Publikācijas  

.

.

"Zelta metiens" pārtraucis šīs pasaules gaitas

.

.. .

Četru paaudžu meitenes kopā (no labās): Lana, viņas meita Okeira, mazmeita Abija un mazmazmeita Līzīte. Izņemot Līzīti, pārējo suņu vairs nav...

.

Ievads

.

Man ļoti nepatīk nekrologi, taču šī ir tā reize, kad esmu nolēmis uzrakstīt nekrologam līdzīgu rakstu, pieminot un godinot "Latvijas Kolliju kluba" "ziedu laika" "zelta metienu".

Patiesībā ir nomiruši ne tikai mūsu suņi, mazliet esam nomiruši arī mēs paši. Kopā ar saviem mīļajiem kollijiem tagad varam apglabāt arī padsmit gadu ilgušu posmu savā dzīvē. Ļoti ceru, ka man izdosies šo daļiņu mūsu dzīves ietērpt atbilstošos vārdos un darīt zināmu citiem savā grāmatā "13 gadi", kuru ceru uzrakstīt līdz 2020. gada Lielajai jubilejai.

.

.

Abija ar Līzīti šajā dienā ne tikai gūst daudzas uzvaras izstāžu ringā, bet kļūst par Kolliju portāla vizītkarti: tieši bilde no šīs fotosesijas kļūs par pamatu mākslinieces Daces Kupces-Krieviņas zīmējumam, kas vēlāk pārtaps portāla logotipā.

.

"Zelta metiens"

.

"Zelta metiens" jeb viens no pēdējās padsmitgades visveiksmīgākajiem "Latvijas Kolliju kluba" (toreiz - "Dienesta Suņkopības kluba Kolliju sekcijas, saīsināti - DSK) kucēnu metieniem šajā pasaulē ieradās 2003. gada 21. novembrī kādā sarkanu ķieģeļu Ogresgala savrupmājā.

Kopā ar Ievu gatavojāmies un ļoti gaidījām Okeiras Favorīta un Danfrebek Drill Sergeant metienu, jo zinājām, ka viens no šiem kucēntiņiem būs mūsu.

Drīz pēc kucēnu ierašanās pasaulē kopā ar Ievu un Irisu Stepi devāmies novērtēt jaundzimušos kucēntiņus un izvēlēties savējo.

.

.

Tūlīt sāksies Ievas Līpītes un Irisas Stepes rīkotā specializētā garspalvaino kolliju izstāde "Lokomotīves" stadionā Pārdaugavā.

.

Metienā pavisam bija trīs kucēni - divas rudas meitenes un melns puika. Abiju izvēlējos uzreiz, tiklīdz viņu ieraudzīju. No Irisas jau iepriekš bijām uzzinājuši, ka šī metiena kucēniem vārdi sāksies ar burtu "A", tādēļ arī mūsu jaunā kucēntiņa vārds - Abija - bija jau iepriekš izdomāts. Diemžēl konstatēju, ka tagad, kad no pieminētā brīža pagājuši jau vairāk nekā 13 gadi, pārējo iedomāto vārdu versijas esmu aizmirsis. Jāpiebilst, ka arī metiena vārdu "Golden Sunlight" kucēniem devu es. Nelielu korekciju attiecībā uz vienīgo melno puiku izdarīja Irisa pati: nospriežot, ka melnam sunim nepiestāv vārds "golden" ("zeltainais"), viņa to aizstāja ar "black" ("melnā"). Tā nu Ārons, kā viņu vēlāk nosauca nākamie saimnieki, kļuva par "Black Sunlight" jeb "melno saules gaismu".

.

Seržiks

.

"Zelta metiena" kucēnu tēvs Danfrebek Drill Sergeant jeb Seržiks pats jau visai paliela kucēna vecumā atceļoja uz Latviju no Anglijā pazīstamās kolliju audzētavas "Danfrenbek". Viņu kopā ar Danfrebek De-Anna jeb Eniju sev iegādājās toreizējā "DSK Kolliju sekcijas" vadītāja Irisa Stepe.

.

.

Kolliju ringu karalis Seržiks.

.

Seržiks ir aktīvi piedalījies dažnedažādākajās suņu izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās un nopelnījis neskaitāmus titulus, savā karjeras laikā kļūdams gan par Latvijas, Lietuvas un Krievijas izstāžu čempionu, gan ieguvis arī reto Grand čempiona titulu, 26 reizes ringā novērtēts kā labākais šķirnes pārstāvis (BOB), divas reizes kļuvis par "Best in Show" uzvarētāju. Kopā ar saimnieci Irisu nedaudz arī sportojis Kolliju portāla rīkotajā "Kollimpiādē ®" un "Rančo kollijā ®".

