Publikācijas  

 

.

Kur kolliji, tur citi zvēri jeb Kolliju portālam 16

.

Nejauši sanācis, ka decembrī Kolliju portāls allaž piedzīvo daudz jaunu pārmaiņu. Ja citi parasti iesāk jaunu gadu ar virkni apņemšanos 1. janvāra rītā, tad man jau decembrī ir skaidrs, ar ko un cik daudz jāpapildina portāla piecgades plāns. Arī šis decembris nav izņēmums. Mana vilku mēneša uzruna Variebas Kolliju republikas tautai jau kļuvusi par tradīciju. Arī plāns apstiprināts līdz pat 2020. gadam...
.
Bez kazām un aitām nekādi nevar

.
Toreiz, kad iegādājāmies pirmās trīs aitas – Bēku, Mēku un Ķēku (visas vēl pie labas veselības!) – man bija misijas apziņa, ka jāatdod kollijiem tas, kas viņiem netaisnīgi atņemts – aitu ganīšana.
Pēc pārvākšanās uz dzīvi laukos pilnībā pārliecinājos, ka kollijs ir lauku darba suns, kura dabīgā vide ir ferma jeb saimniecība ar lopiem. Gadu vēlāk iegādājāmies trīs pirmās kazas (starp citu, - arī speciāli pirmajam “Rančo kollijam
®”!), bet zirgi mums ar Ievu ir bijuši vienmēr.

.

.

Līzīte strādā.

.
“Straumēni” ir vienīgā vieta Latvijā, kurā ikdienā lauku apstākļos dzīvo un strādā kolliji, vienīgā vieta, kurā notiek kollijiem un viņu īpašniekiem veltīti pasākumi, tā ir vieta, kurā top Kolliju portāls.
Šoreiz esmu nolēmis izveidot portālā kreisās vertikālās navigācijas joslas apakšā jaunu bloku ar nosaukumu “Citas lietas” un izvietot tajā informāciju par kazām, aitām un zirgiem, kā arī visu to, ar ko mēs šeit “Straumēnos” nodarbojamies.
Nekādā gadījumā nevēlos konkurēt ar lauksaimniecības portāliem un specializētajām “lopu lapām” (pēdējo nemaz Latvijā nav!), dublēt nevajadzīgu informāciju, – nē! Bet man ir ko teikt. Turklāt stāstīšu tikai par to, ar ko paši ikdienā reāli nodarbojamies (vai plānojam tuvākajā piecgadē darīt). Centīšos rakstīt gan par noderīgo, gan interesanto un neparasto. Lopi lauku sētā ir ne vien neatņemama kolliju, bet arī manas dzīves neatņemama sastāvdaļa. Tāpat kā Kolliju portāls. Tādēļ lūgums manis turpmāk gatavotos materiālus par lopiem uzskatīt vienkārši kā šī portāla Pielikumu.

..
Dzīvās bildes ar ragiem un nagiem
.
2016. gadā demonstrēsim ļoti daudz dažādu video. Iespējams, daži jau noskatījušies seriāla “Mans draugs kollijs” ceturtās sezonas pirmās divas sērijas. Nākamajā gadā viss turpināsies – līdz šim uzfilmētais un samontētais tiks piedāvāts vērošanai līdz pat martam, bet no aprīļa turpināsim piektās sezonas sēriju filmēšanu.

.

.
Ir sameklēti arī vairāki unikāli Lesijas video, kuri pēc brīža tiks ievietoti sadaļā Kolliju TV.
Par cik turpmāk nedaudz pievērsīsimies arī kazām, aitām un zirgiem, arī par šiem lopiņiem būs kino. Esmu nolēmis parādīt Kolliju portāla jau iepriekš uzņemto desmit sēriju garo seriālu “Braucam ar zirgu!”, kuru kā mācību līdzekli šobrīd Latvijā izmanto vairākas mācību iestādes.

 


Februārī tiks montēta jaunā seriāla “Kazu nostra” pirmā sērija ar nosaukumu “Žigulītis no “Straumēniem””, tāpat jau ieskicēts plāns jaunajam aitu seriālam “Dollija pret kolliju”.

.

