Publikācijas  

.

.

Starp kollijiem, āžiem un veļasmašīnām

.

.

Hosento ar veļasmašīnu "Rīga" un dažādiem piena traukiem.

.

Uztveres problēmas

.

Ne visi uztver rādīto vienādi. Var būt ļoti oriģināls saturs, taču daļai skatītāju tas var likties neinteresants. Piemēram, "Kolliju kino ®" studija savās īsfilmās izmanto oriģinālas idejas un unikālus skatus, bet pilsētniekiem, kas tāli no lauku dzīves, nebūs interesants ne āzis, kas spēlē biljardu, ne kolliji, ne aita, kas no rītiem dzer kafiju.

"Tavās filmās ir par maza seksa un vardarbības," man sacīja kāds no mūsu īsfilmu skatītājiem un kritiķiem arīdzan. "Toties citās filmās tā visa ir pārpārēm," nodomāju es.

Bet tagad turpināšu aprakstīt 2019. gada vasaras filmēšanu "Laimīgo kolliju zemē ®". Varbūt kāds izlasīs. Bet varbūt nē.

Ir mainījušies interneta sabiedrības locekļu informācijas uztveršanas / lietošanas paradumi. Esmu jau vairākkārt kritizēts no mūsu pašu kollistiem – Kolliju portāla lietotājiem, ka mani raksti ir pārāk gari un "gudri", fotogalerijās bilžu ir pār mēru un vispār (!) – portālā informācijas esot par daudz... Šobrīd tiek pieprasītas vieglas, izklaidējoša rakstura ziņas – liela, smuka bilde, bet zem tās divi teikumi. Bet jaunā "tvitera" un "vacapa" paaudze vispār nelieto garus teikumus ar divdabja teicieniem un citām gramatikas "fīčām". Ja teikumā ir vairāk par desmit vārdiem, izlasot līdz beigām, viņš pirmo vārdu jau ir aizmirsis. Tur skolotāji neko nepadarīs, situācija ir izglītības sistēmas un viedlīdzekļu "glaudīšanas" sekas.

.

Veltījums kazai

.

Īsfilma "Kaza" vienlaicīgi ir gan veltījums mūsu lieliskajai aktrisei kazai Ievai no superkomandas "MēBē Sports ®", gan tajā pat laikā mans mēģinājums parādīt skatītājiem kazas dabu ikdienā. Pēc filmas montāžas pārliecinājos, ka ar šo uzdevumu esmu ticis galā lieliski.

.

.

Kaza Ieva.

.

"Kaza" ir mana pirmā īsfilma, kurai speciāli nenofilmēju nevienu kadru. Tā pilnībā tika samontēta no iepriekš uzņemtiem materiāliem, no kuriem lielākā daļa ir bijusi izmantota citās "Kolliju kino ®" studijas īsfilmās. Tādēļ neko daudz nekomentēšu. Varu ieteikt tikai vienu - noskatieties!

.

Jautra diena pļavā

.

.

2019. gadā esam samontējuši un parādījuši 12 jaunā miniseriāla "Jautra diena pļavā" sērijas, ar kuru palīdzību vēlos parādīt pasaulei paša izgudrotos veidus, kā ir iespējams interesanti un jautri pavadīt laiku kopā gan ar saviem suņiem, gan ar tiem dzīvniekiem, kurus parasti uzskata tikai par dumjiem lopiņiem. Pagaidām arī šim seriālam speciāli neko neesmu filmējis, viss tika samontēts no iepriekš safilmētajiem materiāliem. Mūsu jautra laika pavadīšanas video prezentācijā ir apkopotas tikai un vienīgi manis paša izdomātas oriģinālas nodarbes, piemēram, kastings ® un kaniboulings ®, konservdžampings ® u.c. Šajā seriālā man ir radusies izdevība parādīt Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendāra fotosesiju laikā uzfilmēto materiālu, kas nekad iepriekš publiski vēl nav ticis demonstrēts. Fotografēšanas laikā vienmēr viss tiek dublēts arī video. Pie veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kopīgiem skatiem strādājam vēl aizvien un drīzumā publicēsim otro kalendāra versiju.

