Kolliji uz ekrāniem  

.

.

7. daļa

.

1  2  3  4  5  6  7

 ..
  Video
.
 
"Kolliji uz ekrāniem" 7. sērija

..

Šoreiz izskriesim cauri dažādu televīzijas seriālu sērijām un mēģināsim tajās saskatīt kollijus, kuri iekļauti īsās epizodēs.

„CBS” situāciju komēdijseriāla „Lauķi no Beverlihilzas” pirmās sezonas 19. sērijā „Ellijas dzīvnieki”, kura tika demonstrēta 1963. gada 30. janvārī, aktrise Donna Duglasa Ellijas Mejas Klametas lomā dodas uz suņu patversmi, kurā kļūdas pēc nokļuvis ģimenes bladhaunds Djūks un viņa ņem līdzi uz mājām visus patversmes suņus, starp kuriem ir arī kāds ruds kollijs.

Četrus gadus vēlāk – 1967. gadā - tā pati televīzijas kompānija „CBS” saviem skatītājiem rāda situāciju komēdijseriāla „Zaļie akri” otro sezonu. Tās 19. sērijā „Cilvēcīgi būt cilvēcīgam” galvenā varone Liza Duglasa, kuru atveido aktrise Eva Gabora, vietējā ciematiņā cīnās par dzīvnieku tiesībām un krietni pārcenšas, protestējot pret vistu olu pārdošanu, peļu slazdu izlikšanu un pīļu medībām. Drīz vien Lizas māja ir pilna ar dažādiem dzīvniekiem, ieskaitot kolliju.

„CBS” turpina uzņemt situāciju komēdijseriālus un iekļaut tajos arī kollijus. 1974. gadā seriāla „Dīvainais pārītis” piektās sezonas piektajā sērijā „Suņa stāsts” 10. oktobrī skatītāji vēroja, kā viens no diviem draugiem - Fēlikss aktiera Tonija Rendala veidolā - nozog suni, pret kuru tā īpašnieks ir izturējies slikti. Otrs draugs – Oskars, kuru atveidoja Džeks Klugmens, – protestē pret suņa paturēšanu. Kā jau noprotat, suns, protams, ir kollijs, un viņu sauc Silvers. Šajā sērijā kollijam ir atvēlēta visai liela loma, taču Fēliksam nāksies stāties tiesas priekšā, jo cietsirdīgajam kollija īpašniekam izdodas atklāt zādzību un Silvera glābēju arestē. Viņu atzīst par vainīgu, bet suni atdod īpašniekam, kurš solās laboties. Žēl, ka neizdodas neko noskaidrot par Silvera lomas atveidotāju, ne par viņa treneri.

Krievijas seriāla „Mežsargs” trešās sezonas trīsdesmitajā sērijā ar nosaukumu „Slepkava”, kura uz televīzijas ekrāniem pie skatītājiem nonāca 2014. gadā, kāda sieviete kolliju ved pastaigā parkā, kurā pensionāri uz soliņiem spēlē šahu.

Krievijas komēdijseriāls „Astoņdesmitie” domāts tiem, kuri izjūt nostaļģiju pēc pagājušā gadsimta nogales, mazliet arī es. Varbūt tāpēc, ka astoņdesmitie bija tie gadi, kad kolliji bija vispopulārākie pasaulē. Seriāla piektās sezonas deviņpadsmitajā sērijā 2015. gadā parkā tiek parādīts arī ruds kollijs.

2006. gadā Krievijas skatītāji varēja novērtēt pašmāju seriālu „Oficieri”, kura sižeta pamatā ir šajā valstī neizsmeļamā tēma par bijušo karadarbību Afganistānā. Galvenā varoņa – Alekseja Makarova atveidotā Jegora Osorgina ģimenē dzīvo kollijs. Viņš savu laiku vada Jegora tēva – ģenerāļa vasarnīcā. Kollijs fragmentāri parādās šī seriāla pirmajā, otrajā un sestajā sērijās.

