Publikācijas  

.

 

Ir piens? Tikai pasauc mūs!

.

.

Hosento, Keisija un Dana.

..

Lielais rīta laciens

.

Hosento ar Keisiju pienu labprāt ielok ik dienu, bet Lociņam atkal ir iestājies tas periods, kad uz pienu pat virsū skatīties negribas - ja piedāvā, viņš griež galvu prom. Līdz ar Danas ierašanos "Laimīgo kolliju zemē ®" piena lakšana fermā ir kļuvusi īpaši intensīva, tādēļ cenšos to dažādos veidos iemūžināt gan video, gan bildēs.

Ieceres par sēriju nebija, vienkārši filmēju Danu un tiklīdz vēlamais izdevās, nākamreiz centos pāriet pie sarežģītāka skata uzņemšanas. Tā, piemēram, kad biju nofilmējis kopīgu Hosento un Danas piena lakšanu, citudien nolēmu starp abiem suņiem ielikt pa vidu vēl Keisiju. Kad arī tas bija izdarīts, nākamreiz, kad Danai bija jādabū piens, nolēmu nofilmēt viņu kopā ar kaķeni Meju.

.

.

Dana, tikusi galā ar savu pienu, pēc tam centās aplaupīt arī kaķīti.

.

Pēc tam atsevišķi pa vienam safilmēju lakšanas tuvplānus. Nelielais sižetiņš radās pamazām, kad lakšanai varēju pievienot kazas Tunces slaukšanas skatu un to nofiksēto mirkli, kad Dana plucina Tunces kažoku. Cenšamies Danu ikdienā sadraudzēt gan ar Doro, gan Hosento mīļāko kazu Tunci. Viņas abas pret kucēnu ir noskaņotas visai labvēlīgi. Arī skats, kurā Tunce savā nodabā iet garām uzrakstam "Land of happy collies" šķūņa galā, tika notverts pavisam nejauši un tas šajā stāstā ļoti iederējās. Lai sēriju "Piena suņi" padarītu interesantāku, gribēju arī Doro piedāvāt padzert pienu no bļodiņas, taču viņa nebija pierunājama. Turpretī āzis Olimps bļodas saturu likvidēja ar putekļusūcēja jaudu. Viņam pienu mazliet atšķaidīju ar ūdeni, lai tā būtu vairāk.

.

.

"Hosento fermas" skats ar miniatūriem metāla piena traukiem.

.

Vēl atlika tikai nofilmēt "Hosento fermas" figūriņu skatu, kurā ruds kollijs stāv pie miniatūra spainīša un piena kannām. Piens spainītī patiešām bija īsts, taču šo ainu nācās pārfilmēt trīs reizes, jo metāla spainītis, kurš ir nedaudz lielāks par uzpirksteni, caur šuvi laida pienu ārā un ap spainīti veidojās nesmuka piena peļķīte. Hosento no "Hosento fermas" nevarēja tik neakurāti apieties ar pienu! Nācās lietot plastilīnu šuvju hermetizēšanai.

.

Pēcpusdiena busā un kazu manieres

.

Šis video man glabājās, lai reiz to varētu izmantot kādā kopīgā ainā ar Hosento un Doro, taču, kad biju kārtīgi noskatījies visu kādā vasaras pēcpusdienā uzņemto materiālu, kurā Hosento atpūšas sarkanajā busā, bet Doro, savukārt, visu laiku pa to ālējas un cenšas visu pagaršot, sapratu, ka, pateicoties nofiksētajām mirklim, kad Hosento rāda zobus Doro, no šī apmēram 20 minūtēs tapušā materiāla sanāks vesels stāstiņš un tas atkal vēstīs par Hosento milzu pacietību. Šogad seriāla "Fermas kolliju piedzīvojumu" pirmā uzņemtā sērija bija "Hosento pacietība" un arī toreizējais materiāls bija uzņemts pavisam nejauši. Hosento ir bijis pacietīgs visu gadu, tādēļ nolēmu šo sēriju nosaukt par "Hosento pavcietību 2". Viņš ir pacietīgs arī tagad pret mazo Danu, kad tā nezina mēru dauzoties, nejauši uzgrūžas Hosim virsū un nemaz neuztraucas, ja uzkāpusi viņam uz ķepas vai astes. Hosento atiež baltu zobu rindu un rūc, bet nekad nekož, atšķirībā no Keisijas, kas var iekampt. Lai gan Hosento sataisa draudīgu ģīmi, viņa acīs niknumu nemana, tās ir mierīgas un iecietīgas.