Katra miniseriāla "Jautra diena pļavā" sērija ilgst tikai pāris minūtes, tas vairāk domāts ārzemju publikai, tādēļ tā angliskais nosaukums ir "Funny day in a meadow".

Ceru, ka šīs īsās filmiņas kalpos arī kā lieliska reklāma mūsu jaunajam piedāvājumam "Brīvdiena kopā ar kino dzīvniekiem".

2020. gadā miniseriālu turpināsim un dažas lietas tam uzņemsim arī speciāli, piemēram, vēlamies parādīt jautras meklēšanas spēles, kurās dzīvnieki meklē dažādās vietās apslēptus kārumus.

.

Speciālie efekti kino uzņemšanai jeb "FarmPunkz electric ®"

.

Vēlējos izveidot reklāmas rullīti arī mūsu darbnīcai "FarmPunkz electric ®", kurā tiek izgatavots viss filmēšanai nepieciešamais inventārs, tādēļ iekļāvu tajā mūsu izgatavotās mašīnas no īsfilmām "Laika mašīna", "Burbuļators ®" un "Lociņa limonādes fabrika". 2020. gadā esmu iecerējis uzbūvēt vēl dažas, tādēļ ceru, ka šī gada nogalē varēšu jums parādīt nākamo mūsu darbnīcas video reklāmiņu.

.

.

  Video
.  

Īsfilma "Kaza" (2019) "The Goat"


Kolliju portāla rudens reklāma (2019)


"FarmPunkz electric" reklāma (2019)


"Rančo kollija ®" reklāma (2019)


.

Gulbji kravā čemodānus

.

Rudens man šķiet ļoti skaists laiks gan fotografēšanai, gan filmēšanai, taču šoreiz nebiju ieplānojis uzņemt jaunu Kolliju portāla rudens reklāmu. Ideja par to radās, kad bijām jaunā Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kopīgajam kalendāram uzbildējuši (un nofilmējuši!) oktrobra mēneša skatu ar balto veļasmašīnu un vecajiem kartona koferiem. Šis skats bija iecerēts kā man raksturīga parodija - rudenī veļasmašīna kravā čemodānus ceļojumam uz siltajām zemēm. No kollijiem sākotnēji uz bildēšanos bija uzaicināts Hosento, jo viņš ir visdrošākais no visiem mūsu kollijiem. Veļasmašīnai priekšā novietoju mazo koferīti, kuru piebēru ar kastaņiem un cidonijām. Tad no otras puses pieaicinājām mūsu ziemeļu gulbjus Zāru un Johannu. Tagad jau sanāca, ka mūsu gājputni krāvā čemodānus aizceļošanai un viņi ņems līdzi lidojumā arī vienu veļasmašīnu. Uz to visu noraugās Hosento. Tālāk notika neplānotais, kas piešķīra visam skatam pavisam citu dziļu jēgu. Hosento fotografēšanās sākumā nebija paklausīgs fotomodelis, tādēļ Ieva viņu sabāra un aizsūtīja atpakaļ vietā pie koferiem. Hosis apvainojies apgūlās un man to visu izdevās nofilmēt. Kadrā jūs varēsiet redzēsiet bēdīgu Hosento, kurš pārdzīvo draugu gulbju aizlidošanu. Šī reklāma sanāca tāda liriska.

.

.

Hosento noskatās, kā gulbji kravā čemodānus aizceļošanai.

.

Pašu gulbju lidošanu vasarā un rudenī centos filmēt vairākkārt. Viņi cēlās gaisā gandrīz katru dienu un aplidoja "Straumēnu" un tuvāk esošās teritorijas, bet pēc tam vienmēr atgriezās un nosēdās mūsu lielezerā.

Reklāmas filmiņā iekļauts arī vēl viens skats no Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendāra fotografēšanas. Tajā Līzīte ēd burkānu pie divām baltām veļasmašīnām "Rīga-13", bet uz melnajiem mehāniskajiems svariem novietota kāpostgalva ar "seju".

