"Hosento ferma"  

 


 

0

.

.

Mūsu veidotā galerija "Mīļā, es samazināju kollijus!" pamazām pārtop "Laimīgo kolliju zemes ®" samazinātā versijā. Strādāsim pie interesantām figūriņu fotosesijām un , iespējams, izmēģināsim spēkus arī stopkadru (stop motion) animācijā.

.

Priecāsimies, ja atbalstīsiet "Kolliju kino ®" studiju ar nelieliem naudas ziedojumiem vajadzīgo rekvizītu iegādei un izgatavošanai.

.

.

.

  Ziema

.

.

Šī ir pati pirmā Hosento bilde ar savu "Hosento fermas" maketu.

.

Lai gan sākotnēji tikai iecerēts vispirms uztaisīt "Hosento fermas" reklāmas fotosesiju ar maketu, kurā ir nojume, sarkans traktors un vairāki fermas dzīvnieki, līdz ziemas sākumam to izdarīt nepaspēju un izdomāju atlikt līdz jaukai pavasara dienai. Tādēļ, izmantojot kādu no, iespējams, šīs lieliskās ziemas pēdējām saulainajām dienām, nolēmu vispirms uzbildēt un nofilmēt šo ziemas ainiņu mežā, kurā Hosento kopā ar āzi Olimpu sarkanajā pikapā devušies uz mežu pēc sniegavīra. Viņus uzrauga lapsa.

.

.

Makets tapa divos etapos. Vispirms no 2 centimetru bieza saplākšņa izzāģēju pamatni un no putuplasta gabala izveidoju kalnu, šim nolūkam uz ātru roku sameistaroju putuplasta griešanas ierīci ar nihroma stiepli. Kalns tika pielīmēts pie pamatnes ar PVA līmi, tāpat ar līmi tika pārklāta kalna virsma un pamatne. Pārkaisīju visu ar smalkām zāģu skaidām, bet, kad līme bija nožuvusi, sāku krāsošanas darbus, izmantojot baltu nitro krāsu aerosola baloniņā. Laiks jau bija vēss un mitrs, tādēļ krāsošana nevedās tā, kā būtu to gribējis, turklāt pieredzes trūkuma dēļ saskāros ar problēmu - nitro krāsa putuplasta kalna dažās vietā "izēda" iedobes, tas vienkārši sakusa. Taču šis defekts laimīgā kārtā izrādījās tīri pieņemams, jo, kā zināms, īstie kalni arī nemēdz būt gludi un līdzeni, tajos ir gan iedobes, gan bedrītes, gan dzīvnieku radītas alas. Piemēram, "Straumēniem" kaimiņos uzkalniņā āpši ir izveidojuši veselu alu sistēmu ar vairākām ieejām un izejām. Tālāk nolēmu visu noklāt ar parastu balto "Pentaprim" alkīda emaljas krāsu. Krāsošana tika veikta trīs reizes, jo pielīmētās skaidas sevī iesūca daudz krāsas. Kad krāsa bija nožuvusi, vajadzīgajās vietā izurbu caurumus žoga stabiņiem.

Aptuveno ainu, kuru attēlošu maketā, biju izdomājis jau iepriekš, taču bija vajadzīgs pārtraukums, jo ķērāmies pie īsfilmu "Ko kolliji dara ziemā 3: Rančo āzis" un "Lielā veļas diena 3: Ziema" uzņemšanas un maketam pagaidām neatlika laika. Kad vajadzīgais bija uzfilmēts, ķēros pie maketa kāršu aploka izveides. Tas tapa no bambusa iesmiņiem, tos sastiprinot kopā ar superlīmi. Eglītes tika izgatavotas no džutas auklas un stieples, kuru izmanto floristikā, bet sniegavīrs vienkārši tika savirpināts no vates, pogu un acu vietā pielīmējot apaļos piparus. Eglītes un vīriņu izgatavoja Ieva, jo mani mēģinājumi to paveikt neizdevās un pietrūka arī pacietības.

Visas "Hosento fermas" dzīvnieku figūriņas, sarkanais auto un miniatūrais metāla spainītis, kas galvā sniegavīram, iepriekš pasūtīti internetā. Ar visiem "Hosento fermas" iemītniekiem iepazīstināsim īpašā sadaļā, kura tiks izveidota pēc brīža.

Šovasar sāksim būvēt "Hosento fermas" lielo maketu - kūti / šķūni, tajā mitināsies visi mini fermas iemītnieki, kā arī īpašo galda spēli "Cirks", kuru spēlēs "Hosento fermas" dzīvnieki.

