Publikācijas  

.

 

.

Kolliji turpina vizināties

.

 

.

Kolliju reklamēto mašīnu ir izrādījies tik daudz, ka nolēmu sākt nākamo rakstu par šo tēmu. Tas ir uzskatāms par publikāciju Kollijiem tagad savs auto un Kolliji brauc atkal! tiešu turpinājumu.

.

.

Šis 1920. gada "Willys-Overland" izlaiduma sedans tiek ieteikts braucieniem visos iespējamos gadalaikos - braucējam un viņa braucamajam nekaitēs ne lietus, ne lielceļa putekļi, pat varavīksne nē, nav tikai saprotams, kāpēc izmirkušais kollijs netiek ņemts auto salonā?

.

.

1912. gada reklāmplakāts, kas iesaka iegādāties "Maxwell" braucamos. Jāsaprot, ka kundze rāda ar pirkstu, liekot kollijam iekost auto riepā.

.

.

Uz pludmali kopā ar saimniekiem kollijs ir atbraucis ar 1935. gada izlaiduma "Packard 120". Teksta te nav, bet ir skaidrs, ka komentārs pie šīs bildes "Lesija gaida glābšanas misiju", ir joks, kas tapis daudz vēlāk, jo Ēriks Naits garstāstu par Lesiju vēl tikai sarakstīs pēc trijiem gadiem. Tāds melns jociņš par slīkstošiem kollija saimniekiem...

.

.

Šajā attēlā, kas reklamē 1937. gada izlaiduma Amerikas viedāko zemās cenas mašīnu "De Soto Convertible Coupe", gan neviens neslīkst - saimnieki upes malā kopā ar kolliju draudzīgi māj ar roku tiem, kas kuterī. Varbūt viņiem būs nepieciešama palīdzība?

.

.

Ģimenes auto jābūt ekonomiskam - tā 1938. gadā domāja arī "Chevrolet Six Supreme" radītāji. Viņi pavisam noteikti mašīnā ieplānoja vietu arī ģimenes kollijam.

.

.

Arī čehi bija nolēmuši neatpalikt no amerikāņu auto reklamēšanas tradīcijām un 1959. gada izlaiduma "Škoda 450 (tips 984) kabrioletu reklamēja ar neiztrūkstošo labas dzīves simbolu kolliju.

.

.

Tajā pat 1957. gadā nolēma, ka "lielas lietas var maksāt maz" un "Mercury FLF" sapņu auto pakaļgalā nosēdināja kādu sievieti ar kolliju. Lai netraucē, kamēr vīrs sarunājas ar daiļo jātnieci un viņas apjūsmotājiem.

.

.

"Vieta, ātrums, ekonomija!" Tā 1963. gadā pircējiem tiek piedāvāts "Ford Taunus Transit" busiņš, kurš paredzēts gan pasažieru, gan kravu pārvadājumiem. Sēdekļu skaits ir viegli maināms, bet, lai kollijam būtu komfortablāk pārvietoties, bez "De luxe" varianta tiek piedāvāts arī modelis "Panorama" (apakšējais) ar papildus logiem augšā un lūku.

.

.

Pēc šīs reklāmas gan nav skaidrs, vai sievietei izdosies ar labu dabūt kolliju 1968. gada izlaiduma "Ford 20 MTS" mašīnā, bet viņa vismaz cenšas.

.

.

Ja kāds ir iedomājies, ka elektromobiļi ir radušies 21. gadsimta sākumā, tie ir maldi. Un tos neražoja ne "General electric", ne Īlons Masks. Jau 1909. gadā angļu kompānija "Baker Electric Vehicles" piedāvāja aristokrātiskus elektrobraucamos smalkām dāmām un viņu kollijiem "Queen Victoria". Šāda mašīna esot bijusi gan droša, gan ļoti viegli vadāma, turklāt spējusi attīstīt pieklājīgu ātrumu.

.

.

Tām ģimenēm, kurām patīk ceļot vai izbraukt zaļumos ar saviem kollijiem, tiek piedāvāts vēl viens lielisks busiņš, taču tas atkal nav mūsu vecais "RAF", bet gan "Chevrolet Beauville" braucamais no 1954. gada.

.

.

"Plymouth" būvē lieliskas mašīnas!" tā teikts reklāmas sauklī un, kad runa iet par 1939. gadā ražoto "Plymouth" mašīnu, ir skaidrs, ka to noteikti dos novērtēt arī kollijam. Šis auto modelis tika nodēvēts par "gada mašīnu", jo bija "tik skaists par tik zemu cenu, ka pat noticēt grūti".

.

.

Ar 1965. gadā tapušo "Pontiac GTO" droši var doties ziemas izbraukumos pat lauku apvidū. Diezin vai priecīgais kollijs ar šo mašīnu vedīs eglīti, taču mazo pūdeli pavizinās labprāt.

.

.

1930. gada izlaiduma "Chevrolet" ir īsti piemērots ģimenes rudens izbraucieniem, vienīgi nav skaidra cilvēku nežēlīgā rīcība, pametot kolliju vienu pašu mājās. Reklāmistiem fui!

.

.

1950. gada jaunās paaudzes "Studebaker" reklāmas prospektā tiek dēvēts par pēckara autobūves jaunā dizaina paraugu. Žēl, ka tam ir tikai divas durvis, taču vietas pietiks arī kollijam.

.

.

1963. gada izlaiduma "Ford Galaxie" mašīnas izgatavotas, lai lielajā "kuģī" apvienotu visu ģimeni un kollijam nebūtu jāpaliek mājās. Spriežot pēc reklāmā redzamā, ar divām mašīnām parkā uz sanākšanu ieradies neticams skaits ļaužu. Iespējams, garākais no tā dēvētajiem "vagoniem", tajā ir paredzētas vietas deviņiem pasažieriem.

.

.

1927. gada "Dodge Brothers Motor Cars" reklāmas plakātā rudais kollijs skaidri liek noprast, ka šīs kompānijas būvētie braucamie ir "labākais izpildījums par zemāko cenu". Kādēļ gan lai mēs tam neticētu?

.

.

1950. gada izlaiduma "Hudson" automašīnas reklāmā gan nekas par zemāko cenu netiek sacīts, toties tiek apgalvots, ka šim skaistulim ir zemākais smaguma centrs, līdz ar to šī mašīna uz ceļiem varētu būt visstabilākā.

..

.

"Visi ceļi ved uz tirgu," sacīts 1946. gadā izdotajā reklāmas plakātā. Saules apmirdzēts kollijs ar diviem cilvēkiem pie apvāršņa noskatās uz ļoti krāsaino "White Truck Co" lopu transportēšanas vāģu karavānu.

.

.

Ja tev ir kollijs, tad jebkurā no servisa centriem "Conoco" tavai mašīnai draudzīgi piepumpēs riepas, pielabos grabošās durvis un ielies bākā degvielu.

.

Un, visbeidzot, dažas bildes ar kollijiem un automašīnām bez reklāmām.

.

.

1940. gadā tapusī bilde ar kolliju vārdā Ledijs.

.

.

Nevadā (ASV) kolliji pārvietojas arī "Calamus Cruiser" kravas kastē.

.

.

Īsti nav saprotama sievietes sajūsma, taču bilde likās ļoti piemērota šai braucamo tēmai.

 

 

Turpmāk vēl.

.

 
  Izlasi arī
  .

»  Kollijiem tagad savs auto

»  Kolliji brauc atkal!

»  Kāp iekšā, sunīt!

»  Kollijiem - pašiem savs elektriskais traktors

.

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0