Kaza Ieva reklāmā ēd arbūzu, bet Lociņš izspēlē interaktīvo rotaļlietu "Spainīši", kuros vizualizācijai šoreiz sabērām kastaņus un cidonijas. Sākotnēji šis uzdevums bija paredzēts Keisijai, taču viņa nez kāpēc ne reizi šo spēli neizspēlēja "tīri", lai gan agrāk to bija darījusi daudz un ļoti prasmīgi.

Nobirušās lapas skatam tika savāktas citur un sabērtas filmēšanas laukumā speciāli. Attapīgākie skatītāji pamanīs, ka "Dolljas parkā ®" zem ķiršu kokiem nu nekādi nevarētu būt sabirušas ozola lapas!

.

.

Par to, ka bundžas lieliski aizstāj krāsainus klucīšus ar burtiem, ir pārliecinājušies arī Keisija un Hosento.

.

Kolliju portāla rudens reklāmas 2019 beigās parādījām kārtējo Kolliju portāla uzrakstu, kas šoreiz bija tapis no 14 suņu konservu bundžām un izdevies ļoti krāsains, tādēļ ļoti labi iederējās rudens ainavā.

.

Vistas apēd Kolliju portālu

.

Pirms mūsu pirmā "Rančo kollija ® 2019" realitātes šova demonstrēšanas, kurā darbojas tikai dzīvnieki vieni paši, nolēmu no jau safilmētā materiāla izveidot arī nelielu "Rančo kollija ® 2019" reklāmu.

Kamēr citi dzīvnieki sportoja un spēlēja dažādas spēles, kaza Ieva pēc iecerētā scenārija nolēma izgrauzt auzu maisā caurumu un pieēsties. Kad viņa bija gana ēdusi, kaza nolēma mazliet parakstīt, tādēļ pagalmā ar graudiem uzrakstījusi vārdus "Kolliju portāls". Kad no kūts izlido vistas, tās metas uzrakstam virsū un to noknābā, bet Ieva, apmierināta ar paveikto palaidnību, noskatās uz notiekošo no augšas.

.

.

Kaza Ieva spēlē kastingu ®.

.

Graudu uzraksts tapa apmēram pusstundu, tā izgatavošanai tika iztērēti aptuveni divi pilni spaiņu graudu un neviens pat nepamanīs, ka uzraksts ir veidots nevis no auzām, bet gan miežu graudiem! Izskaidrojums ir pavisam vienkāršs - maisu dīrāšana un uzraksta noknābāšana ir uzņemta dažādos laikos (pat gados!) un šoreiz mums mājās bija tikai mieži. Skats ar maisa sabojāšanu tika uzfilmēts kaut kad pasen un tā filmēšanas laikā man nebija konkrēta mērķa. Ja kaza pati tika pie graudu maisiem, viņa tos veikli pārkoda un pieēdās graudus, tādēļ vienu maisu noziedoju un seciāli novietoju pie šķūna, paņēmu videokameru un pasaucu kazu Ievu. Šoreiz viņa dīrāja maisu ar atļauju. Otrai Ievai gan tas nepatika....

No graudiem veidotie burti bija 90 cm augsti un 60 cm plati. Burtus ar graudiem "rakstīju", izmantojot palīglīdzekļus - 1,5 litru plastmasas pudeli ar nogrieztu dibenu uzpildīšanai un burtiem domāto rāmi, kas jau tika izmantots ābolu uzraksta veidošanā īsfilmā "Ābolu maiss" un olu uzraksta izgatavošanā īsfilmā "Ola". Vistas ar uzrakstu "cīnījās" kādu pusstundu.

.

Brīvdiena kopā ar kino dzīvniekiem

.

