Publikācijas  

.

.

"Straumēnu" kinostudija
.

.

"Straumēnu" kolliji sapulcējušies "Rančo kollija ®" video reklāmas filmēšanas fināla skatam: priekšplānā (no kreisās): Abija, Romeo, aiz viņa Lociņš, bet aiz kannām Līzīte.

.

Sapņi piepildās

.

Jau sen esmu sapņojis par nodošanos filmēšanai un visam šim procesam kopumā - dzīvnieku trenēšanai, rekvizītu un inventāra izgatavošanai, scenāriju rakstīšanai utt.

Kaut gan ar dažādām video kamerām filmēju jau 20 gadus un visi ir pieraduši pasākumos mani redzēt tieši ar šo aparātu rokās, tikai šogad esmu varējis tā pa īstam nodoties filmēšanas priekam.

Šovasar "Straumēnos" filmēts un fotografēts patiešām daudz - gandrīz ik pārdienas. Pamazām tiek piepildīts arī mans sapnis par bagātīgu inventāra un rekvizītu noliktavu. Daudz ko, kā nu prasdams, esmu sameistarojis pats un daudz ko, pateicoties kolliju īpašnieku - jūsu - un citu pazīstamu cilvēku atsaucībai, esmu ieguvis savā kolekcijā, kurai dots nosaukums "Aizmirsto lietu muzejs".

Inventāru un rekvizītus plaši izmantojam arī mūsu pasākumu nodrošināšanai un tagad Kolliju portāls gatavojas ļoti vērienīgai fotosesijai ar nosaukumu "Kolliji 1980. Uz priekšu pagātnē". Īsi skaidrojot - pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu interjers, kurā tiks "ievietoti" mūsdienu kolliji: mēbeles, aparatūra, sadzīves priekšmeti, pat tapešu ruļļus un tepiķi izdevies atrast.

.

.

Dollija, Olimps un "MēBē Sports ®"

.

Trenēt aitas un kazas arī sāku tikai šopavasar. Senā vēlēšanās sakrita ar mana jaunā šova "Dollija pret kolliju ®" filmēšanu. Šo šovu esmu nolēmis uzņemt un demonstrēt reizi gadā. Pirmajā reizē jeb tā dēvētajā "pilotversijā" pretī aitai Dollijai un āzītim Olimpam stājās astoņi kolliji. Abi lopiņi izrādījās tik ļoti talantīgi un saprātīgi, ka nospriedu izveidot savu superkomandu "MēBē Sports ®" un iesaistīt to ne tikai šova "Dollija pret kolliju ®" filmēšanā, bet filmēt viņus arī citos video. Nekas cits neatlika, kā beidzot iedarbināt savu "Straumēnu" kinostudiju un ķerties pie pirmā scenārija rakstīšanas. Pirms tam bijām pabeiguši "Dollija pret kolliju ®" video tīzeri un nu nolēmu uzņemt "Rančo kollija ®" reklāmu.

 

.

Olimps jau apgūst jaunu interaktīvo rotaļlietu.

.

Āzītis Olimps ir izrādījies ne vien veikls sportotājs, bet izcili attapīgs - viņš noteikti nobīdītu no pasaules gudrāko suņu šķirņu topa pirmā desmitnieka kādu rējēju. Lai Olimpam iemācītu ko jaunu, ir nepieciešamas 4-5 atkārtojuma reizes, līdz ar to viņš tiktu ierindots pirmajā desmitniekā, proti, kategorijā "Suņi ar izcilām darba spējām". Āžiem šādus topus neviens neveido, tā ka viņš var lepoties vien ar "Straumēnu" gudrākā āža nosaukumu.

Pavisam drīz tiks publicēti šova "Dollija pret kolliju ® 2016" rezultāti un par to visu varēsiet pārliecināties paši.

