Veļasdienas spēles  

.

.

Ja pagātnē visi mani izgudrojumi tapa lauku izklaides un sporta pasākumu "Kollimpiādes ®" un "Rančo kollija ®" programmas nodrošināšanai, tad tagad galvenā motivācija dažādu ierīču un aparātu izgudrošanai, un jaunu spēļu radīšanai ir "Fermas kolliju piedzīvojumu" filmēšana. Tikai pavisam nesen konstatēju, ka, piemēram, dažādu veļasdienu uzņemšanai esmu izdomājis sešas spēles, kurās piedalās ne vien mūsu kolliji, bet arī citi dzīvnieki no superkomandas "MēBē Sports ®". Nolēmu izveidot atsevišķu sadaļu, lai tās apkopotu.

.

Šķēršļu josla gar un starp izkārtajām drēbēm jeb "Veļasskrējiens"

.

.

Lociņam šādas izklaides ļoti patīk.

.

Skrējiens gar izkārtām drēbēm pirmo reizi notika jau "Rančo kollija ® 2017" laikā, kad pirmo reizi realizēju savu ideju par Pifa cienīgām sacensībām. Tas bija tikai tāds neliels izmēģinājums ar desmit veļasmašīnām "Rīga". Cauri drēbēm lēcām, filmējot sērijas gan "Vai tavam saimniekam ir, ko mazgāt?", gan "Lielo veļas dienu 2: Jautrā spēles" un "Lielo veļas dienu 8: Veļasskrējiens". Sacentāmies arī nelielās pašmāju sacensībās "Mini veļas diena 2020" un "Mini veļas diena 2022". Noteikumi te ir visai vienkārši - visi šķēršļi pārvarāmi secīgi, neko neapgāžot. Uzvar tas dalībnieks, kas visu izdara visātrāk. Šķēršļu skaits un to noformējums ir variējams pēc saviem ieskatiem, bet pārlecamo kārtiņu vai citu daļu augstums nepārsniedz 45 cm. Ja skrējienā piedalās citi fermas dzīvnieki, piemēram, aitas un āži, tas tiek samazināts līdz 30 cm. Lai piedalītos šādās sacensībās, nepieciešams apgūt šķēršļu pārvarēšanas iemaņas.

.

Spaiņošana

.

.

Hosento "spaiņo".

.

Ar skriešanu vien nepietiek, vajadzēja izdomāt kādu aportēšanas jeb priekšmetu pienešanas spēli, un ilgi prātot nenācās. Paskatoties uz veļasdienas inventāru, kas sanests pļavā filmēšanai, uzreiz tapa skaidrs, ka varētu mētāt tenisa bumbiņas dažāda tilpuma spaiņos, bet uz tiem uzlīmēti cipari, kas apzīmē punktu vērtību. Noteikumi līdzīgi kā kastingā ®, kur spaiņu vietā ir koka kastes, - bumbiņas tiek mestas spainī no noteikta attāluma un to dara vai nu cilvēks vai, kā sērijas "Lielā veļas diena 2: Jautrās spēles" gadījumā - tenisa bumbiņu automāts. Ja kollijs bumbiņu no spaiņa izvelk un atnes atpakaļ, tiek ieskaitītie tie punkti, kas norādīti uz konkrētā spaiņa. Šai spēlei tika izveidota atsevišķa sadaļa - Spaiņošana, kurā iespējams iepazīties detalizētāk ar to. Šī spēle pirmo reizi tika izmēģināta "Fermas kolliju piedzīvojumu" sērijā "Lielā veļas diena 2: Jautrās spēles" laikā, pēc tam sacensībās "Mini veļas diena 2020". Lai spēlētu šādas spēles, nepieciešams apgūt aportēšanas iemaņas.

.

.

Barelreisings ap veļasmašīnām "Rīga"

.

.

Spēļu autors Vecais Kollijs ar Lociņu.

.

Arī barelreisingam ir veltīta atsevišķa sadaļa, kurā var izlasīt, ka šo disciplīnu reiz pasen atpakaļ no zirgu sporta ASV, ar kuru nodarbojas sievietes, es adoptēju suņiem. Noteikumi un skrējiena shēma aprakstīta sadaļā Barelreisings, taču šajā gadījumā mucas tika nomainītas uz trijām veļasmašīnām "Rīga", izkārtas drēbes un kollija pavadonim turklāt cilpas ap veļasmašīnām bija jāmet, rokās nesot bļodu, kurā iemērkta veļa. Galvenais uzdevums - pēc iespējas ātrāk kopā ar suni pa iepriekš zināmu maršrutu apskriet ap veļasmašīnām un finišēt. Arī ūdeni no bļodas izlaisīt nav vēlams. Skrēju šo maršrutu kopā ar saviem kollijiem sacensībās "Mini veļas diena 2020".