Arvien vairāk vēlos savu atlikušo dzīvi saistīt ar filmēšanu un dzīvniekiem, un jau sen esmu gribējis izveidot savu brīvdabas kino dzīvnieku šovu, kuram nevajadzētu līdzināties Holivudas "Universal" studijā demonstrētajam. Mums ir viss nepieciešamais - pieredze un zināšanas, dažādi dzīvnieki, plaša teritorija, inventāra un rekvizītu noliktava, sava darbnīca utt., tādēļ, ņemot vērā šos labvēlīgos apstāķlus, 2020. gada vasarā sāksim ar vienkāršu piedāvājumu  interesentiem pavadīt brīvdienu "Laimīgo kolliju zemē ®" kopā ar kino dzīvniekiem, uzzināt visu par filmēšanos un aktieriem, kā arī kopā nofotografēties ar viņiem.

Lai to realizētu, katru dienu vismaz pāris stundas darbosimies ar dzīvniekiem un mācīsim viņiem dažādus trikus. Šim mērķim esmu uzkonstruējis arī vairākus palīglīdzekļus.

Plašāka informācija par iespējām tikties klātienē ar kino dzīvniekiem būs pieejama sadaļā "Brīvdiena kopā ar kino dzīvniekiem". Ja spēsim šo ieceri realizēt un būs skatītāju interese, pilnīgi iespējams, ka ar laiku mūsu izrādes kļūs tematiskas.

.

.

Kā nekļūt populāram "jūtubā"?

.

Nekad neesmu kārojis kļūt par "jūtūberi", kas noplena miljonus pat ar visai bezsakarīgiem un muļķīgiem video, taču man kā autoram, protams, gribētos, lai manis uzņemtās īsfilmas skatītos. Un, ja ar savu darbu demonstrēšanu vēl var arī nopelnīt naudu tālāku plānu realizēšanai, tas ir ļoti lieliski. Pirms dažiem gadiem izveidoju "jūtubā" Kolliju portāla kanālu, lai mūsu sagatavotos materiālus redzētu ne vien Kolliju portāla apmeklētāji, bet arī citi varētu ar tiem dalīties dažādos seciālos tīklos un forumos.

Pirms tam tiku izpētījis zinātāju ieteikumus, kuros doti padomi veiksmīga (skatīta!) kanāla izveidei. Kā veiksmes atslēga tiek pieminēts oriģināls saturs (saukts par "kontentu"), kas turklāt vēl ir kvalitatīvs. Nopriecājos, jo "Kolliju kino ®" studijas veidoto īsfilmu saturs ir tik oriģināls un reizēm unikāls, ka neko tamlīdzīgu man nav izdevies atrast citviet, lai gan esmu centies to darīt. Arī video tiek uzņemti nevis ar rokās "trīcošu" telefonu, bet videokameru, turklāt uzskatu sevi par ļoti zinošu operatoru ar 24 gadu pieredzi dzīvnieku filmēšanā.

Otrkārt, video jābūt saprotamā valodā. Piemēram, latviešu "blogeru" video citi neskatās kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņi nesaprot latviešu valodu. Kā "visejošākās" valodas tiek minētas angļu un krievu - abu zinātāju vidū ir vislielākā skatītāju auditorija. Arī te nav problēmu, jo nekad neesmu gribējis izkropļotā angļu mēlē censties kādam kaut ko iestāstīt. Nē, man tas nemaz nav vajadzīgs, jo visas īsfilmas ir "mēmās", tajās darbojas dzīvnieki paši un neviens cilvēku valodās nerunā. Īsfilmu titrus jau no laika gala esmu veidojis angliski.

Tālāk tiek dots loģisks padoms sava video kanāla reklamēšanai dažādos sociālajos tīklos. Te nu ir problēma! Parasti par manā profilā ievietotajiem materiāliem ir ļoti zema interese. Gandrīz neviens nedalās ne ar manām bildēm, ne video, bet, lai kāds no video kļūtu par ļoti populāru, ir nepieciešams tieši apkārtējo atbalsts. Man tāda nekad nav bijis, bet dažādās tematiskajās domubiedru grupās to īpašnieku vai administratoru izveidotie notiekumi parasti aizliedz ievietot materiālus no citiem resursiem, tai skaitā arī video no "jūtuba". Tā tiek uzskatīta par reklāmu, bet par to domubiedru grupu turētāji vēlas iekasēt naudu sev. Pēc viņu izpratnes man ir jāmaksā par to, lai citi varētu noskatīties manis uzņemtu īsfilmu. Kad biju ievietojis savu pēdējo darbu "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums" kādā krieviskā suņinieku grupā ar 100 tūkstošus lielu biedru skaitu, manu video izmeta jau pēc dažām stundām un atsūtīja paziņojumu, ka par viņu noteikumu rupju pārkāpumu es tieku "izbannots" (izmests) un "mūžu". Tā ka reklamēšanās sociālajos tīklos praktiski iespējama tikai par maksu, tātad, - neiespējama, ja neesi komersants.