Olimps un Dollija jau tiek gatavoti šovam "Dollija pret kolliju ® 2017", kurā ietvertās disciplīnas un uzdevumi būs vismaz pakāpi sarežģītāki par šogad redzēto: šķēršļu joslā bez barjerām tiks izmantots arī cauri lienamais riņķis un traps, interaktīvā rotaļlieta būs savādāka un sarežģītāka, bet vienkāršo piesaukšanas disciplīnu mēs nomainīsim ar trīs vai četru mucu barelreisingu!

Drīzumā Kolliju portāla sadaļā "MēBē Sports ®" piedāvāsim jums interesantas bildes no mūsu treniņiem.

.

  Video
.
 

"Dollija pret kolliju 2016" sacensību video (pilnā versija ar komentāriem)


 
"Dollija pret kolliju 2016" video tīzeris (reklāma)
 

.

Jauna pieredze jeb lauku kino

.

Esmu filmējis daudz - gan mūsu pasākumus, gan dažādus savus seriālus, piemēram, "Mans draugs kollijs", kuram jau četras sezonas nofilmētas (34 sērijas), "Braucam ar zirgu!" un jauno "Kazu nostra ®", kam pavasarī iznākusi tikai pirmā sērija.

 

.

Dollija rītos mēdz dzert kafiju. Uz tasītes tiek nolikti arī daži cukura graudiņi.

.

Īsu reklāmas filmiņu, kuras garums nepārsniedz 2-3 minūtes, radīt ir daudz grūtāk, jo šajā īsajā laikā jāpaspēj izstāstīt interesantu stāstiņu un gandrīz visam nofilmētajam materiālam jābūt unikālam. Ar neizteiksmīgiem režīmkadriem nepietiks, tāpat jāatrod atbilstoši tipāži, kuri iederas katrā konkrētajā mizanscēnā.

"Rančo kollija ®" reklāmas scenārijs man "galvā salikās" ļoti ātri, atlika vien inscenēt reālus notikumus un tos nofilmēt vajadzīgajā rakursā.

Protams, ka šāda filmēšana nevar iztikt bez asistentiem! Milzīgs paldies par pacietību Ievai un Justīnei Līpītēm!

.

  Video
.

"Rančo kollija ®" reklāma (2016)


.

"Rančo kollija ®" reklāmas filmēšanā bez statistiem - aitu bara fonā - piedalījās astoņi lopiņi: trīs zirgi - Lusse, Fērdžija un Fantagira, divi āži - sportiskais mopēda drillētājs Olimps un slinkais Žigulītis jeb Zigis (loma un tipāžs - speciāli), divas aitas - Dollija, kas ne tikai sporto, bet no rītiem dzer arī kafiju, un Bēka "Cisterna" (visnešpetnākās "Straumēnu" aitas portrets), viena melna kaza Pūce, kura redzamajā video ļoti perfekti pārvar šķēršļu joslu, lai gan tas bija šīs kazas pirmais mēģinājums kaut ko tādu paveikt. Protams, reklāmā redzami arī mūsu "Straumēnu" kolliji - Abija, Līzīte, Romeo un Lociņš. Negribu aizmirst arī gaili Lidi, kas dod komandu zirgiem lēkt pāri dārza žogam un jauno vistiņu Meiku, kura pārvar savu šķēršļu joslu. Arī Meikai šī bija pirmā filmēšana un visus trikus ar vistām ir patstāvīgi sagatavojusi Justīne pati. Justīnei pieder arī ideja, ka Lociņam jāizlec cauri "Rančo kollija ®" uzrakstam. Šis lēciens tika dublēts trīs reizes, taču visas izdevās ļoti labi - Loča vienmēr ideāli strādā!

 

.

Lociņa lēciens.

.