.

.

Mini veļasmašīnas

.

.

Līzīte pirmo reizi izmēģina jauno spēli.

.

Parasti no mūsu interaktīvajām rotaļlietām, meklējot kārumus, dzīvnieki gāž nost tenisa bumbiņas vai papīra glāzītes, taču šoreiz vajadzēja ieturēt veļasdienās izantoto tradicionālo tematiku. Tādēļ izgatavoju zaļu statīvu, uz kura tika izvietotas stilizētas miniatūras veļasmašīnas "Rīga". Tajās ūdeni nelējām gan, bet katrā bija ielikti auduma gabaliņi, imitējot mazgājamās drēbes. Kolliju uzdevums "Lielajā veļas dienā 2: Jautrās spēles" bija nogrūst ar purnu šīs suņu konservu bundžas no mērču pudeļu vāciņiem, kas pieskrūvēti pie statīva, lai tiktu pie kārumiem. Vairāk par mūsu interaktīvajām rotaļlietām varat uzzināt, ja apmeklēsiet sadaļu "Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām".

.

.

Veļas statīvs

.

.

Keisija "karina" drēbes.

.

Kad nolēmu uzņemt parodiju par savām lielajām veļasdienām ar nosaukumu "Mazā veļas diena", vēlējos izmantot salīdzinoši mazus rekvizītus, piemēram, veļasmašīnu "Rīga" vietā izvēlējos trīs padomju laika mini veļasmašīnas "Maļutka". Arī veļas joslu gribēju pavisam maziņu un kompaktu, tā lai visi rekvizīti satilpst vienā kadrā. Tādēļ izgatavoju speciālu trīs metrus garu veļas statīvu un, lai imitētu darbību, kad suņi it kā pieknaģē pie striķa izmazgātos drēbju gabalus, starp tiem ar knaģiem piespraudu cīsiņa ripiņas. Mūsu kolliji devās pie statīva, centās kārumus sameklēt un tos apēst. Šajā brīdī tapa skaidrs, ka filmēšanas laikā ir dzimusi jauna interaktīvā rotaļlieta neparastai izklaidei.

.

"Grand amigo centrafugo"

.

.

Keisija spēlējas ar "Centām".

.

2022. gada vasarā vēlējos atkārot "Lielajā veļas dienā 2: Jautrās spēles" skriešanu cauri izmazgāto drēbju joslai, taču šoreiz mūsu kollijiem bija paredzētas sacensības ne vien savā starpā, bet arī ar aitām Hertu, Dolliju, āžiem Olimpu un Plampaču. Veļasskrējiens tika uzbūvēts mazliet savādāks un garāks, taču ar to bija par maz veselai sērijai. Skrējiens noris ļoti ātri, dažās sekundēs, bet ko tālāk? Šovasar man jau bija sešas centrifūgas "Centa" un tādēļ nolēmu, ka taps jauna rotaļlieta, kuru sacensību dalībnieki izmēģinās tūlīt pat, pārvarot pieminēto šķēršļu joslu. Uz centrifūgu malām ir mērču pudeļu vāciņi. Tajos ievietoti kārumi, bet pa virsu uzliktas tenisa bumbiņas. Klasika! Tikai šajā gadījumā tiek ieskaitītas tās bumbiņas, kas tiks saripinātas aparātu bunduļos, nevis tikai vērtēts laiks, kad bumbiņas nogāztas un kārumi apēsti.

Vairāk par mūsu interaktīvajām rotaļlietām varat uzzināt, ja apmeklēsiet sadaļu "Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām".

.

Ledus krokets

.

.

Keisija izmēģina ledus kroketu.

.

Ideja par ledus kroketa spēli bija sērijas "Lielā veļas diena 9: Ledus krokets" sižeta pamats. Kaut gan scenārija sākotnējā koncepcija tika mainīta, spēle, kurā mūsu kolliji un Herta pa sasalušām drēbēm kanikroketa vārtos slidina vai ripina iekšā kaut kādus priekšmetus, šajā stāstā bija pati galvenā. Par cik sasalušās drēbes veidoja krokas, slidināt priekšmetus pa trīs metrus garo virsmu nebija iespējams, tādēļ izvēlējāmies klasisko tenisa bumbiņu ripināšanu. Tās var aizstāt, piemēram, ar apelsīniem.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0