Treškārt, paralēli pašreklāmai un "plašajam draugu loka atbalstam", jācenšas piesaistīt izveidotajam kanālam abonentus jeb pastāvīgos skatītājus. Šo rindu rakstīšanas brīdī Kolliju portāla kanālu "jūtubā" ir abonējuši 47 lietotāji, bet pašus video parasti noskatās no pārdesmit līdz simts reizēm (dažiem ir vairāk) un tas ir nepietiekami pat tam, lai mēs sava kanāla interneta adresē (URL) varētu izmantot "Kolliju portāla" nosaukumu. Tagad kanāla adrese sastāv no burtu un ciparu kombinācijas. Minimāli jāsavāc vismaz 100 abonētāju. Tad iespējams arī "monetizēt" savus video, proti, vienoties, ka "jūtubs" izvieto reklāmdevēju reklāmas, par to patur sev kādus 60%, bet pārējo izmaksā video autoram. Piemēra pēc minēšu, ka 2019. gadā lielākā summa, kas izmksāta populārākā video kanāla īpašniekam, ir 16 miljoni dolāru.

Agrāk man ļoti patika mūzika, bet tagad to klausos visai reti, taču filmā tā ir ļoti nepieciešama, jo bieži vien ar mūzikas palīdzību var radīt iecerēto noskaņu. Arī es centos piemeklēt dažādus instrumentālus skaņdarbus, taču "jūtubs" sāka mani brīdināt, ka esmu pārkāpis tādas un šādas autortiesības. Viņiem neesot pretenziju, bet "monetizācijas" gadījumā visa ieņemtā nauda par reklāmām tiks samaksāta mūzikas autoram, filmas autoru - mani - atstājot bez ne viena graša.

.

.

Rudens filmēšana pabeigta! No kreisās priecīgi rej: Keisija, Līzīte, Lociņš (priekšplānā) un Hosento.

.

Tālāk piedzīvoju interesantus atgadījumus ar diviem Jūrmalas TV un LNT raidījumu sižetiem, kuros savulaik tika filmēta Irisa Stepe, Ieva Līpīte, Abija un Līzīte. Ievietoju arī tos. No "jūtuba" tiek saņemts aizrādījums par pārkāptajām mūzikas autortiesībām (man, nevis TV raidījumam!), jo sižetu laikā fonā skan kaut kāda mūzika. Tiek paziņots, ka Jūrmalas TV sižets vispār tiek bloķēts kādās 60 valstīs, jo kāds, piemēram, sarakstā minētajā Nikaragvā vai Hondurasā varētu nesankcionēti noklausīties fragmentu no instrumentālas mūzikas fona, kas izmantots TV raidījumā. To nu nekādi navar pieļaut! Arī Burkinafaso to nedrīkst skatīties!

Bet 2019. gada decembrī seko "jūtuba" publisks paziņojums par pieņemtajām izmaiņām, kas paredz bez brīdinājuma jebkura kanāla slēgšanu un satura izdzēšanu tikai par to vien, ka "jūtubam" tas nav izdevīgs un nespēj pelnīt. Tagad "tīkla roboti" sāks visu video šķirošanu un, izmantojot mākslīgo intelektu, kas reiz iedzīs pašu cilvēci strupceļā, nolems, vai ievietotais video un pats kanāls vispār ir pelnījis pastāvēt. Tā ka esmu gatavs kādu rītu, atverot "jūtubu", mūsu Kolliju portāla kanālu vairs neieraudzīt.

