Publikācijas  

.

.

Kino Līzītes dzimšanas dienā

.

.

Šī un nākamās bildes no Līzītes 13 gadu jubilejas fotosesijas 2019. gada 25. februārī.

..

Šodien „Laimīgo kolliju zemē ®” ir jubileja – mūsu Līzītei paliek trīspadsmit gadi. Diemžēl mēs savas dzīves mirkļus varam apturēt vienīgi fotogrāfijās un filmās. Laiks skrien nemanot un kaut kur pazūd. Arī mūsu „Laika mašīna ®” ir tikai kino.

Šo Līzītes jubilejas dienu esmu nolēmis pavadīt, iemūžinot to bildēs un video. Kaut gan ziema jau pāragri devusies prom un sniega vairs nav, šodien mēs pabeigsim arī savu jaunāko īsfilmu „Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums”. Atlicis vēl pēdējais skats.

.

.

Līzītei, tāpat kā citiem mūsu kollijiem un āžiem, pēdējo gadu dzīve ir cieši saistīta ar mūsu pašu „Kolliju kino ®” studiju. Mēs „Straumēnos” filmējam gandrīz katru dienu.

Ikviens no mūsu kino dzīvniekiem kameras priekšā ir savādāks.

Katram komandas „MēBē Sports ®” āzim, piemēram, ir sava raksturloma. Āzis Olimps ir gudrais un sportiskais superāzis, kas visu spēj. Žigulītis ir nīgrais un slinkais āzis, bet Plampčs ir  komiķis - viņš ir mazais un smieklīgais. Arī vizuāli tipāži, manuprāt, ir ļoti veiksmīgi.

.

.

Mūsu kollijiem strikti noteiktu raksturlomu nav, taču arī viņi ir ļoti, ļoti atšķirīgi. Līzīte ir cienījamākais kollijs, „Straumēnu” galvenā saimniecīte un mūsu kolliju bara līdere, kuru respektē gan suņi, gan lopiņi. Viņa vēl arvien ir ļoti aktīva un sportiska, kaut gan vairāk kā gadu fermas galvenās ganītājas pienākumus no Līzītes ir pārņēmusi Keisija. Agrāk Līzīte bija sportiskais kollijs, taču šobrīd sava cienījamā vecuma dēļ no viņas tas netiek obligāti prasīts. Viņas galvenais uzdevums tagad ir vienkārši būt un piedalīties iecerētā kadra uzbūvē.

.

.

Lociņš ir suns aktieris un modelis! "Lielais Suns" vienmēr ar lielu nepacietību gaida to brīdi, kad rokās tiek paņemta videokamera vai fotoaparāts. Viņš ir ļoti priecīgs un gatavs darboties vienmēr, turklāt Lociņš ir ļoti paklausīgs un iztapīgs. Ar viņu ir ļoti viegli strādāt. Tieši tādēļ tieši viņam vienmēr tiek sarežģītākās lomas. Vēl jāpiebilst, ka Lociņš ir visfotogēniskākais no mūsu kollijiem. Visu šo lielisko īpašību dēļ mans ideālais kollijs tiek dēvēts par „Kolliju kino ®” studijas galveno aktieri. Kaut gan „Rančo kollija ®” reklāmās piedalās visi mūsu kolliji, tieši Lociņš ir kļuvis arī par „Rančo kollija ®” galvenos reklāmu seju.

.

.

Keisija ir darbīgais kollijs, taču viņas pārlieku lielās aktivitātes dēļ ar viņu strādāt ir grūti, sevišķi, ja kādā no skatiem jāpiedalās vairākiem vai visiem mūsu kollijiem. Keisijai ir ļoti grūti noturēt uzmanību un koncentrēties, viņu ir grūti noturēt uz vietas. Tagad Keisija ir kļuvusi par mūsu saimniecības galveno aitu un kazu ganiņu, un viņai asistēt pieteicies arī deviņus mēnešus jaunais Hosento, kurš augumā patlaban jau ir pāraudzis visus mūsu kollijus, un es nostaļģiski priecājos, ka viņš izveidosies par lielu „padomju” tipa kolliju. Keisijai ir atvēlēta loma būt galvenajai "Lielās veļas dienas ®" reklāmas sejai, jo viņai vislabāk padodas drēbju mazgāšana ar vairākām veļasmašīnām "Rīga" vienlaikus.

.

.

Kaut arī ar Hosento šobrīd strādāt ir visgrūtāk, ar viņu ikdienā tiek iegūti ļoti interesanti un vērtīgi kadri, jo Hosento cenšas draudzēties ar lopiņiem – mēģina kazas un aitas iesaistīt kopīgās rotaļās, draudzīgi riet uz viņiem un arī padzenāt, lai ķertu un dauzītos. Lopiņi gan uz šādiem Hosento aicinājumiem labākajā gadījumā skatās ar aizdomām. Daži ir jau pieraduši pie Hoša izdarībām, bet citi mēģina badīties. Hosento tikko ir sasniedzis deviņu mēnešu vecumu un no kucēna kļuvis par junioru. Paklausību viņš vēl tikai mācās, bet reizēm tādai vispār uzšķauda. Hosento ir ļoti drošs, ne no viena nebaidās un atļaujas to, ko citi mūsu kolliji nevarētu. Kaut vai piena dzeršanu no vienas bļodas ar āzīti Plampaču. Ikviens cits no mūsu kollijiem to turētu zem sava goda. Līzītei un Ločam nepatīk tuvi kontakti ar lopiņiem. Hosento ir vienīgais, kuram vēl nav "Rančo kollija ®" tituls, līdz tam vēl mazliet pacietīgi jāpagaida.

.

.

Mūsu kolliju Romīti, kurš nomira pagājšgad, es dēvēju par „lauku puiku Romeo” un viņam tika veltīta seriāla „Mans draugs kollijs” sērija ar tādu pašu nosaukumu. Tagad mūsu „vienkārši” Hosento (vārds patapināts no mana mīļā meksikāņu seriāla „Vienkārši Marija”) ir lauku puika desmitajā pakāpē.

Ar Līzītes jubilejas skatu mēs tikko pabeidzām „Kolliju kino ®” studijas īsfilmas „Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums” filmēšanu. Šis skats uz lillā dīvāna ar karodziņiem un spīdīgajām bumbām tiks iekļauts mūsu jaunajā ziemas filmā. Tāpat tajā redzēsiet ar Keisiju ar filmēšanas laikā piešķirto „Rančo kollija ® 2019” titulu.

.

.

Šajās jaukajās pavasara dienās turpināsim filmēt pērn jau mazliet iesāktās īsfilmas „Bērzu sula” un „Buratino”. Pirmajā nozīmīga loma ir arī Līzītei.

Daudz laimes, Līzīt! Veselību un ilgu dzīvi „Laimīgo kolliju zemē ®”!

 

.

Par godu Līzītes jubilejai piedāvājam jums noskatīties dažu video izlasi no mūsu pagātnes, bet vairāk nekā 1100 bildes varat aplūkot Līzītes fotogalerijā.

.

  Video
.
 

Abija, Līzīte un Ieva Jūrmalas TV raidījumā "Ģimenes sarunas" (tiešraide, 25.02.2008)  


 

"Mans draugs kollijs" 3. sērija "Ieva, Abija un Līzīte" 


 

"Mans draugs kollijs" 34. sērija "Līzītei - 10"


.

Laba vēlējumi arī Līzītes brālim Erronam!

Ceram uz pavasarīgu tikšanos pasākumā „Pavasara [K]ollings ® 2019”.Pavisam drīz tiksimies arī jaunajās „Laika mašīnas ®” sērijās!

. 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0