.

.

Doro visai bieži mēdz pastaigāties un arī gulēt uz automašīnu jumtiem.

.

Šo stāstiņu nolēmu pabeigt ar kādā citā reizē filmēto, kurā Doro staigā pa sarkanā busa jumtu un beigās apguļas, nokarinot pār mašīnas malu savu kāju, bet īsās epizodes ar aitiņu Dolliju pļavā iekļāvu ar domu, ka Hosento nevis vienkārši gulšņā mašīnā, bet gan guļot pieskata aitu ganāmpulku.

.

  Video
.  

93. sērija "Piena suņi" (2023) "Milk dogs"


94. sērija "Hosento skolniece" (2023) "Hosento's student"


95. sērija "Hosento pacietība 2" (2023) "Hosento's patience 2"


96. sērija "Siena šķūņa suņi 8: Audzinot Danu" (2023) "Hay barn's dogs 8: Raising Dana"


97. sērija "Siena šķūņa suņi 9: Kuram tiks ābols?" (2023) "Hay barn's dogs 9: Who will get the apple?"


..

Hosento māca Doro

.

Jau sen biju gribējis samontēt nelielu video sadaļai "Hosento un Doro", kur abi darbojas kopā, pareizāk sakot, ko dara viens - to otrs pirmajam pakaļ. Kad atsevišķā mapītē biju sakrājis visus kopīgos video, nolēmu no tiem izveidot "Fermas kolliju piedzīvojumu" sēriju "Hosento skolniece", kurā parādīt, kā Hosento māca Doro dažādas palaidnības - staigāt pa veļasmašīnām, sēdēt uz automašīnas jumta un dārza ķerrās, kā arī gulēt uz galda.

.

.

Šajā rindā bija novietotas 40 veļasmašīnas "Rīga".

.

Lai īstenotu ieceri, šoreiz nācās apvienot speciāli uzfilmētos un vēl nekur neizmantotos kadrus kopā ar tiem, kurus jau esam rādījuši mūsu seriālā, piemēram, Hosento pirmo pastaigu pa veļasmašīnām no sērijas "Lielā veļas diena 5: Piena ceļš" un kopīgu braucienu traktorā no sērijas "Traktors 5: Piena vedējs". Sēdēšana ķerrās tika šovasar uzņemta speciāli, bet skats ar abu gulēšanu uz galda ir nejaušs. To man izdevās nofilmēt Līgo vakarā. Gan Hosento, gan Doro patīk staigāt un gulēt pa galdien un automašīnu jumtiem.

.

.

Skolniece un skolmeistars.

.

Rudens suņi izglītojas siena šķūnī

.

Visi tagadējie mūsu kolliji ir ieradušies pie mums kucēnu vecumā, turklāt tas vienmēr ir noticis rudenī. Lociņš piecu mēnešu vecumā pēc "Rančo kollija 2012" augusta beigās atbrauca pie mums no Ogres puses, Keisija divu mēnešu vecumā 2016. gada septembra beigās tika atvesta uz Variebu no Minskas (Baltkrievija), Hosento no Daugavpils Ieva ar Ingu Petrovu atveda nākamajā dienā pēc "Rančo kollija 2018". Tas notika augusta beigās un kucēnam jau bija 3,5 mēneši, bet Dana 2023. gada 8. septembrī divu mēnešu vecumā tika pārvesta no Vācijas.

Katram fermas kollijam ir jāiegūst izglītība un tā vislabāk apgūstama, ja kucēns var mācīties kopā ar vecākiem suņiem. Nav nekāds noslēpums, ka suņi ir labāki skolotāji par cilvēkiem! Mūsu Līzīte, savukārt, reiz skoloja ne vien savas atvases Romeo un Rebeku, bet arī Lociņu.

