Publikācijas  

.

.

Kollijiem tagad savs auto

.

 

Vispārzināms ir fakts, ka suņi itin bieži tiek izmantoti automašīnu reklāmās. Reklāmas ar suņu piedalīšanos kolekcionēju jau 10 gadus un manā rīcībā ir aptuveni 3000 video. Visbiežāk suņus savās reklāmās izmanto tādi autobūves giganti kā "Subaru", "Volkswagen" un "Hyundai". Diemžēl garspalvaino kolliju esmu redzējis tikai vienā "Citroen" reklāmā, kuru varat noskatīties mūsu Kolliju TV sadaļā "Reklāmas".

Nule kā vācu autoražotājs "Volkswagen" nācis klajā ar paziņojumu, ka katrai suņu šķirnei izvēlējies savu auto modeli kā vispiemērotāko. Kollijam tas ir jaunais "Passat Estate", par kuru tā konstruktori saka: "Demonstrējot spēku, ātrumu un eleganci, tas ir drīzāk izstiepts nekā augsts. Ātri apmācāms un uzticīgs ģimenei. Ne tikai draisks, draudzīgs un sabiedrisks, bet arī izcils attiecībās ar bērniem".

 

 

Šī auto testus neesam veikuši, bet minūti garā video reklāma man sagādāja vilšanos. Tajā tika parādīti daudzu suņu šķirņu pārstāvji, taču mūsu mīļos kollijus gan saskatīt nevarēju. Tādēļ video šeit nav pievienots.

Savās auto reklāmās "Volkswagen" kolliju jau izmantojis iepriekš, tiesa gan - tikai reklāmas plakātā. Toreiz tika reklamēts "Station Wagon" modelis.

.

.

Bildē redzams ģimenes ceļojums nedēļas nogalē ārpus pilsētas. Varbūt viņi dodas uz Variebu?

Arī agrāk kollijs jau izmantots ekskluzīvu auto reklāmā. Zemāk redzamajā melnbaltajā bildē tiek reklamētas ekskluzīvi "Rolls Royce" markas limuzīni gan pieaugušajiem, gan bērniem, tiesa gan, to īpašniekiem bija jābūt ļoti turīgiem.

.

.

Izpētot pamatīgāk ASV auto ražotāju reklāmas pavisam nesenā pagātnē, noteikti var pamanīt, ka kollijs tajās ir izmantots pat ļoti bieži. Kādu brīdī esmu veltījis, lai apkopotu dažādu preču (ne tikai auto, bet par to citreiz!) reklāmas ar kollijiem un tagad jūs varēsiet izvērtēt, cik ļoti un kādi autoražotāji savas mašīnas salīdzināja ar kolliju eleganci un izsmalcinātību.

.

.

.

Normāliem ASV lauku ļaudīm jeb fermeriem pieder kolliji, ir palielas ģimenes, un viņi pārvietojas deviņvietīgā "Ford Stationwagon" lauku pasažieru / kravas limuzīnā, kas ražots 1959. gadā. Šo mašīnu darbina "Ford Thunderbird" V-8 dzinējs! "Ikarusi" atpūšas!

.

.

Arī agrākajos "fordos" dāmām par stūrmaņiem līdzi brauca kolliji. Gatavojot šo materiālu un pētot savāktās reklāmas, neatradu nevienu reklāmas plakātu, kurās dāmas vai kungi savās mašīnās vadātu dekoratīvos šuneļus - mopšus, čivauvas, toiterjerus un līdzīgus. Tas bija bezstils! Ģimenei vajadzēja labu auto un labu suni.

.

.

Ja labi situētai dāmai pieder "Cadillac", viņa noteikti ar to pavizinās arī savu kolliju!

.

.

Arī ar "ševroletu" jābrauc kollijiem! Plakāts vēsta, ka tajā mēs redzam "pasaulē pārsteidzošāko skaistuma un darbspēju apvienojumu" (par zemu cenu!). Ja atmetam iekavās ielikto, to pašu var sacīt arī par attēlā esošo suni - kolliju.

.

.

Arī ļoti retajā "Humpmobile" spēkratā tiek uzņemtas vienīgi pasažieres ar kollijiem. Ja tev nav kollija, jābrauc ar tramvaju! Šī tiek reklamēta kā labākā mašīna savā klasē.