Nav noslēpums, ka fotografēt un filmēt dzīvniekus ir ļoti grūti, un divas no reklāmā redzamajām scēnām bija atzīmētas kā īpaši sarežģītas (arī iepriekš neizmēģinātas) - Dollijas kafijas dzeršana, turklāt guļus, un Olimpa ālēšanās uz mopēda un signālu darbināšana. Taču abas scēnas tika uzfilmētas ar pirmo reizi - dzīvnieki ideāli nospēlēja savas lomas. Kā visgrūtāko scēnu varu minēt zirgu pārlēkšanu pār dārza žogam - lēciens rindā, ieturot ļoti mazu distanci. Tas aizņēma kādas trīs dienas, līdz es dabūju vajadzīgo skatu vēlamajā rakursā.

Pirmā "Rančo kollija ®" reklāma (2016) ir izdevusies tieši tāda, kādu biju to iecerējis - uzjautrinoša. Nākotnē noteikti šī pasākuma reklāmas veidosim vēl, bet pirms tam gribu izveidot "Kollimpiādes ®" video reklāmas rullīti.

.

Jautra diena pļavā!

.

Dienā, kad pabeidzu montēt "Rančo kollija ®" reklāmu, pieliku punktu arī savam jaunajam scenārijam un brīdī, kad jūs lasīsiet šīs rindas, pirmie kadri jau būs uzfilmēti. Tas būs īsfilmas "Brokastis".

.

.

Kā pirmie tiek filmēti "Brokastu" fināla kadri. Aizmāršīgā fermera lomā iejuties Vecais Kollijs, viņam blakus sēž uzticamā Līzīte. Viņi abi cenšas attapties no kazu pastrādātā. Šī Justīnes bilde izdevusies tik veiksmīga, ka to nolemts izmantot arī nākamajai "Rančo kollija ® 2017" grafiskajai reklāmai.

.

Šajā filmiņā piedalīsies gandrīz visi "Straumēnu" lopiņi, redzēsiet arī mūsu kollijus, bet galvenajā lomā iejutīsies vesels kazu bars, kurš septembrī trenēsies un filmēsies, lai jau oktobrī jaunais video tiktu nodots skatītāju vērtēšanai. "Brokastis" tiks uzņemts ar 3-4 video kamerām vienlaicīgi, galvenā skata filmēšanā, jācer, strādās arī divi fotogrāfi.

Visu rudeni turpināsim arī "MēBē Sporta ®" komandas trenēšanu, lai gatavotos ne vien nākamā gada šovam "Dollija pret kolliju ® 2017", bet piedalītos arī jaunajā megaprojektā "Lauku CIRKS ®". Olimpu paredzēts apmācīt arī āžu pajūgu braukšanai.

 

.

Mopēds ar pagarināto dakšu, traktora aizdedzi un stroboskopiem Olimpam ļoti patika. Pēc filmēšanas beigām āzis vēl ilgi ālējās pa to.

..

Noskatieties un atbalstiet mūs!

.

Jau septembrī varēsiet noskatīties mūsu lielo pasākumu - "Kollimpiādes ® 2016" un "Rančo kollija ® 2016" sacensību video, šajā mēnesī notiks arī šova "Dollija pret kolliju ® 2016" pirmizrāde un tiks publicētas fotogalerijas, bet oktobrī turpināsim mūsu seriālus "Mans draugs kollijs" un "Kazu nostra ®". Seriāla "Mans draugs kollijs" piektās sezonas sērijās daudz stāstīsim par Lesiju, gatavojam arī īpašu raidījumu par kolliju pasaules leģendu Irisu Stepi.

 

 

Kā jau lauku kinostudija, esam sagatavojuši ļoti interesantu TV reklāmu kolekciju, kurā piedalās kazas un aitas. Iecerēta filmiņa arī par Olimpu un Dolliju.

Ja jums patīk tas, ko mēs darām, lūdzu, palīdziet mums realizēt mūsu ieceres un noziedojiet mums! Lūdzu, esiet atsaucīgi un atbalstiet mūs! Jūsu vārdi tiks ierakstīti "Labo cilvēku sarakstā". Paldies!

.
  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0