Publikācijas  

.

.

Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendārs 2020

.

 

.

 

..

Veļasmašīnu parks turpina augt

 

Šobrīd "Laimīgo kolliju zemē ®" ir izveidojies jau paliels veļasmašīnu "Rīga" ganāmpulks un lielajā siena šķūnī var saskaitīt 24 apaļās mašīnas. Kopš Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendāra 2019 tapšanas nekas būtiski nav mainījies - veļasmašīnas "Rīga" turpina savu dzīvi un piedalās teju vai katrā "Kolliju kino ®" studijas īsfilmā un bieži tiek fotografētas kopā ar mūsu kollijiem.  Piedāvāju jums aplūkot otrā kalendāra bilžu versiju, kā arī izlasīt par šo attēlu tapšanu.

Tradicionāli savu kalendāru sāksim no jūnija mēneša.

.

Jūnijs

.

.

Ar Līgo dienas tradicionālo fotosesiju sākās arī mūsu pirmais Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendārs 2019, šoreiz balto mašīnu nomainījusi zaļā, bet Keisijai pievienojušies arī Lociņš un Līzīte. Līgo fotosesijas kompozīcija speciāli tika sarīkota "Laimīgo kolliju zemes ®" pieturvietā, kurā blakus zilajai zīmei uz statņa novietotas arī trīs 25 litru tilpuma alumīnija piena kannas. Veļasmašīnā saspraudām meža stigā salasītās papardes, bet ap piena kannām tika nostiprināta ozola lapu virtene. Bilde uzskatāma par vēsturisku, jo "Dollijas parks ®" šobrīd jau ir bez bērza kārtiņu aploka un pieturvietas. Šie objekti "Straumēnos" atjaunoti netiks.

.

Jūlijs

.

.

2019. gada vasarā daudz tika filmēts gan pie "Straumēnu" lielezera, gan pašā ūdenī - strādājām pie īpašas īsfilmas "Kva-kvārijs" izņemšanas, kurā piedalījās ne tikai kolliji, bet arī vardes, gulbji, zirgi, kazlēns un pat gailis Firziķis, kas laida pa ūdeni uz sērfinga dēļa. Arī ķirškrāsas veļasmašīnai bija kļuvis karsti un tā atveldzējās ūdenī. "Rīgai" laiku kavēja arī Hosento un Līzīte.

.

Augusts

.

.

Šis skats tika gatavots "Kolliju kino ®" studijas īsfilmas "Ābolu maiss" filmēšanai: gaiši zaļā veļasmašīna "Rīga" tika izmantota kā ābolu sulas spiede. Pats Lociņš šajā skatā nepiedalījās, bet tika pieaicināts speciāli kalendāra bildēšanai. Sulas spiešanas ainā, kamēr ābolu sula tek no veļasmašīnas trīslitru burkā, zaļos augļus ar mežonīgu apetīti cenšas notiesāt kaza Ieva.

.

Septembris

.

.

Šī nebija tā ķirbju raža, kuru gribējās izmantot fotosesijā, jo nesaprotamu apstākļu dēļ šajā rudenī ķirbju un kabaču raža bija ļoti niecīga, ja salīdzina ar iepriekšējām reizēm, kad mūsu kolliji tika bildēti pie ķirbju kalniņa. Šoreiz nācās izlīdzēties ar mazumiņu, pie kura ar attiecīgas krāsas kažokiem bildējās Keisija un Līzīte, kā arī oaranža veļasmašīna "Rīga". Nākotnē noteikti centīsimies nobildēt veļasmašīnu ķirbju kaudzē! Ja izaugs...

.

Oktobris

.

.

Šis arī ir divu lietu apvienojums vienā - vienlaicīgi notika gan Kolliju portāla rudens reklāmas 2019 filmēšana, gan bildēšana topošajam kalendāram. Domāju, piekritīsiet, ka šī patiešām ir ļoti unikāla bilde, jo kur gan jūs citur vēl varat pieaicināt kollijam blakus īstus ziemeļu gulbjus, kuri no mazā koferīša knābā cidonijas? Vai jums šķiet, ka tas vispār ir iespējams? "Laimīgo kolliju zemē ®" ir! Saulainajā dienā kopā ar Hosento bildējās un filmējās mūsu gulbji Zāra un Johanna, kuri kravā čemodānus tālajam pārlidojumam uz siltajām zemēm. Līdzi visādam gadījumam viņi ņems arī vienu baltu veļasmašīnu "Rīga"... Skatā izmantoti arī septiņi dažāda izmēra papes čemodāni, bet lapas tika salasītas citur un "Dollijas parkā ®" izkaisītas speciāli - pļaviņā ap ķiršu un plūmju kokiem vienkārši ozola un kļavu lapu nemēdz būt!

.

Novembris

.

.

Arī šis skats attiecas gan uz Kolliju portāla rudens reklāmu 2019, gan kalendāra bildēm. Līzīte aiz malkas šķūņa ēvelē kāpostus un noēd burkānus! Šajā skatā pirmo reizi izmantotas divas neatjaunotas un nepārkrāsotas baltas veļasmašīnas "Rīga-13", emaljēts veļaskatls ar vāku, divas emaljētas bļodas un kaliņš, kā arī kāpostu ēvele un melnie svari, uz kuriem uzlikta kāpostgalva ar burkāna degunu un dzērveņu acīm.

.

Decembris

.

.

Veļasdienas virspavēlniece Keisija arī ziemā neatsakās no sava ieraduma visu mazgāt ar veļasmašīnām "Rīga". Lai gan viņa spēj vienlaicīgi "apkalpot" pat sešas mašīnas, ko varējām redzēt "Lielās veļas dienas" bannera attēlā, šoreiz Sisīc blakus sniegavīram strādās ar dzelteno aparātu. Sniegavīru būvēja sniegavīru būvēšanas meistare Justīne, bet es skatu papildināju ar emaljēto veļaskatlu un bļodu, kā arī veļas beržamo dēli un koka knaģu virteni.