.

.

Zēns tūlīt ar savu kolliju kāps iekšā vienkāršajā "pakardiņā".

.

.

Arī lepnāku "pakardu" īpašniekiem pieder kolliji.

.

.

Kungs savā retajā, klusajā un ērtajā "Peerless" braucamajā uz ielas pamana tās dāmas, kuras pastaigājas ar saviem kollijiem. Sunim domātais sēdeklis atrodas aizmugurē.

..

..

Bērniem, kas nebrauc kopā ar mammām 1926. gada Ford Tudor Sedan "vāģī", kolliji parasti uz ielas norauj cepures un bēg prom.

.

.

Aitu gans un viņa kollijs ar skaudību noraugās garām braucošajā "General Motors" 1928. gadā ražotajā mašīnā "La Salle". Viņš droši vien apsver iespēju samainīt savu aitu baru pret šo braucamo un tad kopā ar kolliju doties prom.

.

.

Vectētiņš nolemj, ka jākrāmē ārā mantas no 1954. gada ražotā džipa "Willys Station Wagon" aizmugures un jāatbrīvo vieta ģimenes kollijam, kā tas redzams šī reklāmas plakāta augšējā bildē. Braucamais tiek reklamēts gan kā mašīna ģimenes izbraucieniem, gan darbam, kad vajadzīgs veikt nelielus kravas pārvadājumus.

.

.

Kopā ar savas ģimenes locekļiem palaist pūķi atbraucis arī kollijs. 1959. gada izlaiduma divdurvju "Chevrolet" markas limuzīnā ir pietiekami daudz vietas gan vairākiem kollijiem, gan arī kādam āzim.

.

.

Divi kolliji 1939. gadā pacietīgi gaida, kad saimnieki beidzot izlielīsies kaimiņam ar savu jauno "Plymouth" vāģi un pavizinās arī viņus.

.

.

Kolliji reklamē ne tikai dažādas automašīnas ģimenes un fermas vajadzībām, bet arī to svarīgākās maināmās daļas, piemēram, sveces un riepas. Reklāmā augstāk redzams, kā puisēns kopā ar kolliju tētim kombainierim druvā atnesis veselu spaini un pītu piknika grozu piedevām, kas piepildītis līdz augšai ar "Champion" svecēm. Tās Amerikā tiek uzskatītas par labākajām, - tā vēsta reklāmas plakāts.

.

.

Par jaunajām bezslīdes riepām "Firestone" visu zina arī rudais kollijs. Tās ir ideālas gan pilsētas, gan lauku apstākļos. Ar tām pat var uzbraukt kalnā, lai no augšas papriecātos par skaisto ielejas ainavu.

.

.

Ar 1948. gada "Chevrolet", kas līdzīgs vecajam "Moskvičam" (vai otrādi), brauc arī kolliji, jo reklāmā tiek uzsvērts, ka šim "auto ir augsta kvalitāte par zemāko cenu". Vēl tiek piebilsts, ka ar tik komfortablu lielizmēra mašīnu jūs nekad vēl nebūsiet agrāk braucis. Pat, ja esat kollijs.

.

.

Arī bildē redzamais kollijs pārdomā, kuru no 1951. gada "Plymouth" versijām viņa saimniekiem vajadzētu izvēlēties - četru durvju sedanu, triju pasažieru kupeju vai kabrioletu.

.

.

Kas padara cilvēkus tik lepnus, kad viņi brauc ar jauno un eleganto "Crysler corporation" 1961. gada uzlaiduma "Valiant"? Protams, tas, ka kopā ar viņiem uz auto aizmugurējā sēdekļa sēž kollijs!

.

.

Ja jūs vēlaties paugurainā vai kalnainā vidē apciemot aitu ganu un viņa kolliju, jums notiekti vajadzētu iegādāties 1937. gada izlaiduma "Lockheed" kabrioletu, jo tas aprīkots ar īpašu bremžu sistēmu, kas neļaus mašīnai slīdēt atpakaļ.

.

.

