Publikācijas  

.

.

Šovā "Rančo kollijs ® 2019" vista noskrien ezi

.

..

Hosento.

...

Lēmumi pirms šova

.

Pēc lēmuma "Straumēnos" vairs nerīkot publiskus pasākumus nospriedu, ka "Rančo kollijs ®" ir jāsaglabā ne vien mūsu atmiņās un seriālā "Laika mašīna", tādēļ nolēmu to transformēt lauku izklaides realitātes šovā, kurā divas dažādās disciplīnās sacentīsies mūsu pašu kolliji un fermas dzīvnieki no superkomandas "MēBē Sports ®". Turklāt "Kolliju kino ®" studija pie tā varēja strādāt bez liekas steigas, neskatoties kalendārā un neuztraucoties par datumiem.

Negribējās palaist nebūtībā arī mūsu tradicionālos un ikgadējos mazos šovus - "Dolliju pret kolliju ®" un "Biljardu ar āzi ®", jo arī šīs ir unikālas idejas, kuras iepriekš formāta un laika trūkuma dēļ nebija iespējams iekļaut publiskos pasākumos, kuri ilgst tikai dažas stundas. Šogad turpretī varēju atļauties to visu apvienot zem viena kopīga nosaukuma "Rančo kollijs 2019 ®". Tas sastāvēja no trijiem "blokiem" - "Dollija pret kolliju ®", "Biljards ar āzi ®" un "ABIJAS aportēšanas (agrāk - kaniboulinga) kauss ®".

Mēs šo šova filmēšanu uztvērām kā izklaidi, nevis kā nopietnas sacensības, kur "jācepas" par rezultātiem. Mūsu devīze ir "Jautra diena pļavā!" Strīdīgos jautājumus izšķīru es, balstoties uz savu izpratni par godīgumu un pieredzi darbā ar dzīvniekiem.

.

.

"Rančo kollija ® 2019" ievadtitri.

.

Šova titrus, tāpat kā mūsu īsfilmās, nolēmu veidot angliski un orientēties uz starptautisku auditoriju, jo mūsu video ir skatāmi ne vien portālā, bet arī video straumēšanas vietnes youtube.com Kolliju portāla kanālā. Varbūt ar laiku mums izdosies iekarot skatītāju auditoriju.

.

Novirzes no ieplānotā

.

Šoreiz uzsākām šova filmēšanu novēloti, nevis pavasarī, kā vajadzēja. Bijām pārāk aizņemti ar īsfilmu uzņemšanu, šovasar "Kolliju kino ®" studijā tapa materiāls desmit filmiņām, vēl pie divām iesākām darbu, taču tās nepabeidzām no mums neatkarīgu iemeslu dēļ (nebija vajadzīgās miglas un arī kucēnu!). Saspringtā filmēšanas grafika dēļ "Biljardā ar āzi ®" tika atstātas tikai divas no trijām iepriekš plānotajām disciplīnām - biljards un plinko, bet "ABIJAS aportēšanas kausā ®" - pašas galvenās aportēšanas spēles - kaniboulings ® un kastings ®. "Dollijā pret kolliju ®" bija paredzēta tikai viena, "skriešanas" disciplīna "Neparastais kross ® 2019", kura tika izveidota no dažādiem padomju laika sadzīves priekšmetiem.

Kad šova "Rančo kollijs ® 2019" sacensības bija safilmētas, atkal radās neliela aizķeršanās ar uzvarētāju fināla skatiem, jo nebija piemērotu laika apstākļu un nebija vēl atvesta cepure priekš Hosento. Šogad pirmos "Rančo kollija ® 2019" kadrus nofilmējām 7. augustā, bet pēdējos - 23. oktobrī. Līdz ar to mazliet sajuka gadalaiki - ne īsti vasara, ne rudens. Sākotnēji domāju, ka "Rančo kollijs ®" būs vasaras šovs, vēlāk - rudens, bet tagad skaidrs, ka šogad tas atspoguļoja trīs gada laikus. Ceturtais gadalaiks fermā - ziema - tiks parādīts šovā "Ziemas rančo ®".

.

  Video
  .

Kolliju portāla rudens reklāma (2019)


"Rančo kollija ®" reklāma (2019)


.