Arī no Plakanciema pirms 13 gadiem uz Variebu kopā ar Līzīti, Abiju, kucēniem Romeo un Rebeku mēs pārvācāmies 2010. septembra beigās, kad naktīs zemi jau klāja salnas. Abija gan vairāk bija pieradusi pie izstādēm un fotografēšanās, un fermas gudrības apgūt īsti necentās - viņa vēroja, kā darbojas citi, bet Līzīte ļoti labi iejutās fermā, visu apguva pati un kļuva par galveno saimniecīti "Straumēnos".

.

.

Kopā ar Hosento Dana jūtas drošībā.

.

Ir gājis laiks un arī pats es kādā sociālajā tīklā esmu norādījis, ka izglītību ieguvu Variebas siena šķūnī, un tas nav vien asprātīgs joks. Siena šķūnī, protams, nemāca ne matemātiku, ne ķīmiju un svešvalodas, bet te apgūst visas tās fermas gudrības, kas nepieciešamas dzīvei laukos. Un šoruden ir pienākusi kārta izglītot mazo balto Danu. Viņas izglītošanu ir uzņēmusies Keisija un fermas lielākā autoritāte Hosento, bet Lociņš vēl joprojām nevēlas nekādas tuvākas attiecības ar kucēnu. Te mazliet esmu vīlies, jo biju cerējis, ka 11,5 gadus vecajam Ločam kucēns patiks un kopīga darbošanās ar Danu un dauzīšanās arīdzan liks vecajam sunim justies jaunākam un mundrākam. Bet varbūt Lociņam ir vajadzīgs daudz ilgāks laiks, lai pierastu pie izmaiņām.

Nolēmu turpināt iesākto stāstu par siena šķūņa suņiem un tā tapa "Fermas kolliju piedzīvojumu" 96. sērija "Siena šķūņa suņi 8: Audzinot Danu". Kā parasti siena šķūņu suņu miniseriāla astotajā daļā neizmantoju kādu konkrētu stāstu ar asprātīgu risinājumu. Siena šķūņa suņu sērijas ir tieši tās, kurās es cenšos parādīt ikdienas fermas dzīvi, kas visvairāk ir pietuvināta realitātei un pats šādas sērijas dēvēju par "nosakaņas filmiņām". Stāsta tajās var nebūt, taču tām ir jārada noskaņa un priekšstats par dzīvnieku savstarpējām attiecībām mūsu "Laimīgo kolliju zemē ®".

Staigāju kopā ar suņiem pa pļavām, kur ganās aitas un kazas, gājām uz mežu kopā ar kaķi, pakavējāmies pie mūsu akmeņu krāvuma un es centos nofilmēt visu, kas man likās interesants. Pēc tam atlika vien izvēlēties vajadzīgo un kaut kā daudzmaz sakarīgi savirknēt montāžā.

.

.

Mums uz labo pusi!

.

Sērija "Siena šķūņa suņi 8" sākas un beidzas ar virziena norādēm uz "Kolliju kino ®" studiju un Holivudu. Šīs zīmes taisīju speciāli sērijai "Kustīgo bilžu šķūnis", kuru šovasar neuzņēmu, bet pārcēlu filmēšanu uz nākamo sezonu. Kadri ar norādēm izdevās ļoti veiksmīgi. Sākumā redzam tuvojošos aitu baru, bet beigās visi mūsu kolliji apsēdušies pie zīmēm. Šie mirkļi ir ļoti nozīmīgi un nejauši - aitas vienkārši tur trāpījās, bet Danas novietošana grupā pie lielajiem kollijiem praktiski bija neiespējamā misija. Kucēns vēl nav apguvis paklausību un kopā nosēdēt ar citiem nevar. Kadrs ar visiem kopā bija laimīga sagadīšanās, jo Dana, izdauzījusies pa "Dollijas parku ®" ar kaķi, pati pienāca pie suņiem un es paspēju to zibenīgi iemūžināt gan video, gan nobildējumos.

.

.

Dana, Keisija, Hosento un Lociņš rīta pastaigas laikā.

.

Šajās dienā Dana pirmo reizi iepazinās klātienē ar tik lielu aitu un kazu ganāmpulku pļavā, Keisija ar Hosento pieskatīja lopiņus, Lociņš priecīgs vārtījās pļavā, sēriju papildināju ar iepriekš safilmēto mūsu veco aitiņu Dolliju pļavā, kazām Ķimeni un Kimi, un skatu, kurā Hosento redzams kopā ar ķēvi Fantagiru un viņas kumeļu Foksu.