Kāds no paziņām neizpratnē man pavaicāja, kādēļ es vispār uzņemu īsfilmas, kuras "neviens neskatās"? Tā vietā es, piemēram, varētu veidot dažādus pamācošus video, kā, piemēram, uzbūvēt "Burbuļatoru ®" vai "Laika mašīnu". Vienmēr komerciāli domājošie cilvēki nespēj saprast, ka es neradu savas īsfilmas kā labi pārdomātu produktu peļņas gūšanai, bet realizēju savu iecerēto ideju tādu, kādu to esmu iztēlojies.

Ieteicēji iesaka sadarboties ar citierm ļoti populāriem video "blogeriem" jeb "vlogeriem", uzrunāt tos, sak, palīdzi man arī "izsisties", draugs... Proves pēc uzrakstīju vēstuli ļoti populārai Krievijas "jūtūberei", kuras veidotajam video kanālam patlaban ir 4,6 miljonu abonenti. Kā jau bija gaidāms iepriekš, atbildi nesaņēmu un arī mūsu kanāla abonentu vai skatītāju skaits nepalielinājās ne par vienu.

Esmu secinājis, ka neko nedod ne oriģinālais saturs, ne skatītāju valodu prasmes. Lai video būtu ļoti skatīti, tie jāuzņem par attiecīgajā brīdī aktuālajām tēmām. Ja es, piemēram, stāstītu vai rādītu sižetus par "aifoniem" vai citiem "gadžetiem", vai muļķotos kopā ar pusaudžiem, arī skatītāji atrastos. Bet vislabāk uzņemt dažādus "laifhakus" un "prankus" (piedodiet jel par valodu!), taču dzīve lauku fermā pilsētniekus un, sevišķi, jaunatni neinteresē - paralēlas pasaules.

Tāpat, lai kaut kas taptu populārs, vajadzīgs sabiedrības atbalsts. Ja tu neproti sevi pasniegt un reklamēt, ja tu neproti patikt citiem un sadarboties, tavas idejas un talanti cilvēkiem nav interesanti. Tu paliksi ignorēts un nesaprasts autsaiders.

.

.

Esmu nesen arī izveidojis FB lapu "Adventures of FarmCollies", kurā ievietoju visas mūsu patlaban esošās 30 īsfilmas. Pats sākums likās cerīgs, jo kā viena no pirmajām lapas sekotājām pieteicās jaunās vācu Lesijas lomas atveidotāja Bandīta trenere un īpašniece Renāte Hiltla. Arī viņai Vācijā pieder kino dzīvnieku rančo un mēs mazliet draudzējamies. Dažas dienas vēlāk jaunizveidotajai lapai sāka sekot arī otra Lesijas trenere Farina Klausa, taču mūsu jūtuba kanāla abonentu skaits pāris nedēļu laikā nebija mainījies ne par matu.

Par "Fermas kolliju piedzīvojumu" galveno seju esmu iecēlis internetā vispopulārāko mūsu kolliju Hosento. Par viņu lasiet manā rakstā Līdzīgs Lesijai.

.

Titri un mūzika

.

Ņemot vērā gan augstāk aprakstīto ar mūzikas autortiesībām, kā arī manu vēlmi ievērot ne vien savu rokrakstu filmēšanā un video montāžā, bet arī savu īsfilmu vizualizācijā, esmu nolēmis visām savām īsfilmām turpmāk izmantot vienotus titrus un mūziku. Šādus jauninājumus pirmo reizi izmantoju savā trīsdesmitajā īsfilmā - "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums", vēlāk pārmontēju 29 iepriekšējās filmas un nomainīju visus esošus video failus internetā. Bez tam tagad angliskie filmu nosaukumi ir papildināti arī latviski.