Seržiks atstājis ļoti daudz pēcnācēju un no Kolliju portāla puses tiek vērtēts kā viens no nozīmīgākajiem "Latvijas Kolliju kluba" vaislas suņiem pēdējos padsmit gados. Novērtējums "teicami".

.
  Video
.
 

Raidījuma "Mans mīļais draugs" sižets ar Latvijas kolliju krustmāti Irisu Stepi (13.05.2007)


.

No visiem rakstā pieminētajiem kollijiem viņš nodzīvojis visilgāk un mūžībā devies 2017. gada 9. aprīlī, divas nedēļas pirms savas piecpadsmitās dzimšanas dienas, pārdzīvojot visus savu "Zelta metiena" kucēnus un saimnieci Irisu Stepi pašu, kura no mums šķīrās 2016. gada 29. februārī. Pēdējais no metiena kucēniem - Adelfa - nomira dienu iepriekš (8. aprīlī).

Visi Seržika ilgajos gados nopelnītie apbalvojumi, sertifikāti un dokumenti glabājas Kolliju portāla arhīvā "Straumēnos".

.

Keira

.

Diemžēl par pašu kucēnu mammu Keiru jeb īstajā vārdā Okeiru Favorīts daudz pastāstīt nevarēšu. Okeira jau labu laiku ir mirusi un man nav zināms arī viņas miršanas datums un apstākļi. Pēdējos gados kuces saimniece Larisa Juškeviča izvairījās no dalības izstādēs un mūsu rīkotajos sporta un izklaides pasākumos. Dzirdēju vien to, ka par iemeslu tam bijušas nopietnas un samilzušas problēmas personīgajā dzīvē. Esmu mēģinājis viņu uzmeklēt un sazināties, bet līdz šim mani pūliņi nav vainagojušies panākumiem. Tāpat Larisa nav atsaukusies manam aicinājumam pagātnē izveidot Kolliju portālā Okeiras personīgo fotogaleriju, tādēļ zemāk neatradīsiet arī attiecīgo saiti.

.

.

Okeira vēro savu bērnus.

.

Keira ir dzimusi 2001. gada 17. aprīlī, viņas vecāki ir tolaik pāragri aizsaulē aizgājušais Irisas Stepes kollijs Disko jeb īstajā vārdā Nyitramenti Discoverer, kas tika atvests no Ungārijas, un Aijas Budreiko kuce Lana jeb Leonor Ruji Berta Favorīts, kuras arī vairs nav.

.
  Video
.
 

LNT raidījuma "Mans mīļais draugs" sižets par kolliju Lanu (2011)


.

Keiras sasniegumu sarakstā ir Latvijas izstāžu čempiones tituls 2003. gadā, divas reizes viņa tika izcīnījusi Labākā šķirnes pārstāvja (BOB) titulu un novērtēta izstādēs ar vērtējumu "teicami".

Abija, Adelfa un Ārons ir Okeiras vienīgie kucēni.

.

Abija

.

Kad 2003. gada 28. decembrī (sakritības pēc - manā dzimšanas dienā!) ievācāmies mūsu pirmajā kopīgi iegādātajā mājā Plakanciemā, mums ar Ievu piederēja jauns kopīgi iegādāts stūra dīvāns, katram savs dators un daži virtuves sadzīves priekšmeti. Agri no rīta devāmies no Slokas un Plakanciemu, izkrāmējām nedaudzās mantas, kuras satilpa mūsu toreizējā BMW, un ātri steidzāmies uz Imantu pie Irisas Stepes, lai atkal kopīgi dotos uz Ogresgalu pakaļ kucēnam. Šajā datumā līdz ar mums jauna dzīve jaunajā mājā bija jāuzsāk arī Abijai. Speciāli viņai zooveikalā bija iegādāta arī apaļā gultiņa ar matraci.

.

.

Abija un Līzīte palīdz Vecajam Kollijam reklamēt kolliju viskiju Plakanciemā.

.

Par Abiju man ir sevišķi grūti rakstīt, jo pastāstīt dažos vārdos par viņu nevaru, un daudz jau kas ir ticis uzrakstīts iepriekš un parādīts arī seriāla "Mans draugs kollijs" sērijās, kuras varat noskatīties zemāk.

