Publikācijas  

.

 

 

Kolliji reklāmās: cigaretes un cigāri

.

.

Cigarešu reklāmās kolliju nav tik daudz kā dzērienos, taču reiz valdījusi tradīcija smēķējamo lietu kārbiņās ievietot dažādas koLLekcijas kartītes, piemēram, aktīvs smēķētājs varēja savākt pilnu suņu šķirņu attēlu kartīšu sēriju, mainīties ar citiem koLLekcionāriem utt. Visas suņu šķirnes netika šādās sērijās pārstāvētas, tikai populārākās un nozīmīgākās, tai skaitā, protams, kolliji.

.

Cigaretes

.

.

Holivudas aktieris Roks Hadsons savam kollijam apgalvo, ka ir pamēģinājis visādas cigaretes, taču "Camel" ir priekš viņa esot vislabākās.

.

.

Cigarešu "Camel" spāņu varianta reklāmas plakātā Roks Hadsons kopā ar savu kolliju devušies uzpīpēt pie zirgu aploka, lai gan visiem fermeriem zināms, ka zirgiem tabakas dūmi ļoti nepatīk. Reklāmisti mazliet "aizšāvuši" garām.

.

.

Visvairāk kollijs ticis izmantots "Camel" cigarešu reklamēšanai. To ražotāji ir pārliecināti, ka nervu pārslodzes novēršanai fermeriem vislabāk derēs tieši šie smēķi. Tāpat viņi pauž pārliecību, ka arī kollijs saudzē savus nervus, taču bez cigaretēm un skaitot aitas. Šis divas pēdējās reklāmas ir nākušas no pagājušā gadsimta 30-to gadu beigām.

.

.

Cīņa pret stresu ar cigarešu smēķēšanas palīdzību turpinās. Plakātā sacīts "Neļauj spriedzei paņemt tavus nervus!" un kollijs kā līdzsvarota būtne atkal ir attēlots salīdzinājumam. Pārfrāzējot saukli un paturot reklāmas speciālistu ideju, es sacītu tā: "Esi mierīgs kā kollijs!"

.

.

Cigarešu "Herbert Tareyton" ražotāji uzskata, ka šos smēķīšus vislabāk lietot, braucot zirga pajūgā kopā ar savu kolliju.

.

.

1955. gada cigarešu ražotājs "Pall Mall" savā reklāmas plakātā pavēsta pīpmaņiem priecīgu vēsti - šīs markas cigaretes tagad kļuvušas nedaudz garākas un tādēļ var smēķēt ilgāk. Kā redzams bildē, smēķēts tiek arī suņu izstādes ringā. Prieks par kolliju, kas guvis pelnīto godalgu un kausu, bet mūsu platuma grādos sarokoties ar tiesnesi, neizņemot smēķi no mutes, būtu netaktisks gājiens.

.

Kartītes no cigarešu paciņām

.

.

.

Sākšu ar, manuprāt, visvērtīgāko divpusēju kartīti, kuru 1934. gadā sadarbojoties izlaidušas "Ardath Cork" un "State Express 333" kompānijas. Šajā sērijā smēķētāji vai to atvases varēja sakrāt īpašus 25 suņu čempionu attēlus. Šajā gadījumā kartītes nr. 22 aversā redzam konkrētu kolliju - tas ir misis R. E. Džeimsai reiz piederējušais suns Laund Lindrum. Reversā interesenti var iepazīties ar kolliju eksterjeru.

.

.

"Casket Cigarettes" ražotāji šajā kartītē kolliju pelnīti attēlojuši kā ļoti inteliģentu suni, kas, uzlicis acenes, no aitu ganīšanas brīvajā laikā, lasa avīzes un grāmatas. Ko nozīmē skaitlis 299, noskaidrot neizdodas.

.

.

"Wills's Cigarettes" mārketinga speciālisti attēlojuši kolliju dabīgā Skotijas ainavā.

.

.

"Player's Cigarettes" ražotāji vēlas smēķētājus iepazīstināt arī ar gludspalvaino kolliju. Tolaik vēl garspalvainie un gludspalvainie kolliji nebija sadalīti divās patstāvīgās suņu šķirnēs.

.

.

Arī "Ogden's Guinea Gold Cigarettes" ražotāji uz koLLekcionāriem domātās kartītes virsū likuši čempiona Connaught Royal Emolem attēlu. Tiek apgalvots, ka šis kollijs esot ieguvis savā īpašumā 40 pirmo vietu medaļas.

.

.

Vēl viena "Ogden's Guinea Gold Cigarettes" kartīte ar izstāžu kolliju. Diemžēl sliktās kvalitātes dēļ nespēju izlasīt viņa vārdu.

.

.

Otra "Player's Cigarretes" kartīte ar garspalvaino kolliju, kas pļavā pieskata vienu aitu ar jēriņu. Kur palikušas pārējās?

.

.

"Old Mill Cigarettes" kartīte ar kolliju no cigarešu paciņas.

.

.

Arī "Will's Cigarettes" ražotāji nolemj savā suņu šķirņu koLLekcijā iekļaut gludsplavaino kolliju.

.

Cigāri

.

.

Divi kolliji rotā dārgo "Nip & Tuck" cigāru kārbu. Tā izgatavota tālajā 1920. gadā.

.

  Ieteicams izlasīt arī
.  

»  Kolliji reklāmās: foto un kino preces

»  Kolliji reklāmās: suņu barība

»  Kolliji reklāmās: dzērieni

»  Kolliji reklāmās: augļi un saldumi

»  Kolliji reklāmās: sērkociņi

»  Kolliji reklāmās: apģērbs, apavi un aksesuāri

.

0

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0