Šajā senajā auto virsbūvju izgatavošanas un remonta darbnīcas "The Columbus auto body works" reklāmā skaidri redzams, ka metāla apstrādes darbus pieprot ne vien pieaugušie, bet arī bērni un pat ruds kollijs.

.

.

Arī slavenais amerikāņu rakstnieks un vēsturiskās kolliju audzētavas "Sunnybank" īpašnieks Alberts Peisons Terhūns ne tikai audzēja kollijus un rakstīja par viņiem skaistas grāmatas, bet šad tad arī vizināja savus kollijus automašīnā. Šajā vēsturiskajā bildē redzami divi Alberta kolliji (no kreisās uz labo): Bobijs un Volfs. Tiesa, automašīnas marka man palikusi neatpazīstama.

.

.

Bet tagad pāris vienkārši skaistas jau mūsdienās uzņemtas bildes ar kollijiem un braucamajiem. Pirmajā redzams ruds kollijs pie smalkā 1930. gadā ražotā "Cadillac" 452 V16 "Fleetwood Roadster".

.

.

Dažādu ražotāju "steišenvagoni" bieži redzami kopā ar kollijiem. Šajā bildē aplūkojams "Mercury" ražojums.

.

.

Visbeidzot esmu veicis ekskursiju PSRS autobūves vēsturē, lai noskaidrotu, kādi suņi (un vai vispār) reklamēja vēsturisko autobūves gigantu saražotos spēkratus, piemēram, leģendāros "zapiņus".

Man palaimējās atrast aptuveni 60 PSRS autobūvei veltītus reklāmas plakātus un suņus gandrīz nevienā no tiem neatrast. Laikam padomju cilvēkam, kas  bija sakrājis līdzekļus ilgi cerētajai mašīnai, neatlika ne laika, ne naudas arī suņa iegādei. Ja būsim precīzi, reklāmās ieraudzīju trīs suņus: dzeltenai "Ņivai" jeb VAZ 2121 blakus stāv kāda no laikām, bet pie sarkanā "zaporožeca" jauna sieviete saitē tur piesietu neliela auguma jaukteni, kurš pēc eksterjera ir nedaudz līdzīgs basendži suņiem.

Taču trešais ir kollijs!

.

.

Šī "Rīgas autobusu fabrikas (RAF)" ražotā mikroautobusa "RAF 997DM" reklamēšanai ticis izvēlēts kāds no Rīgas rudajiem kollijiem. Šī bilde uzņemta Rīgā, pēc apģērba spriežot, - septiņdesmitajos. Ar suni no Mākslas akadēmijas uz kaut kurieni sadomājušas doties trīs topošās mākslinieces. Šo modernizēto bāzes modeli ar jauno virsbūvi un salona izkārtojumu ražoja laika posmā no 1968. līdz 1976. gadam. Busiņā bija vieta desmit pasažieriem. Vai arī pieciem pasažieriem ar pieciem kollijiem.

.

Padomju auto reklāmās redzami arī citi dzīvnieki, piemēram, pie "iž kombi" (tas pats "moskvičs" jau vien ir), piestājusi meitene baltā zirgā un laikam aicina mašīnā esošo vīrieti noskaidrot senseno jautājumu par to, kurš izrādīsies ātrāks - zirgs vai mašīna. Pats interesantākais no plakātiem, kuru redzēju, vēstīja par to, ka, ja tev pieder sarkans "pirmais žigulis" VAZ 2101 jeb "kapeika", pikniks kopā ar žirafēm ir garantēts.

Ja kādam no jums ir interesantas un tēmai atbilstošas bildes no padomju laika, vai arī kāda noderīga informācija, rakstiet mums: kolliji@inbox.lv.

Bet, ja vēlaties uzzināt, vai arī suņi paši sēž pie auto stūres, izlasiet rakstu Vai suni var iemācīt vadīt auto?

 

P.S. Šī nav apmaksāta "Volkswagen" reklāma. Turpinājumu lasiet rakstos Kolliji brauc atkal! un Kolliji turpina vizināties.

.
  Izlasi arī
  .

»  Kolliji brauc atkal!

»  Kolliji turpina vizināties

»  Kāp iekšā, sunīt!

»  Kollijiem - pašiem savs elektriskais traktors

.

0

 

.

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0