Gatavojoties Kolliju portāla 20 gadu jubilejai 2020. gadā, esam uzsākuši vērienīgu portāla rekonstrukciju, kuras gaitā tiek mainīta arī video demonstrēšanas sistēma. Pēc šīm izmaiņām video tiks piedāvāti daudz labākā kvalitātē un lielāki, tos varēs skatīties ar dažādās viedierīcēs.

.

.

"Kolliju kino ®" studijas īsfilmu beigu titri.

.

"Veļasmašīnu dzīve"

.

Tā varētu saukties pasaulē pirmais specializētais preses izdevums veļasmašīnām. Bet, ja nopietni, virsraksta "Starp kollijiem, āžiem un veļasmašīnām" izvēle nav nejauša, jo sev par pārsteigumu atklāju, ka veļasmašīnas "Rīga" nu jau ir kļuvušas par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, ierindojoties tūlīt aiz kollijiem un āžiem. Veļasmašīnas no veciem un nevajadzīgiem priekšmetiem "Laimīgo kolliju zemē ®" ir kļuvušas par dzīvām būtnēm, kas ikdienā sadzīvo ar visiem mūsu fermas iemītniekiem. "Kolliju kino ®" studijas uzņemtajās īsfilmās var redzēt, ka reizēm mašīnas pat patvaļīgi vizinās ratos un nokuļ graudus, ziemā slido, vasarā atvēsinās "Straumēnu" lielezera ūdenī un laiž gaisā ūdens strūklas. Mums ir savs veļasmašīnu "Rīga" ganāmpulks! Tādēļ nākotnē noteikti izdomāšu kādu scenāriju īsfilmai, kurā notiks īpašas veļasmašīnu "Rīga" sacensības, kurās apaļie aparāti mērosies dažādās disciplīnās paši cits ar citu. Un, iespējams, drīzumā kollijiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties arī sacensībās ar nosaukumu "Lielā veļas diena ® 2020".

.

.

Veļasmašīna "Rīga" aplūko sevi spogulī.

..

Aptuvenie tuvās nakotnes filmēšanas plāni

.

Esmu jau sasniedzis tādu vecumu, kad, paņemot jaunu kucēnu, nevar zināt, kurš nodzīvos ilgāk. Tagad jau jāpriecājas par to vien, ka no rīta esi pamodies šajā zemes pusē, tādēļ loti tālus plānus kalt nevar.

Patlaban "Kolliju kino ®" studija var palepoties ar 30 uzņemtām īsfilmām un kaudzīti dažādu reklāmu. Vēl nesen uz Mārtiņa Vērdiņa jautājumu, cik filmas esmu plānojis uzņemt, atbildēju, ka ir idejas vēl kādām četrdesmit. Tas bija pirms pāris gadiem, kad domāju par kādām 70 īsfilmām. Tad bija 80, tad jau 90 un tagad jau ir pilnīgi skaidrs, ka aptuveni 100 būs noteikti. Tātad vēl 70 īsfilmas vajadzētu realizēt tuvākajos desmit gados, jo tālāk plānot savu dzīvi nav lielas jēgas. Zinu gan pavisam droši, - kamēr vien varēšu normāli noturēt rokās videokameru, noteikti filmēšu.

.

.

2020. gadā teorētiski esmu iecerējis strādāt pie šādu īsfilmu uzņemšanas: "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis", "Siena šķūņa suņi 2", "Plamparāts", "Limpjūters", "Veļas diena", "Kafija zem ozola", "Televizors" un "Ar gailīti Rīgā braucu".

Kolliju portāla 20 gadu jubilejas gadā gribu skatītājiem piedāvāt dokumentālo filmu "Vienkārši Hosento" un uzņemt īpašu Kolliju portāla nakts reklāmu.

Tāpat ļoti ceru pabeigt jau iesāktās īsfilmas "Laika mašīna 2" un "Ā(e)zītis miglā".

Jau iepriekš zinu, ka visu iecerēto dažādu iemeslu dēļ paveikt nevarēšu, kaut kas noteikti tiks pārbīdīts uz citu gadu, bet es ļoti centīšos!

Mana dzīve turpinās starp kollijiem, āžiem un veļasmašīnām...

 

.

 

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0