Pirms tam izlaidām "Rančo kollija ®" reklāmu 2019 un Kolliju portāla rudens reklāmu 2019, mazliet vēlāk - īpašu iepazīšanās video, kurā iespējams gūt nelielu priekšstatu par "Rančo kollija ® 2019" dalībniekiem. Tie šoreiz bija vienpadsmit.

.

Dalībnieki

.

Pirmajā mūsu lauku izklaides realitātes šovā "Rančo kollijs ® 2019" piedalījās visi četri mūsu kolliji, trīs āži, kaza, aita, vista un ezis. Pēc scenārija dzīvnieki sporto un izklaidējas vieni paši, bez cilvēku klātbūtnes.

Visjaunākais šova dalībnieks ir pusgadu jaunais ezis Kaktuss, kurš šova pirmizrādi 6. novembrī nav redzējis, jo aizgājis gulēt jau 1. oktobrī, taču ik pēc četrām diennaktīm pamostas, lai paēstu un tad atkal gulētu tālāk.

Visvecākā šova dalībniece ir Līzīte. Savos 13,7 gados viņa arvien vēl ir lieliskā formā, turklāt viņa ir vienīgais kollijs vēsturē, kas ir piedalījies pilnīgi visos Kolliju portāla rīkotajos pasākumos. Pie visvecākajiem dalībniekiem jāpieskaita arī septiņus gadus vecā vista Koksene - vistai tas ir ļoti, ļoti daudz-, un visvecākā "Straumēnu" kaza Ieva, kurai ir deviņu gadi.

.

.

Vista Koksene topošajā īsfilmā "Rīta radio".

.

No mūsu kollijiem pirmo reizi "Rančo kollijā ®" un vispār sacensībās piedalījās gadu vecais Hosento. Viņš "Laimīgo kolliju zemē ®" ieradās pirms gada, uzreiz nākamajā dienā pēc pēdējā publiskā (devītā pēc kārtas) "Rančo kollija ® 2018".

Mūsu ziemeļu gulbji šovasar filmējās vairākās īsfilmās, kā arī LTV1 raidījumā "Vides fakti", bet "Rančo kollijā ® 2019" asistēja tikai kā novērotāji no malas. Gandrīz visās filmēšanas reizēs viņi bija kaut kur blakus. Tika nolemts viņus neiesaistīt spēlēs, jo viņiem bija paredzēta sava gulbju dzīve - rudenī putniem vajadzēja doties projām, taču gulbju eksperts Dmitrijs Boiko nosprieda, ka viņi vēl nav gatavi pārvešanai uz lielajiem dīķiem, un tiem jāpaliek "Straumēnos" līdz pavasarim. Jāpiebilst, ka 2. novembtī notika patvaļīgs gulbju lidojums prom, taču viņi atgriezās atpakaļ jau pēc divām diennaktīm.

Par gulbjiem vairāk uzzināsiet jaunajā sadaļā Ziemeļu gulbji, bet šova "Rančo kollijs ® 2019" dalībnieku vizītkartes varat izpētīt sadaļā "Rančo kollijs ® 2019", tur atradīsiet gan informāciju un bildes, gan iepazīšanās video.

.

"Dollija pret kolliju ® 2019" - "Neparastais kross ® 2019"

.

Manas paaudzes cilvēkiem, izdzirdot frāzi "Neparastais kross ®", tūlīt droši vien ienāk prātā bufonādes stilā ieturētā 1961. gada īsfilma "Suns Barboss un neparastais kross" ar Ņikuļinu, Vicinu un Margunovu. To režisēja krievu kino komēdiju un bufonādes lielmeistars Leonīds Gaidajs. Protams, šī filma atrodas manā kino kolekcijā un ir ļoti mīļa, bet kopīgs mums ir tikai nosaukums. Skriešanu un lekšanu pāri dažādiem padomju laika sadzīves priekšmetiem nosaukt savādāk nemaz nevarēju!

.

.

Īsfilmas "Suns Barboss un neparastais kross" ievadtitri.

.