.

Pavasaris

,

.

Hosento ar "Hosento fermas" reklāmas maketu.

.

Lūk, arī augstāk pieminētais makets ar sarkano traktoru, piena kannām, nojumi, aitām, aunu, āžiem Olimpu un Žigulīti. Arī šis darbs tapa divos etapos. Pa rokai gadījās skaidu plāksnes aplis no kaut kāda veca datorgalda, kura vienu pusi pārklāju ar PVA līmi un nokaisīju smalkām zāģu skaidām, lai iegūtu faktūru. No izmestām augļu taras kastēm, kas pagatavotas no plāniem koka skaliem, izgriezu vajadzīgā izmēra dēlīšus nojumei, par stabiem izmantojot trijstūrveida dekoratīvās koka apmalītes mēbelēm. Jumtu pagatavoju pavisam vienkārši - nogriezu vajadzīgā izmēra fragmentu no bambusa skalu sedziņas, kurā viss jau sastiprināts kopā ar diegiem un pat nokrāsots. Kad nojume bija pabeigta, to nokrāsoju ar akrila krāsu un ap to pusaplī izveidoju dekoratīvu aplociņu no bambusa iesmiņiem, šo konstrukciju kopā sastiprinot ar superlīmi.

.

.

Hosento atpūšas pirms bildēšanās.

.

Pavasarī neilgi pirms bildēšanas un filmēšanas skaidu pamatne tika nokrāsota ar akrila krāsu, mazliet atšķaidot to ar ūdeni, un zem nojumes jumta pielīmēts uzraksts "Hosento ferma". Makets bija pabeigts, atlika vien izvēlēties figūriņas, kuras izmantošu šajā bildēšanas reizē uz salīdzinoši mazās koka ripas.

Jau iepriekš bija skaidrs, ka šajā reklāmas nobildējumā būs sarkanais senā traktora metāla modelītis, kuram ar stūres palīdzību var grozīt priekšējos riteņus, skārda piena kannas ar rokturīšiem un pat noņemamiem vākiem, baltais āzis Olimps, bet priekšplānā tiks novietots pats Hosento. Nojumē ieliku četras baltas aitas, bet aiz piena kannām - melnu aunu. Aiz Hosento nostājies vēl viens āzis, ar to domāju mūsu Žigulīti.

.

.

"Hosento fermā" patiesībā mitinās daudz vairāk dažādu dzīvnieku, kurus redzēsim kādā no lielajiem maketiem.

.

Nevienu no pieaugušo aitu modeļiem nevarēju identificēt ar Hertu, tādēļ man radās ideja izgatavot vēl vienu modeli īpaši viņai, un tas tika iecerēts kā parodija par "Hosento fermu" - arī mazajam jēriņam ir sava rotaļlieta, kurā viņš rotaļājas ar kollijiem!

.

.

Bildē var redzēt, ka Herta ir ļoti apmierināta ar savu rotaļlietu.

.

Šajā maketā esmu mainījis fermas iemītnieku lomas, proti, seši kolliji ir saspundēti nelielā taisnstūrveida aplociņā, bet viņus uzmana aita. Izskatījās, ka arī Hertai šī ideja ļoti patika.

.

.

Kolliji aplokā.

.

Arī šis makets izgatavots līdzīgi kā iepriekšējais ar sarkano traktoru, proti, skaidu plāksnes plaukts no kaut kādas bijušās mēbeles, noklāts ar PVA līmi un zāģu skaidām, pēc tam nokrāsots ar ūdenī atšķaidītu akrila krāsu. Pēc tam tika izurbti caurumi un ar superlīmes palīdzību izgatavots bambusa iesmiņu aplociņš.

Ar šo sagatavi nomocījos krietni. Strādāju ārā uz galda, kas novietots Lejas pļavā, un saules ietekmē PVA līme acumirklī apžūst un pārklājas ar plānu plēvīti, pie kuras vairs nekas nelīp. Skaidas līmēju fragmentāri vairākos piegājienos, bet pēc tam nācās vēl pāris dienas krāsot nelielo plāksni - te zaļās krāsas nepietiek, tad otrreiz tāds pats tonis neiznāk. Kaut kā pamatni pabeidzu, taču atzīstos, ka ar šo savu veikumu neesmu apmierināts. Labi, ka šis makets tika izgatavots tikai konkrēti viena skata nobildēšanai. Turklāt pēc manas darbošanās arī lielais galds ir notašķīts ar līmi, krāsu un skaidām.

Turpmāk vēl.

.


 


 
 
 
 

2000-2021 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0