.

Janvāris

.

.

Šī ir dekorācija no īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā?" filmēšanas: mūsu eksperimentālā un pirmā (pagaidām arī pēdējā) kērlinga laukuma malā redzama veļasmašīna "Rīga", kuru varējām redzēt slidojam - mašīna atrodas uz koka dēlīšu platformiņas, kurai apakšā piestiprinātas īstas slidas. Īsfilmā var redzēt, kā āzis Olimps ar "Mē!" komentē kērliga sacensības starp mūsu kollijiem un āžiem no superkomandas "MēBē Sports ®", bet Lociņš tika vienkārši nobildēts kalendāram. Krāsainos kērlinga akmeņus toreiz sasaldējām no ledus 5 litru plastmasas pudeļu nogrieztajos dibenos, bet vecais milicijas megafons un pelēkais metāla čemodāniņš ir īsti padomju laika rekvizīti.

.

Februāris

.

.

Šī arī ir bilde no īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā?" filmēšanas reizes. Uz aizsalušā "Straumēnu" lielezera blakus kērlinga laukumam tika veidota slidotava un bildē redzams inventārs. Dažādu izmēru īstas padomju laika slidas sev cenšas piemērīt Līzīte, Lociņš un Keisija. Uz melnās veļasmašīnas "Rīga" aiz kolijiem muzikālajam noformējumam novietots kādreiz tik populārais portatīvais radioparāts "Okean", kas reiz piederēja Latvijas kolliju krustmātei Irisai Stepei. Kompozīcijā trijstūrveida fermās iekārtas lampas ar aizsargrāmi un atjaunotais elektrības skapītis, kuru nokrāsoju zilā krāsā.

.

Marts

.

.

Šī ir bilde, kura varēja izlemt šī otrā kalendāra likteni, proti, ja nebūtu izdevies to 2020. gada bezsniega marta mēnesī uzņemt, kalendāram būtu tikai 11 bildes un visu vajadzētu atlikt līdz kārtējai ziemai. 2019. / 2020. sezonas ziemā sniega nebija nemaz un tas viss izjauca mūsu daudzās ieceres gan fotografēt, gan filmēt. Tā arī nespējām pat uzsākt ziemas triloģijas pēdējās daļas "Ko kolliji dara ziemā? 3" uzņemšanu. Šajā marta dienā mazliet uzsniga, taču sniega kārta bija tik plāna, ka tā kusa nost minūšu, nevis stundu laikā. Bijau jau izdomājis, ka melnbaltajā skatā būs "Sniegavīru armijas ®" virspavēlnieks Lociņš, baltā veļasmašīna "Rīga", baltā un melnā "Sniegavīru armija ®" un melnbaltais uzraksts "Kolliju kino ®", kas izgatavots no suņu konservu bundžām. Pati fotografēšana bija ļoti stresaina. Visu laiku vajadzēja pienest plāno, netīro un slapjo sniegu ar lāpstu un censties nomaskēt "caurumus" - kur noliku pēdu, palika melns. Taču mēs apsteidzām sniega kušanas ātrumu un šo skatu iemūžinājām. Bildē var redzēt, ka fonā no pilošajiem kokiem sniegs zem tiem jau ir izkusis, bet burtiski pusstundu pēc fotosesijas no sniega "Dollijas parkā ®" vairs nebija ne miņas.

.

Aprīlis

.

.

Īsfilmas "Strūklaka" un daudzu citu zvaigznei Hosento ļoti garšo piens, viņš pamanās to izlakt pat no trīslitru burkas, iebāžot tajā garo purnu. Piena skatus, kuros Hosento lok pienu dažādos veidos un reizēm to dara pat kopā ar āzīti Plampaču, esmu uzņēmis daudz, tādēļ gribēju šo tēmu iemūžināta arī kādā no mūsu kalendāra bildēm. Gaiši zilajai veļasmašīnai "Rīga" blakus novietoju dažāda izmēra un tilpuma alumīnija piena kannas un kanniņas, alumīnija bļodiņu un piena seperatoru jeb "centrifūgu", ar kuras palīdzību krējumu atdala no piena. Pēc fotografēšanas Hosento atkal varēs izlakt bļodiņu kazu piena. Šo fotografēšanu atceros kā visai neveiksmīgu, jo savas neuzmanības dēļ nebiju pamanījis, ka spoguļkameras ripulītis ir aizgriezies prom no vajadzīgā diafragmas iestatījuma un daļa bilžu sanāca pārgaismotas.

.

Maijs

.

.

Maija bildei kalendāram biju iecerējis pieneņu laukā izvietot dzeltenu veļasmašīnu "Rīga" un pieaicināt uz bildēšanos Hosento. Sabildēju daudz, bet šī bilde no visām man patika vislabāk. Zilās un balti mākoņainās debesis ļoti labi papildina skaisto rudo kolliju un dzeltenos objektus.

.

Mašīnas turpinās darbu

.

Ir padomā daudzas un neparastas fotosesijas arī nākamajai vasarai, bet vai iecerētie skati derēs trešajam kalendāram, vērtēsim rudenī. Drīzumā tiks papildināta veļasmašīnu "Rīga" vēsture un izveidota jauna sadaļa Veļasdiena, kurā apkoposim visu, kas saistīts ar mūsu mašīnām.

.

.

  Izlasi arī
.  

»  Veļasmašīnu "Rīga" un kolliju kalendārs 2019

.

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0