Par cik šis ir pirmais mūsu "Neparastais kross ®", lai gan dažādiem sadzīves priekšmetiem daudz garākā maršrutā jau reiz lēkājām pāri "Rančo kollijā ® 2012", šoreiz pret to izturējos kā pret izmēģinājuma jeb testa versiju - visiem dzīvniekiem, izņemot ezi un vistu, šī šķēršļu josla bija jāpārvar vieniem pašiem, bez cilvēku līdzi skriešanas. Improvizēto šķēršļu joslu izveidoju no pieciem zemiem objektiem, starp kuriem ļoti mazs attālums - tikai 3 metri tradicionālo 5-6 vietā. Katrs no 18 metrus garās joslas objektiem ieguva savu nosaukumu - "Kannas" (7 dažāda izmēra un krāsu benzīna kannas), "Čemodāni" (6 dažāda izmēra kartona / papes čemodāni), "Piena trauki" (6 dažāda izmēra un tilpuma piena kannas un kanniņas, bļodina un ar roku darbināms seperators), "Šujmašīnas" (4 mehāniskās šujmašīnas) un "Gludekļi" (koka gludināmais dēlis, 6 dažādas konstrukcijas elektriskie gludekļi, veļas katls, veļasmašīna "Rīga" un centrifūga "Centa").

Viena "Neparastā krosa ®" malā tika izvietota mūsu pašreklāmas banneru josla, bet otru pusi norobežoju ar bērza kārtīm. Šīs bija "Neparastā krosa ®" "vājākas vietas" - "MēBē Sports ®" dzīvnieki varēja censties apiet šķēršļus, nelecot tiem pāri, bet āzim Olimpam, savukārt, varēja neiepatikties mūsu atbalstītāja "iRobot" banneris, kā tas reiz jau notika šova "Dollija pret kolliju ® 2018" laikā uz supertrapa. Uz "iRobot" bannera redzams svešs kollijs. Āzim no šī kollija bildes bija bail.

Kuriozs ar banneri jeb „svešo kolliju” patiesībā ir ļoti vienkārši izskaidrojams. Gan Olimps, gan citi mūsu fermas lopiņi visus mūsu kollijus lieliski pazīst un baidās no visiem nepazīstamajiem. Āzis lieliski redz attēlus uz reklāmas banneriem un ir zinātniski pierādīts, ka kazas un aitas pazīst sava bara locekļus pēc ārējā izskata kopumā un īpaši pēc „sejas”. Piemēram, esmu novērojis, ka aitu māti pēc nocirpšanas vizuāli vairs nepazīst pašas jēri – balss ir tā pati, bet izskats cits. Paiet pat vairākas stundas, līdz tiek pierasts pie mātes jaunā izskata.

.

.

"Laimīgo kolliju zemē ®" tūlīt sāksies pirmais "Neparastais kross ®".

.

Taču šoreiz viss izdevās! Lai iegūtu pēc iespējas labāku rezultātu, kā arī vairāk foto un video materiāla (dažādi rakursi, tuvplāni utt.), dzīvniekiem tika dotas vairākas iespējas izmēģināt katru no disciplīnām. Rezultātu tabulā tika ierakstīts labākais sniegums. Arī "Neparastais kross ®" nebija izņēmums.

Keisija un Hosento improvizēto šķēršļu joslu noskrēja vienlīdz ātri, taču triju mēģinājumu summā Keisija uzrādīja labāku kopējo rezultātu, līdz ar to viņai piešķirta 1. vieta, bet Hosento tika ierindots otrajā. Arī Līzīte un āzis Olimps maršrutu veica vienlīdz ātri, taču Līzītei tika piešķirta augstāka vieta (4.) par izpildījumu. Abi Līzītes skrējieni bija nevainojami, bet Olimpa mēģinājumos bija vairākas kļūdas. Tāpat tika ņemts vērā arī Līzītes vecums - 13,7 gadi, bet Olimps ir trīsgadīgs un spēcīgs.

Vissliktāk prasīto izpildīja deviņus gadus vecā kaza Ieva. No vairākiem mēģinājumiem (kamēr viņai apnika pavisam) labākais ilga 12 sekundes (maršruta līderiem - 3-4 sekundes), turklāt "tīri" iziet maršrutu kaza šoreiz tā arī nespēja (vai negribēja!) - pa ceļam tika nogāztas 3 no 4 kārtiņām. Kazai Ievai "Neparastajā krosā ®" pēdējā vieta.

.

.

"Neparastā krosa ® 2019" uzvarētāja Keisija.

.

