Publikācijas  

.

 

 

Kolliji reklāmās: dzērieni

.

.

Skotu kolliji reizēm reklamē arī skotu viskiju un alu. Es pats esmu vairāk alus nekā viskija cienītājs, taču savā dzīvē esmu iztukšojis vismaz pārdesmit pudeļu "Scottish collie". Kad mazpadsmit gados vēl padomju laikā kolekcionēju dažādas tukšās alus skārdenes, starp tā nebija nevienas ar kollija attēlu. Arī tagad tas ir koLLekcijas retums.

.

Viskijs

.

.

"Scottish collie" ir īstais skotu kolliju viskijs! Vairāku gadu garumā tas atbalstīja un "Straumēnu" lielajā siena šķūnī priecēja daudzus "Kollimpiādes ®" un "Rančo kollija ®" dalībniekus. Šim dzērienam ir pat sava leģenda ar kolliju Džoku, kuru varat izlasīt manā rakstā Leģenda par kolliju viskiju.

.

.

"Cutty Sark" ražotāji aicina pēc smagās darba dienas uzvilkt savus iemīļotos mājas džinsus un kopā ar saprotošiem draugiem iztukšot pāris pudelīšu šī dzēriena. Bet vislabākais draugs ir kollijs! Man gan ledus viskijā nekad nav paticis...

.

.

50 gadi kopā ar skotu viskiju "Four Roses"... Vispirms 1937. gadā tapušajā reklāmā esošais vīrs dzēra kopā ar kolliju, pēc tam ar angļu seteru. Jāsaprot, ka kollijs to visu nespēja izturēt.

.

.

"Re, kas paņem viņa laiku starp tenisa spēles setiem..." - šajā "Calvert" viskija reklāmā spriež kollijs un ļoti cer, ka tad, kad saimnieks būs abas glāzes iztukšojis, viņš paņems no galda bumbiņu un pamētās man.

.

.

"Calvert" ražotāji kolliju savu produktu reklāmās izmantojuši vairākkārt. Šī gan man liekas ļoti jocīga, jo nabaga suns izskatās pārbijies. Laikam viņš patiešām baidās, ka pēc pudeles iztukšošanas saimnieks viņu atkal draudēs pārvērst statuetē.

.

.

Lorda Kalverta kanādiešu reklāmas versija franciski.

.

.

Interesanta ir 1947. gada "Calvert" viskija reklāma. Tā veidota kā metāla plāksnīte, kuru var pieskrūvēt pie sienas, lai neaizmirstu iedzert kopā nu jau ar diviem rudiem kollijiem.

.

.

Ļoti asprātīgu un retu reklāmu savam dzeramajam izdomājuši viskija "Queen Anna" radītāji. Dzerot to, iespējams pārbaudīt dzēruma pakāpi, atbildot uz četriem jautājumiem, piemēram, par golfu, kolliju, kādu rakstnieku un karalieni Annu. Ja uz pēdējo - visvieglāko - vairs nevar atbildēt, dzeršanai jāmet miers.

.

.

Reta "Teacher's" skotu viskija reklāma, kas aicina lietot dzērienu gan atpūtas pauzēs, gan līksmos svētkos, t.i., nepārtraukti. Kamēr skotu aitu gani dzer, kollijs pieskatīs lopiņus.

.

.

Kad radošais pavediens apstājas, rakstāmmašīnas klaboņa pārtrūkst un pat kollijs vairs neko izdomāt nevar, jāatceras par astoņus gadus veco "Grant's" skotu viskiju trijstūrainajās pudelēs.

.

Džins

.

.

"Fleischmann's Gin" reklāma no kāda 1940. gada laikraksta. Titulētie kolliji nāk no izmeklētas dzimtas, bet grūti izrunājamā nosaukuma džina pamatā ir izmeklēti graudi - apmēram tā te ir domāts. Džins man garšo labāk par viskiju, tādēļ šo vajadzētu pamēģināt.

.

.

Kur palicis aitu gans, nav skaidrs, zemē mētājas vien rūtains pleds un gana spieķis. Varbūt aizgājis pēc vēl viena? Šajā mazliet jaunākajā "Fleischmann's Gin" reklāmā kollijs neizskatās pārsteigts par saimnieka prombūtni. Nav jau pirmā reize...

.

Alus

.

.

"Mans alus ir "Rheingold"", sacīja sieviete un no veikala zirga pajūgā atveda veselu kravu. Viņai līdzi pudeles skaitīt bija devies arī kollijs.

.

.

Šajā alus "Pabst Blue Ribbon" reklāmā baltajam kollijam ķepu spiež pati estrādes zvaigzne Billijs Ekstains. Uz paplātes gan pudeles ir divas... Varbūt vienu dos kollijam, kad fotografēšana būs beigusies, lai citi neredz?

.

.

Lielisks alus, kuru brūvējis kollijs, Tas patīk arī aitām.

.

.

Tāda izskatās "Schmidt" alus bundžiņa ar skotu kolliju, kas pieskata aitas.

.

.

Laimīgs ir tas, kas savācis visu "Schmidt" alus skārdeņu kolekciju. Patlaban tas jau ir liels retums. Kollijs uz bundžas, kas trešā apakšējā rindā no labās.

Bet, kad es mājās dzeru alu, tad vienmēr cienāju mūsu kollijus ar cīsiņiem. Kad es saku: "Cien' cien'!", viņi jau zina, ka tā ir kļuvusi par tradīciju.

.

.

"Schmidt" alus skārda reklāmas plāksne. Tas, kurš visu dienu cītīgi ir ganījis aitas, pelnījis iedzert arī alu!

.

Dzērienu veikals

.

.

Sveiciens no Sanfrancisko dzērienu veikala! Tā sacīts šajā pie sienas karināmajā dekorā ar termometru. Neaizmirstiet mūs! - aicina sieviete ar ziediem un kolliju. Vai šis veikals strādā vēl šobaltdien, man nav zināms.

.

Tēja

.

.

Mēdz būt arī tā, ka cilvēki dzer tikai tēju. Nu, vismaz bērni ar kolliju. Idilliska krūmu tējas "Bushells" reklāma no ķenguru zemes.

.

.

Jaunā ģimene ar kolliju no veikala neaiziet tukšām rokām. Viņi ir nākuši, lai iegādātos "Bushells" tēju. Pateicīgais pārdotavas īpašnieks mazajam zēnam dāvina buru laivu. Iespējams, ka labsirdīgajā vīrā atpazīsiet angļu izcelsmes tirgotāju Alfrēdu Tomasu Bušelu, kurš uzsāka savu biznesu Austrālijas pilsētā Brisbenā. Ar laiku tēja kļuva tik iecienīta, ka to ap pagājušā gadsimta vidu dzēra teju katrs austrālietis.

.

Piena virtuve

.

.

1958. gadā tapusī amerikāņu piena virtuves "General Mills Feed Store" reklāma. Mazuli, protams, pieskata vislabākais suns pasaulē - kollijs.

.

  Ieteicams izlasīt arī
.  

»  Kolliji reklāmās: foto un kino preces

»  Kolliji reklāmās: suņu barība

»  Kolliji reklāmās: augļi un saldumi

» Leģenda par kolliju viskiju

»  Kolliji reklāmās: cigaretes un cigāri

»  Kolliji reklāmās: sērkociņi

»  Kolliji reklāmās: apģērbs, apavi un aksesuāri

.

0

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0