.
  Video
.
 

Abija, Līzīte un Ieva Jūrmalas TV raidījumā "Ģimenes sarunas" (tiešraide, 25.02.2008)


 

"Mans draugs kollijs" 3. sērija "Ieva, Abija un Līzīte"


 

"Mans draugs kollijs" 12. sērija "Abijai - 10"


.

Abija ir piedalījusies 39 izstādēs un vismaz 30 no tām saņēmusi pirmās vietas atbilstoši savai klasei. Latvijas izstāžu čempiona (LV CH) titula īpašniece trīs gadus pēc kārtas - 2005., 2006., 2007., līdz ar to 2008. gadā kļuva par Latvijā ļoti retā Grand čempiona (Grand CH) sertifikāta īpašnieci, šajā pašā gadā Abija saņēma arī Baltijas izstāžu čempiona (Balt CH) titulu, bet 2005. gadā viņai tiek Lietuvas izstāžu čempiona (LT CH) tituls.

Aktīvi sportojusi un piedalījusies pilnīgi visos Kolliju portāla organizētajos pasākumos, taču līdz ļoti lielām uzvarām vienmēr nedaudz pietrūcis. Abijas vārds ierakstīts Latvijas kolliju Slavas alejā. Viņa bija pēdējās desmitgades Latvijas kolliju vizītkarte.

.

.

Abija piedalās "Latvijas Kolliju kluba Veterānu skatē 2014", kas notika "Straumēnos".

.

Diemžēl no Abijas tika iegūts tikai viens metiens 2006. gada 25. februārī (arī trīs kucēni - Līzīte, Ronijs un Elfis). Toreiz domājām - lai saglabātu Abijas līniju, pilnīgi pietiks ar vienu metienu un ar "komerciālu" vairošanu nenodarbosimies. Tagad rūgti nožēloju to, jo ar vienu metienu diemžēl izrādījās par maz. Abija bija ļoti izcils Latvijas kollijs un mums vajadzēja saņemties uz vismaz vēl vienu kucēnu metienu. Ja viņu un viņas dēlu Errone Abnet Solar Wind savulaik klubā būtu pienācīgi izmantojuši vaislas darbā, ļoti iespējams, ka arī Latvijas kolliju vēsture būtu pavisam savādāka un cerīgāka, nekā tā ir patlaban (faktiski beigusies).

Manu Abiju dzērves aiznesa 2016. gada 18. septembrī. Līdz 13 gadiem pietrūka divu mēnešu... No "zelta metiena" viņa bija visslavenākā un nomira pirmā.

.

Adelfa

.

.

Adelfa pieneņu pļavā. Laikam jau maijs un pienenes ir visa "zelta metiena" vienojošs simbols.

.

Otra "zelta metiena" meitene Adelfa savu mūžu nodzīvoja Gulbenē. Lai gan Adelfa Golden Sunlight saimnieki sākumā centās visai aktīvi apmeklēt dažādas, tai skaitā Kolliju portāla rīkotās specializētās garspalvaino kolliju izstādes, viņai neveicās tik ļoti, cik māsai Abijai. Taču 2006. gadā Adelfa tika pie Latvijas izstāžu čempiones titula. Arī viņas novērtējums vienmēr ir bijis "teicami".

Diemžēl Adelfa, tāpat kā brālis Ārons, nemaz nepiedalījās sporta sacensībās, tādēļ abiem sportiskie panākumi izpalikuši.

.

.

Adelfa ar Rūtu.

.

No Adelfas 2009. gadā  iegūts viens metiens. Gulbenē kopā ar viņu dzīvo viens no kucēniem - Mona Lisa Sunrise Angel, par pārējiem Adelfas kucēniem ziņu nav. Zināms vien tas, ka pēctecības nav.

Adelfa nomira 2017. gada 8. aprīlī kā pēdējais kucēns no "zelta metiena", vienu dienu pirms sava tēva Seržika.

.

Ārons

.

.

Arī Abijas un Adelfas brālis Ārons savas izstāžu gaitas uzsāka jau agrā kucēna vecumā. Pirmo reizi ringā viņš dodas 4 mēnešu vecumā.

.

Ārons jeb Aron Black Sunlight kļuva par ventspilnieku un savas dienas vadīja tur, izstādēs un citos Kolliju portāla rīkotajos pasākumos parādoties diezgan reti. Izstādēs viņš novērtēts ar atzīmi "teicami" un 2005. gadā ticis pie Latvijas izstāžu čempiona sertifikāta. Arī Ārons nav izmantots vaislas darbā un pēcnācēju viņam nav.