Kā pārsteigums man bija visu triju āžu un aitas Dollijas sniegums. Biju paredzējis, ka visgrūtāk nofilmēt mums būs āzi Žigulīti un aitu Dolliju. Āzis ir ļoti slinks, bet aita paklausības un prāta ziņā atpaliek no kazveidīgajiem, neskatoties uz to, ka viņa ir mūsu gudrākā un spējīgākā aita. Taču Zigis un Dollija "Neparasto krosu ®" veica lieliski un bez jebkādām problēmām. Turpretī pirms maršruta filmēšanas par mazāk "problemātiskajiem" uzskatīju āžus Olimpu un Plampaču. Pirmais ir ļoti pieredzējis, sportisks un paklausīgs, bet Plampa nekad ne par ko neuztraucas. Abiem āžiem ir ļoti noturīga psihe, viņi ir nosvērta rakstura. Taču par lielu izbrīnu, tieši ar Plampaču un Olimpu mums šoreiz bija visvairāk problēmu.

Taču, lai kā aita un āži censtos, ātruma ziņā šķēršļu joslā viņi ar kollijiem mēroties nevar...

Bet trīskārtējais šova "Dollija pret kolliju ®" uzvarētājs Lociņš šogad palika trešais.

.

Koksene noskrien Kaktusu

.

Nebūtu godīgi likt ezim un vistai sacensties 18 metrus garā skrējienā pāri šķēršļiem, tādēļ viņiem tika izgatavots speciāls inventārs.

Vispirms ezim tika piedāvāts samērā vienkāršs labirints, kuru izgatavoju no paliktņa (padona) un apdares dēlīšiem. Taču jau pirmajā izmēģinājuma reizē atklājās labirinta nepilnības. Tā sienas bija par zemām un ezis vienkārši rāpās tām pāri pa taisno. Pēc labirinta uzlabošanas un kārtējās krāsošanas ezis Kaktuss man par pārsteigumu vairākas reizes izgāja cauri labirintam pareizi, gandrīz nekad nekļūdoties. Āboli labirintā salikti vizualizācijai, ezis par tiem neinteresējās. Te nu atkāpei jāsaka, ka Kaktusam, tāpat kā mūsu gulbjiem, vislabāk garšo bumbieri. Retumis ezis apēd gabaliņu salda ābola. Visvairāk viņam garšo gaļa.

.

.

Vista Koksene skrien pa mini trapu.

.

Kā nākamais tika izgatavots dzeltenais minitraps ar krāsainām konservbundžām. Arī to gan ezis, gan vista pārvarēja ļoti labi, tomēr vista bija ātrāka un noskrēja ezi.

Uz jautājumu, vai ir viegli apmācīt ezi, atbildēt nevaru. Viņš vienkārši visu darīja pats. Visvairāk bažas māca par mini interaktīvo rotaļlietu, bet par to stāstīšu pēc brīža.

.

"Biljards ar āzi ® 2019"

.

Arī šajā gadījumā izvēlējos divus galvenos spēļu galdus no mūsu "Vecā Kollija interaktīvajām rotaļlietām kollijiem un āžiem" - biljardu un plinko.

Kamēr ezis Kaktuss pieēdies gulēja, vista Koksene uzstādīja absolūtu rekordu biljarda spēlē - viņa saripināja bumbas trijos devītniekos no četriem. Pavisam Koksene spēja savākt 32 punktus, apspēlējot pilnīgi visus dalībniekus. Iepriekšējo gadu līderi stabili turas uz goda pjedestāla arī šogad - Lociņš otrais, bet āzis Olimps - trešajā vietā.

Visvairāk pie zaļā biljarda galda šajā dienā nepaveicās Keisijai un Hosento, viņiem abiem pa 9 punktiem. Nosacīti augstāka - priekšpēdējā - vieta tika ierādīta Keisijai, jo viņa savus 9 punktus ieguva zibenīgi - 3 sekundēs, bet Hosento spēlēja 8 sekundes. Viņš šajā disciplīnā palika pēdējais. Kā interesants fakts jāmin, ka Hosento pamanījās iestumt no trapeces uz galda nokritušo bumbiņu atverē.

.

.

Biljarda spēles vēsturē vienīgai vistai Koksenei ir izdevies saripināt bumbas trijos devītniekos no četriem iespējamajiem.

.

Arī Līzītei (4.) un Žigulītim (5.) izrādījās vienāds iegūto punktu skaits - 22, taču Līzīte apsteidza Zigi laika ziņā, viņai 11 sekundes, bet āzim 14.