.
Gribu izveidot arī retrospekciju par lopu filmām vairākās daļās, taču šim vēl neesmu izdomājis nosaukumu.
Visbeidzot tiks sašķirota mana ļoti milzīgā TV reklāmu kolekcija, un jums piedāvāsim noskatīties jautras un interesantas TV reklāmas ar aitu, kazu un zirgu piedalīšanos.
.
“Kollimpiāde ® 2016” un “Rančo kollijs ® 2016”
.
2016. gada augustā Kolliju lauku izklaides un sporta centrā kollHOZs ® norisināsies abi galvenie Latvijas kolliju pasākumi, turklāt vienās brīvdienās, proti, sestdienā, 20. augustā “Straumēnu” siena šķūņa pļavā norisināsies astotā “Kollimpiāde ®” pēc kārtas, bet jau nākamajā rītā, 21. augustā, svētdien, pēc brokastīm un lopu apkopšanas “Straumēnu” izstāžu pļavā jau sesto reizi pulcēsies “Rančo kollija ®” dalībnieki.

 


Abus pasākumus vienās brīvdienās salikām divu iemeslu dēļ: 1) lai atslogotu organizēšanu, jo 2016. gadā saimniecībā gatavojamies jaunām pārmaiņām, darba būs ļoti daudz. Tāpat maksimāli daudz laika izmantošu filmēšanai, fotografēšanai un pasākumu inventāra izgatavošanai; 2) ērtāk dalībniekiem. Pastāv iespēja izvēlēties, uz kuru pasākumu braukt, vai arī piedalīties abos, pārnakšņojot “Straumēnos”. Tiek ekonomēta arī dalībnieka degviela un laiks.
Arī interesentiem no kaimiņvalstīm šāds pasākumu grafiks ir ļoti ērts. Šobrīd zināms, ka Krievijas kollistu komanda jau nokomplektēta, bet būšot arī individuāli braucēji.

.

.
“Kollimpiādē ® 2016” pēc Līzītes apsveikšanas 10 gadu jubilejā sacentīsimies collgility ® šķēršļu joslas pārvarēšanā un kastingā ®, pirmo reizi izskriesim 6 mucu barelreisingu. Skriešanas šajā dienā patiešām būs daudz, jo kā izklaides disciplīna tiks piedāvāts arī atzinību guvušais šķēršļu dragreiss ®, kuram top pilnīgi jauns šķēršļu komplekts. Šķēršļu dragreisa ® rezultāti netiks iekļauti “Kollimpiādes ® 2016” kopvērtējumā.
“Rančo kollijs ® 2016” tiks atklāts ar vērienīgu konservdžampingu ® meža pļavā – vēl vairāk bundžu, mucu, kannu, spaiņu un putnubiedēkļu. Patlaban norit darbs pie rotējošu kinētisku objektu un vēja ģeneratora izgatavošanas. Konservdžampinga ® maršrutā tiks izmantoti arī divi trapi, viens no tiem – divlīmeņu, un pāris tuneļu.

.

..

Lociņš un Kaziks.

..
Tad izspēlēsim tradicionālo kaniboulingu ®, bet pēc tam pirmo reizi piedalīsimies jaunā meklēšanas spēlē “Barn Hunt”, kurā viss būs atkarīgs no kollija deguna – sunim nāksies izmantot gan apakšējo, gan augšējo ožu. Žurku vietā gan meklēsim apslēpto sieru, kas tiks ievietots speciālos konteineros.
Citi pasākumi 2016. gadā “Straumēnos” nenotiks!
.
“Eglītes ar asti ®”
.
“Eglītes ar asti ®” ir konceptuāli jauns manis izdomāts pasākums, kurā apvienotas gan minisacensības, gan vizuāla uzveduma scenārijs ar eglītēm un ļoti, ļoti daudz lampām un lampiņām.

.

.
Pagaidām esmu iecerējis divas pasākuma versijas - dienas un nakts, abas notiks vasarās. Sākotnējo ideju par trešo - ziemas - versiju pagaidām esmu atlicis tālākā plauktiņā, jo Latvijas klimatiskie apstākļi ir neprognozējami, tādēļ nevaru cerēt, ka iepriekš noliktajā pasākuma norises dienā nebūs lietus, puteņa, gaisa temperatūra nepārsniegs -5 grādus un vai vispār būs sniegs.