Biju safilmējis arī interesantus skatus, kuros Dana dauzās ar kaķeni Mureju un ābolīti pļavā, taču sapratu, ka šie notikumi īsti neiederas šajā sižetā un tādēļ jāveido atsevišķas sērijas.

.

Viens ābols uz visiem

.

Te man uzreiz nāk prātā multene no padomju laiku bērnības, kurā dažādi meža dzīvnieki dalīja atrasto apelsīnu un dziedāja atbilstošu dziesmiņu...

.

.

Kadrs no multenes "Apelsīns". Vilkam tika tikai mizas...

.

Kad Dana bija izspēlējusies ar ābolu un to viņai atņēma Keisija, atcerējos, ka esmu jau nofilmējis skatu, kurā Doro apēd ābolu. Nolēmu no visa tā izveidot nelielu stāstiņu, kurā no viena ābola tiek labums visiem. Vēl vairāk to darīt mani pārliecināja skats, kurā kaķene Meja vārtās pļavā, bet aiz viņas redzamas kazas. Ātri noliku Mejai priekšā ābolu un tagad sanāca tā, ka tas iepriecinājis arī kaķīti. Atlika visas ainiņas sasaistīt kopā, starp tām liekot citus interesantus skatus, kas uzņemti nejauši, bez inscenēšanas. Tā, piemēram, sākumā redzam senu skatu, kurā divas mūsu vecās aitas (diemžēl vārdi netika fiksēti) no bunduļa zvejo ārā kartupeļus, kas ielikti ūdenī mazgāties. To lieliski varēja savienot ar nesen filmēto mazo balto kucēnu, kas domīgs nosēdās pagalmā un skatījās uz aitu baru. Danai tik daudz dzīvnieki vienkopus pagalmā noteikti bija pārsteigums. Man šķiet, ka viņa pat bija mazliet apjukusi.

.

.

Keisijai jau noskatās, ka varētu ābolu dabūt sev.

.

Starpkadriem lieliski noderēja nejauši uzfilmētais ar siena piekabi. Hosento tajā, kā jau ierasts, ielēca pats, bet Doro es uzcēlu uz siena. Par lielu pārsteigumu, tūlīt bija klāt arī tagad mūsu visur pavadaošā kaķene Mureja jeb Murča un pati ielēca piekabē. Atlika vienīgi filmēt. Ja es būtu iepriekš zinājis, ka kaut kas tāds notiks, būtu piekabi novietojis savādāk labākam kadram un gaismai, taču tagad atlika vien fiksēt notiekošo un tas izdevās. Vienīgi nožēloju, ka tajā brīdī man nebija līdzi fotoaparāta, lai uztaisītu kādu bildīti. Nolēmu, ka šādu skatu fotografēšanai inscenēšu kaut kad vēlāk, ja tas, protams, izdosies.

Doro ābolu vajadzēja ēst atkārtoti, par ko viņa ļoti priecājās. Iepriekš uzņemtais sarkanais ābols ļoti atšķīrās no tā, kas bija Danai, Keisijai un Mejai. Te gan jāpiebilst, ka īstenībā viens ābols uz visiem īstajā dzīvē nebūtu iespējams kaut vai tādēļ, ka smalkās kazas nekad neēdīs kaut ko, ja to jau apslienājis vai pat apostījis kāds cits, neatkarīgi no sugas - kaza, suns, aita vai zirgs.

Sērijas nobeigumam izvēlējos ainiņu, kurā Dana kopā ar Tunci "Dollijas parkā ®" ēd mazos un rūgtos meža bumbierīšus. Arī Hosento turpat, jo viņš sargā kucēnu no lopiem, bet ar Tunci, toties, viņi ir ļoti lieli draugi. Tunce pacieš arī Danas uzbāzību. Šķiet, ka šai kazai pat patīk kolliju uzmanība.

Bet kaķi mūsu mājās ir izlaidušies un neēd ne ābolus, ne sīpolus!

 

.

0

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0