Pie zilā Plinko spēļu galda aita Dollija un vista Koksene devās pirmo reizi. Vistai neizdevās otrreiz atkārtot savu biljarda rekordu un apspēlēt visus šova dalībniekus, viņai tikai septītā vieta. Taču Dollija 3 sekundēs savāca 20 punktus, kļūstot par šīs plinko spēles uzvarētāju. Otrajā vietā āzis Plampačs ar tādu pašu punktu skaitu, taču tos viņš nopelnīja 5 sekundēs. Arī Lociņam tikpat - 20, bet par 10 sekunžu laiku trešā vieta.

Visātrāk piecas bumbiņas pa plinko galdu lejā noripināja Hosento - 3 sekundēs, taču pēc punktiem viņš ierindojās devītajā, priekšpēdējā vietā.

.

.

Plinko spēlē šovasar vislabāk veicās Dollijai.

.

Plinko spēlē vairākiem dalībniekiem bija vienāds punktu skaits, tādēļ augstāku vietu ieguva tas dalībnieks, kas šos punktus ieguva īsākā laika posmā.

Ezis Kaktuss ir pārāk mazs augumā, lai varētu stāties pie biljarda un plinko galda, tādēļ viņam speciāli tika izgatavota miniatūra interaktīvā rotaļlieta ar trijām vieglām galda tenisa bumbiņām. Kaktusa uzdevums - nogāzt bumbiņas un apēst zem tām esošos suņu konservus, kuri viņam ļoti garšo. Kaktuss pēc dabas ir ļoti tramīgs. Tāpat nav iespējams uzminēt viņa garastāvokli. Eži ir kašķīgi un spītīgi, tādēļ nebiju cerējis uz ātriem panākumiem, taču man paveicās. No trijiem mēģinājumiem divas reizes ezis nospēlēja "tīri", pēc tam viņam apnika. Ar rotaļlietu ezi vairs neapgrūtināju, priekšā bija vēl viens uzdevums - filmēšanās un fotosesija ar beku.

.

.

Kaktuss pirmo reizi dzīvē sastop beku.

.

Skatā ar beku viss ir inscenējums. Filmēšana notiek dārzā aiz mājas, nevis mežā, un dažas dzeltēt sākušas ābeļu lapas tika speciāli savāktas un mākslinieciski izkaisītas filmēšanas vietā. Šim skatam gatavojos ilgi, jo nevarējām atrast sēnes. To šogad mūsu pusē bija ļoti maz. Taču kādā dienā Ieva, ganot kazas, atrada smuku beku. To uzmanīgi ievietoju ledusskapī līdz nākamajai filmēšanas dienai. Vienīgā atrastā beka bija ļoti smuka un kā radīta kino. Beka filmēšanas vietā tika uzsprausta uz naglas. Tālāk tika atnests Kaktuss. Uzfilmētais un uzbildētais materiāls izrādījās tika uzdevies, ka biju pat gatavs šoruden ar kādu no savām bildēm piedalīties tradicionālajā Kandavas novada rudens foto konkursā, taču novada dome šogad tādu neizsludināja...

.

"ABIJAS aportēšanas kausā ® 2019" tiek izmantoti arī āboli

.

Šoreiz sākām ar kastinga ® filmēšanu. Šajā spēlē piedalījās mūsu kolliji Līzīte, Lociņš, Keisija, Hosento un kaza Ieva.

.

.

Ieva ābolus atpakaļ nenes.

.

Par to, lai bumbiņas lidotu krāsainajās kastinga ® kastēs, rūpējās āzītis Plampačs un Hosento. Viņi ar īpašu elektromehānisku katapultu raidīja bumbiņas kastēs. Šo katapultu redzēsiet arī pirmajā ziemas kastinga ® versijā īsfilmā "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums". Bet patiesībā katapultēšana daļēji bija inscenējums. Dzīvnieki katapultu darbināja pa īstam, taču, protams, viņi nevarēja pietiekami tālu un precīzi raidīt bumbu kastēs vai pa ķegļiem, tādēļ atstāju video kameru uz statīva un strādāju par bumbiņu metēju pats.

Visvairāk punktus - 535 - spēlē nopelnīja Līzīte, bet vismazāk - 100 - kaza Ieva par joku ar ābolu. Ar katapultu raidītais ābols trāpīja kastē ar 100 punktu vērtību un tam pakaļ devās baltā kaza. Ieva ābolu atrada, taču nesteidzās to nest atpakaļ, bet ņēma un apēda. Kārtējo reizi jāatzīst, ka kaza Ieva ir lieliska aktrise, un mēs safilmējām ļoti interesantus un izteiksmīgus kadrus, ieskaitot vērtīgus tuvplānus no dažādiem skatu punktiem.