Kad biju publicējis sākotnējo informāciju par "Eglītēm ar asti ®", saskāros ar to, ka daži kolliju īpašnieki manus nodomus bija pārpratuši un bija pārliecināti, ka visi šie būs Ziemassvētku pasākumi - Ziemassvētki ziemā un vasarā, Ziemassvētki naktī un dienā. Nē, šim pasākumam nebūs nekāda sakara ne ar amerikāņu "džinglbelziem", ne latviešu "kaladū". Drīzāk tam visam būs Indijas motīvu pieskaņa.
Katrās “Eglītēs” tiks izmantotas apmēram 50 īstas eglītes, kas speciāli tiek audzētas “Straumēnos”, trīs līdz pieci tūkstoši čiekuru, dažādi dekori un daudz visādu krāsainu gaismu, kuru darbināšanai tiks lietots ne tikai saimniecības elektrotīkls, bet arī benzīna ģenerators mežā. 
Lai varētu nodrošināt pasākumu “Eglītes ar asti ®” norisi, mums vajadzēs ļoti daudz halogēna prožektoru (200-300 W), eglīšu lampiņu virteņu, pagarinātāju un vadu. Tādēļ vēlos lūgt mūsu pasākumu dalībniekus atbalstīt mūs un uzdāvināt portālam neizmantotās un vairs nevajadzīgās lampiņu virtenes (lietošanai gan telpās, gan ārā - der abas versijas), prožektorus u.c. elektrolietas, vai arī kaut ko iespēju robežās no minētā speciāli nopirkt un mums nogādāt.
Skaidrības labad īpaši uzsvēršu, ka pirmais pasākums “Eglītes ar asti ®” notiks 2017. gada jūnijā, nevis 2016. gadā. Tik ilgs periods nepieciešams, lai varētu pienācīgi sagatavoties. 

.

Aicinājums radoši izpausties

.

"Eglītes ar asti ®" ir pasākums, kura realizēšanai vēlos mobilizēt visus tos kolliju īpašniekus un viņu ģimenes locekļus, kas gribētu radoši izpausties un piedalīties mūsu meža pasakas un gaismas šova uzburšanā. Mums ļoti nepieciešami brīvprātīgie mākslinieki, kas varētu strādāt pie eglīšu rotājumu izgatavošanas (viena persona - viena eglīte) un citu dekoru radīšanas. Ja esat ar mieru kļūt par vienu no pasākuma māksliniekiem, lūdzu, piesakieties, rakstot uz mūsu e-pastu: kolliji@inbox.lv, un jums tiks sīkāk izskaidrotas dažas idejas un prasības rotājumiem (skaits, izmērs, faktūra utt.). Ļoti ceru uz jūsu atsaucību!

 

Īpašas fotosesijas kollijiem

 

Jau sen esmu sapņojis par kolliju fotografēšanu studijas apstākļos (ar rekvizītiem un prožektoriem utt.), tādēļ  2016. gada rudenī Kolliju portāls uzsāks savas studijas iekārtošanu. Par cik jau iepriekš esmu paudis savu viedokli, ka kolliji ir 80-to gadu suņi, un arī pats vēl piedevām dzīvoju šajā laikā, esmu iecerējis arī vairākas īpašas fotosesijas, kurās kolliji būs redzami 80-to gadu interjerā. Esam jau sameklējuši autentiskas padomju laika tapetes, kuras tiks uzlīmētas studijas sienām, padomju laika grīdas tepiķi un dažādus interjera priekšmetus, aparātus un ierīces, taču šis tas mums vēl noderētu, tādēļ, lūdzu, ielūkojieties mūsu portāla sadaļā Aizmirsto lietu muzejs un varbūt, ka kaut ko no mums vajadzīgā vēl esat saglabājuši un varēsiet mums uzdāvināt. Ļoti, ļoti meklējam arī limuzīnu kollijiem! Par visu šo nākotnē taps arī seriāla "Mans draugs kollijs" sērija "Kolliji 1980".

 


.
Stājieties kollHOZā ®!
.
Mūsu kollHOZniekiem ® atlaides, maksājot dalības maksas par “Kollimpiādi ®” un “Rančo kolliju ®”, savukārt, visi pasākumi “Eglītes ar asti ®” - bez maksas. Stājieties kollHOZā ®! Uz tikšanos gan virtuāli, gan klātienē! Priecīgus svētkus!

.

.


 

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0