2006. gadā Krievijas televīzijas kanāla „TNT” situāciju komēdijseriāla „Laimīgi kopā” otrajā sezonā jeb seriāla 156. sērijā „Rūtainās debesis” ģimenes mīlulis Bernes ganu suns Barons aizbēg no mājām un nokļūst suņu patversmē. Tur būros sēž dažādi suņi, arī ruds kollijs, kuru īstajā dzīvē sauc Čerella.

Tagad atgriezīsimies pie „CBS”. 2017. gadā šajā televīzijas kanālā tika demonstrēta seriāla „Misters Bulls” otrās sezonas 22. sērija, kurā varam pārliecināties, ka galvenā varoņa Džeisona Bulla draudzenei pieder marmorkrāsas kollijs vārdā Misters.

Krievijas detektīvmelodrāmā "Viena dzīve uz diviem", kas uz televīzijas ekrāniem nonāca 2018. gadā, 15. sērijā divās vietās parādās izmeklētājam Vinogradovam piederošs ruds kollijs vārdā Šerloks.

2022. gadā Krievijas televīzijas skatītājiem tiek piedāvāts psiholoģiski smags, asiņais un baiss krimināltrilleris par padomju laika maniaku un mazu zēnu slepkavu ar iesauku Fišers. Pirmajā, otrajā un sestajā sērijā kameru priekšā nonāk arī ruds kollijs vārdā Lesija, kurš pieder zēnam Igoram – vienīgajam kādas slepkavības lieciniekam. Sestajā sērijā arī pati Lesija iet bojā, viņu notriekusi nezināma mašīna. Zēnam sākas histērija.

Šajā pašā, 2022. gadā, skatītājus iepriecina pavisam cita veida muzikāli autobiogrāfisks seriāls „Pusstunda līdz pavasarim”, kas vēsta par reiz leģendāro un populāro baltkrievu grupu „Pesņari”. Sestajā sērijā pagalma konfllikta laikā uz īsu brīdi varam redzēt arī kolliju.

Bet tagad pāriesim pie pavisam īsiem fragmentiem filmās.


.


.
Divus kollijus varam sastapt arī īsā epizodē 2000. gada zeltaino retrīveru sāgas turpinājumā ar grūti tulkojamo nosaukumu – „Gaisa karalis: Pasaules kauss”. Šo amerikāņu-kanādiešu darbu režisējis Bils Bannermans.
.
Mazliet kolliju savā 2009. gadā tapušajā filmā „Medības” nolēmis parādīt arī režisors Andris Mizišs. Cilvēku lomās viņš gribējis redzēt Gunu Zariņu, Rolandu Zagorski, Andri Keišu un citus, bet ekrānā pamanāmais kollijs ir „Kollimpiādes
® 2010” uzvarētāja Amēlija no Ogres, kas piederēja Tamārai Hakovai.

2011. gadā Maikla Konelija kriminālo detektīvromānu „Linkolns advokātam” nolemj ekranizēt Breds Fūrmans. Sižets, kā jau visiem „advokātgabaliem”, ir ārkārtīgi garlaicīgs, bet ruds kollijs parādās parkā. Advokāta lomā – Metjū Makkonahī.
..
Čivauvas un citus mazsunīšus mūsdienās filmē biežāk, nekā kollijus, taču režisors Ļevs Spiro 2012. gadā kolliju ir iekļāvis sāgas trešās daļas „Beverlihilzas čivauva 3” beigu fragmentiņa fonā. Ja kāds paspēja pamanīt – malacis.

.


Par kollijiem uz ekrāniem tas šoreiz arī viss, bet ikdienišķas un arī neparastas ainiņas no „Laimīgo kolliju zemes
®” iemītnieku dzīves jūs varat vērot mūsu daudzsēriju interneta seriālā „Fermas kolliju piedzīvojumi”.
 

.

..
1  2  3  4  5  6  7


.

 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0