.

.

Ārons ar saimnieci.

.

Lielais, melnais suns aizsaulē devās 2017. gada 26. janvārī.

.

Mantinieki

.

Par pēdējiem "Zelta metiena" mantiniekiem jeb pēctečiem uzskatāmi Abijas mazbērni, brālēni Sherlock Of Blue Hills un Romeo Elitime Solar Wind. Lociņš ir Ronija jeb Errone Abnet Solar Wind dēls, viņam patlaban ir pieci gadi, bet Romeo ir Līzītes jeb Elisy Abnet Solar Wind pēctecis, kuram šobrīd ir 7 gadi. Abi kopā ar Līzīti un Keisiju dzīvo "Straumēnos".

.
  Video
.
 

"Mans draugs kollijs" 14. sērija "Agris un Lociņš"


 

"Mans draugs kollijs" 24. sērija "Lauku puika Romeo"


 

"Mans draugs kollijs" 34. sērija "Līzītei - 10"


 

"Mans draugs kollijs" 4. sērija "Ilāna un Ronijs"


 

.

Bet par Irisas Stepes arhīva mantinieku esmu kļuvis es, Vecais Kollijs. Tas ar Tefijas saimnieka Mārtiņa Vērdiņa palīdzību tika pārvests no Rīgas uz Variebu un glabājas manā darba kabinetā. Arhīvs uzsākts 1950. gadā.

.

.

Arī Ārons bija atbraucis uz "Straumēniem" apciemot māsu Abiju. Bilde no 2014. gada "Latvijas Kolliju kluba Veterānu skates". Dažiem šis pasākums tā arī kļuva par pēdējo...

.

.

Veterānu skate Variebā

.

2014. gada rudenī jau aicinājām kolliju īpašniekus uz pirmo "Latvijas Kolliju kluba Veterānu skati" Variebā, lai mums visiem vēl vismaz reizi būtu iespēja klātienē satikt mūsu vecos kollijus un, ko tur slēpt, arī pašus to īpašniekus, kuri nekļūst jaunāki, un, kas zina, vai vēl kaut reizi apmeklēs mūsu kopīgos pasākumus.

Es pats šajā pasākumā pēdējo reizi satiku gan Āronu, gan Marteli, gan citus. Diemžēl uz pasākumu neieradās ne Torija, ne Vita-Kerijas, ne Adelfas saimnieki un viņu kollijus mums neieraudzīt dzīvē jau vairs nekad. Tāpat nevarēja ieraksties pati Irisa Stepe ar Seržiku un viņu jau vairs nav mūsu vidū.

Suņu dzīve paiet ļoti ātri, arī mūsu pašu mūžs nav uzliekams uz "pauzes", tādēļ abi ar Ievu nolēmām 2017. gada 23. septembrī "Straumēnos" noorganizēt "Latvijas Kolliju kluba Veterānu skati 2017" un Irisas Stepes piemiņas pasākumu, par kuru vairāk varēsiet uzzināt īpaši tam izveidotajā sadaļā. Dalības maksas nav.

Aicinām uz šo pasākumu visus, kuru kolliji ir sasnieguši vismaz 8 gadu vecumu.  Gaidīsim ciemos arī citus kolliju īpašniekus, lai kopīgi atcerētos mūsu bijušos suņus un notikumus pagājībā. Mēs jūs gaidām!

.

.

Vecais Kollijs saņem Latvijas Kinoloģiskās apvienības atzinības rakstu par ieguldīto darbu Latvijas suņkopības attīstībā.

.

.

Nobeigums

.

Šoruden pēc gadu ilgušas pauzes atsāksim demonstrēt arī savu seriālu "Mans draugs kollijs", kurā kā viena no nākamajām sērijām būs "Zelta metiens", bet cita - "Leģenda Irisa Stepe". Tiks uzrakstīts arī Latvijas kolliju vēstures 7. posms un sākta jauna seriāla "Laika mašīna" demonstrēšana, kurā videoierakstos atskatīsimies uz mūsu kopīgajiem pasākumiem, sākot no 2004. gada.

.

.

 

  Piemiņas fotogalerijas
.
» Abbey Golden Sunlight
» Adelfa Golden Sunlight
» Aron Black Sunlight
» Danfrebek Drill Sergeant
.
  Izlasiet arī
.
  » Abijas kucēniem 10

» Adelfai garšo šokolāde
 


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0