Kaniboulingu ® spēlējām citā "Straumēnu" pļavā. Pie katapultas šoreiz stājās āzis Olimps un vienreiz to iedarbināja arī kaza Ieva. Olimps bumbiņu metienos bija "tik precīzs kā nekad". Tieši viņš palīdzēja Līzītei uzvarēt arī otro aportēšanas disciplīnu, tādējādi nodrošinot Līzītei absolūtu "ABIJAS aportēšanas kausa ® 2019" uzvaru. Četros metienos tika nogāzti visi ķegļi (21). Bez tam Līzīte pirmo reizi šīs spēles vēsturē, meklējot aizmesto bumbiņu, gāza ķegļus arī ar savu ķermeni. Agrāk viņa bija ļoti uzmanīga - ka tik kaut ko neapgāzt!

.

.

Līzīte uzvarēja gan kaniboulingu ®, gan kastingu ®.

.

Par vienu punktu mazāk - 20 - nopelnīja arī Hosento un āzis Olimps, taču augstāku vietu saņēma Hosento, jo ķegļu gāšana ar purnu un ragiem jāvērtē zemāk, nekā spēle ar bumbiņu un tās pienešana.

.

"Rančo kollija ® 2019" titula īpašnieks

.

Par cik "Rančo kollijā ®" par favorītu tradicionāli kļūst kāds no kollijiem un šādu titulu var iegūt tikai vienu reizi dzīvē, nebija nekāds noslēpums, ka to šajā reizē iegūs mūsu visjaunākais kollijs Hosento. Līzīte šo titulu saņēma 2012. gadā, Lociņš - 2014. gadā, bet Keisija - 2019. gada ziemā. Uzvarētāju filmēšanā redzamas piecas "Rančo kollija ®" cepures. Viena piederēja Romeo, kuru viņš saņēma 2017. gadā.

Pat, ja dalībnieku būtu vairāk, esmu pilnīgi pārliecināts, ka tieši Hosento šo titulu ir pelnījis visvairāk. Un ne jau tādēļ, ka viņš ir mūsu kollijs! Par šo brīnumsuni esmu iecerējis izveidot dokumentālo filmu "Vienkārši Hosento", kura, iespējams, pirmizrādi piedzīvos jau 2020. gadā.

.

.

Līzīte, Hosento, Keisija un Lociņš.

.

Kas tālāk? Lēmumi pēc šova

.

Tagad visi četri "Laimīgo kolliju zemes ®" kolliji ir "Rančo kollija ®" titula īpašnieki un šovam arī īsti nav vairs jēgas...

Negribēju no tā visa atteikties, jo mēs to nedarījām titulu un goda nosaukumu dēļ, mums vienkārši bija interesanti! Pēc nelielas filmēšanas pauzes kopā ar īsfilmas / triloģijas "Ko kolliji dara ziemā?" 3 nolēmu uzņemt arī "Ziemas rančo ® 2020", kurā būs gan jauna sniegavīru armija, gan mini kērlings un citas interesantas nodarbes. Un pirmo reizi vēsturē tiks piešķirts tituls "Rančo āzis ® 2020". To pasniegs mūsu kolliji. Taču ziema tā arī neiestājās un mūsu iecerētā filmēšana izjuka. Āzis savu titulu dabūs kādā no īsfilmām vasarā, bet pēc ilgām pārdomām un svārstīšanās nolēmu atteikties no "Rančo kollija ®" pavisam un nodot to pagājībai. Sapratu, ka būs ļoti apgrūtinoši to visu apvienot ar mūsu īsfilmu uzņemšanu un citām nodarbēm, kas uzskaitītas sadaļā Aktivitātes, un vienkārši "vilkt vezumu" vilkšanas pēc vairs nevēlos.

No visa iepriekšējā savu neatkarīgu dzīvi turpinās šovs "Biljards ar āzi ®", bet kollijiem piedāvāšu iespēju piedalīties jaunās sacensībās "Lielā veļas diena ® 2020".

.

.

Nekrologs

.

Vecā vista Koksene pēc šī raksta tapšanas rudenī nomira septiņu gadu vecumā. Šovasar viņa paguva iemūžināt sevi vairākos mūsu uzfilmētajos materiālos.

.

. 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0