Video
 
Glābēju video par kolliju Saniju

.

Nelegālā kolliju ferma likvidēta

.

.

Augstāk jūs varat aplūkot tikko apcietināto 59 gadus veco Karenu Plembeku, kura necilvēcīgos apstākļos turēja un vairoja 198 kollijus.

ASV, Illinoisā, tagad brīvprātīgie suņu glābēji meklē mājas nule kā konfiscētajiem 198 kollijiem, kuri tika turēti kādā privātmājā komerciālos nolūkos. Pasākumā aktīvi iesaistītjies arī Amerika kolliju klubs, kurš atzīst, ka konfiscētie kolliji un viņu "uzraudze" Karena Plembeka nekad nav bijusi šīs organizācijas biedri. Pret sievieti ir ierosināta krimināllieta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un krāpniecību, pārdodot pašas pavairotos kollijus, uzdodot tos par it kā audzētavas "Royal Star Collies at KC ranch" kucēniem, taču šāda audzētava nav reģistrēta un pastāv tikai ļaunās un mantkārīgās sievietes galvā.

Daži no konfiscētajiem kollijiem bija tik bēdīgā stāvoklī, ka tos nācās iemidzināt. Daudziem konstatēts kašķis. Bija arī tādi suņi, kuru kažoki bija tik tālu savēlušies un piekaltuši ar fekālijām, ka nebija iespējams noteikt to dzimumu.

Jāpiebilst, ka 2019. gadā pret šo sievieti jau tikusi izvirzīta apsūdzība par cietsirdīgu apiešanos ar zirgiem.

Jācer, ka izglābtajiem kollijiem turpmāk dzīvē veiksies, bet sievišķi pašu gaida ieslodzījums kādā telpā uz vairākiem gadiem.

.
  Video
 
ASV TV sižets par nelegālu kolliju audzētavu ar 198 suņiem (2022)

.

.

.
  Ieteicams izlasīt arī:
.  
»  Pirmssvētku rekviēms cilvēcībai

» Pazudis un pamests jeb "džinglbelzs" klāt!
   

 

 

 

 

 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0